Recommended Posts

1 hour ago, Nemanja-e36 said:

Da li neko zna gde ovo treba da bude spojeno??

IMG-20190704-180240.jpg

Da nije vakum crevo ? Trebalo bi da ima vezu sa kanisterom. To na njemu je ventil.

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites
  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

11 hours ago, Nemanja-e36 said:

Ne vidim gde to treba da spojim, nema nigde pipica :P

 

Pogledaj tu oko te crne budze dole, potrazi mali pipak na koje bi islo crevo. JBg, ne vidi se najbolje na slici.

Evo kako bi trebao da izgleda  kanister :

 

11611734578.jpg

 

 

 

Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, Nemanja-e36 said:

Na tu pipicu ide crevi prema dole tj vuce vazduh ispod auta... 

Pokusaj preko EPC-a da odradis. Stavka 6 ti je taj crno beli ventil na tvojoj slici. Donji kraj ide u kanister. (Bar bi tako trebalo).

 

http://bmwfans.info/parts-catalog/E36-Sedan/Europe/318i-M43/L-M/browse/engine/vacuum_control_vacuum_tube/#1312737_6

 

11611312737.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Nsao sam. jedan lik mi je posao slike sa svog m43 i nasao sam sve. Nisam video pipicu jer ju je crevo zaklanjalo... Sad sam stavio sve kako treba!

Evo ova pipica je u pitanju, odma iza alternatora!

Inked-IMG-20190716-171106-LI.jpg

Link to post
Share on other sites

Trazio sam prednje lezajeve, naravno menjao bi oba prednja jer kontam da treba u paru menjati i ako je meni desni jos dobar ali opet... GSP  2900din, optimal 4400din, MOOG 4200din, onda ima FAG i FEBI ali oni su vise nego duplo skuplji. Po vama sta bi bilo ok da kupim?

Link to post
Share on other sites
Trazio sam prednje lezajeve, naravno menjao bi oba prednja jer kontam da treba u paru menjati i ako je meni desni jos dobar ali opet... GSP  2900din, optimal 4400din, MOOG 4200din, onda ima FAG i FEBI ali oni su vise nego duplo skuplji. Po vama sta bi bilo ok da kupim?
Ako se tako gadjaju cenama kontam da bih ja uzeo polovan levi. Lezaj kao lezaj ne utice na simetriju tipa kao paknovi amorti itd. Uzmi ti jedan pa kad zvekne drugi nekad posle finansinski ces biti oporavljen da uzmes drugi ili sad uzmi jedan nov al febi ili nesto jako. Raspitaj se kolko su preko jer pvde cesto marze otkidaju pa nek ti neko donese ako neko krece nazad.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ah ne znam za polovan... Ko zna kakav je on. Levi tocak ima lufta bas kad se gurne malo jace dok desni ne mrda. Ne cuje se lezaj jos ali kontam uskoro ce poceti da bruji! Ne znam sad cuvam pare za limariju, sad sledeci mesec bi trebalo da je radim nadam se!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Da li neko ima mozda opruge za e36 koje su nize od fabrickih? Ili ako znate da li neko ima?  Ne mogu ovako da gledam auto :)

I recite mi ovako, uzeo sam bilstein obince amorte i stavio fabricke opruge, i ako bi sad stavio krace opruge tipa 2 3cm nize jel bi to pravilo problem za amortizere?

Link to post
Share on other sites
Da li neko ima mozda opruge za e36 koje su nize od fabrickih? Ili ako znate da li neko ima?  Ne mogu ovako da gledam auto [emoji4]
I recite mi ovako, uzeo sam bilstein obince amorte i stavio fabricke opruge, i ako bi sad stavio krace opruge tipa 2 3cm nize jel bi to pravilo problem za amortizere?
Znam da su B6 amorti stock opruge a B8 su sportska varijanta koja je predvidjena za nize opruge. Neka me neko ispravi ako gresim. Ne znam uopste kolko je to dobro sto ti hoces meni auto tvoj skroz ok izgleda

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ma kakvo dranje poda, evo probacu da nadjem slike kako je bio i kako je sad!

Ovako je bilo, nemam bas neke lepe slike jer nisam bas ljubitelj slikanja :P Ali evo par slika 

IMG-20181117-120935.jpg

Ovo sam slikao pre koliko je rdja pocela :P  IMG-20190410-160625.jpg

Ovakvog sam kupio IMG-20181117-120935.jpg

IMG-20190508-155257.jpg
 

IMG-20190615-145049.jpg

 

 

Ovako je sad, mozda par mm nize trenutno 

IMG-20190709-200651.jpg

IMG-20190727-203946.jpg
 

Link to post
Share on other sites

Ako ti je auto na 15cm od poda a hod amortizera je 5cm max, krajnja tacka je na 10 cm od poda. Spustis auto 3cm a ne promenis hod amortizera, krajnja tacka od poda je 7cm, dakle 3cm si u minusu u odnosu na ono sto je fabrika odlucila da je prihvatljivo, taman da oderes karter o neki veci lezeci ili ivicnjak kad legne auto. Cifre sam naravno lupio ali matematika je ista. Been there done that, its bullshit, samo opruge i amorti koji idu u paru, drao sam karter i auspuh na svakom betonskom lezecem (cak i na plitkim).

Link to post
Share on other sites
On 8/2/2019 at 11:05 AM, Indorile said:

Ako ti je auto na 15cm od poda a hod amortizera je 5cm max, krajnja tacka je na 10 cm od poda. Spustis auto 3cm a ne promenis hod amortizera, krajnja tacka od poda je 7cm, dakle 3cm si u minusu u odnosu na ono sto je fabrika odlucila da je prihvatljivo, taman da oderes karter o neki veci lezeci ili ivicnjak kad legne auto. Cifre sam naravno lupio ali matematika je ista. Been there done that, its bullshit, samo opruge i amorti koji idu u paru, drao sam karter i auspuh na svakom betonskom lezecem (cak i na plitkim).

+1

Opruge i amorti idu u paru. Sve ostalo u najmanju ruku nije bezbedno. Ne samo za "dranja" poda, nego "gibanje" auta u krivinama nije vise kako je neko osmislio da treba da bude. Meni je estetika bitna, ali nikada forma ne sme da zameni funkciju (ako mene pitas).

Link to post
Share on other sites

Bilo je nekih stranih emisija gde su radili testove, sekli opruge, spustali kola na razne nacine. U svakoj varijanti budzenja kada se kola previse patosiraju kola su se lakse prevrtala nego na fabrickoj varijanti.

Link to post
Share on other sites

Pa upravo to. A i kolko mozes juriti sa motorima koje mi generalno vozimo. Fabrika mama, sa gevindama ili karter strada ili silju izbija napolje... Kako je BMW rekao to je i najbolje ovde

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Coiloveri su bolje resenje od fabrike ali kosta. Ne znam sto bi karter stradao, ja sam na coiloverima i na skoro pa fabrickoj sam visini.
Da jer nisi pajser, em se razumes em cuvas auto, a sad je aktuelno uzeti za 250e gevinde i patos odvrne se do kraja. Ja sam mogao tu varijantu uzeti ali odlucio se za duplo skuplju ti sve sachs i milina.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Sve ima svoje, ali tesko da se ista moze napraviti da valja za 200-300e.

Mene je spustanje za kocku izaslo oko 700e oko 400e amortizeri Koni i Eibach opruge oko 250e.

Ali i to je jos jeftino da bi valjalo.

Link to post
Share on other sites

Meni prednji amorti sasch 11300 komad prednji, zadnji 8000 komad. Plus solje, opruge, jedino sam otisao korak dalje kupio zastite sve i srafove nove. Sad nema da mrdne [emoji23]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites