Recommended Posts

2 hours ago, Nemanja-e36 said:

Ima lik sa 7 dugmica sa jednim konektorom i sa 18 sa dva konektora e sad ne znam da li se moze spojiti taj sa 18 jer ima mnogo zica a ne znam jel moj auto ima gde sve to da se spoji i sta mi sve treba da bi to radilo😂 a mnogo mi je lepsi auto sa tim... 

Moze, ja sam imao taj sa 7 i nabudzio sam na 18 ... 

Ima dosta izvlacenja zica i lemljenja ali je izvodljivo ;) 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma zajebao sam se samo tako... Ja sam bio ubedjen da su moje na autu visine 38cm i kupio polovne sa crvenom tackom od 36cm i skinuo ja u subotu sve i iste opruge kao i na autu... Obe su 36cm :) Kupi bez veze iste opruge saban a pobradavao se ko malo detee reko spusticu auto 2cm :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Malo da osvezim temu :) Auto je kod limara vec dve nedelje i auto mi tako nedostaje naci haos :P Od kako sam ga kupio nije prosao dan da ga ne provozam... Odneo sam auto kod limara da sredjuje oba praga i ojaca i zavari tamo gde se dize auto, oba zadnja ruba i predni desni blatobranZvao me je majstor da dodjem da slikam dok je bio isecen prag ali zbog posla nikako nisam stizao... Juce sam bio da vidim auto i napravio par slika i malo sam razocaran :P Ali ok sta je tu je! Auto je dve nedelje tamo i jos nije ni jedan prag skroz gotov... I gornji deo praga kod zadnjih vrata malo vise viri nego sto treba ali rekao je majstor da ce to srediti sve, jer te finece se zadnje rade. Sve u svemu imam malo slika jer je malo posla odradjeno a meni auto fali haos :) Ali ok, samo da se sve isplati na kraju. Auto od dole nigde trulezi nema jedino kod pragova ali to se sredjuje...

Evo par slika kako je bilo i kako se sredjuje!

IMG-20190410-160625.jpg

IMG-20190410-160630.jpg

IMG-20190410-160633.jpg

IMG-20191005-104727.jpg

IMG-20191005-104826.jpg

IMG-20191005-104853.jpg

IMG-20191005-105253.jpg

 

Posle limarije kad stanem na noge malo, ide M volan i klima obavezno. Posle planiram neke 17ce sa letnjim gumama za sledecu god :)

Link to post
Share on other sites

Ovaj isto radi radi ko crnac, kad je bilo mesta ja nisam imao para :) Nemam ni sad al sam skontao gde da ukradem :P Samo da se to lepo zastiti i da se ne pokaze rdja vec posle 2 god... Mada kad ga sredim gledacu da ja to menjam za 325i i taj da sredjujem za mene i da ga mazim i cuvam. Ovaj 318i je fantastican auto, malo trozi,stabilan, zna i on da povuce ali meni je uvek zelja bila sestak, ovaj je samo pomocni stepenik do 325i.Sredjujem ga jer svaki auto zasluzuje da bude cuvan a i lakse ga je prodati sredjenog! Jedini problem sa 325i je sto ih nema kod nas toliko a to sto ima je 5000e ili je dres za koji traze 2000e :) Tako da ono... 

Link to post
Share on other sites

Kolege treba mi savet! Izvinjavam se ali nije o BMW

Caletov Reno 19 1.7 74hp iz 1993 god ima sledeci problem: Creva vode su jako tvrda kad nabije temperaturu, termostat skoro nov, dispanziona boca ima malu rupicu tj napuknuce pa tu pusta malo vazduh ali jako jako malo, Auto gubi ili trosi mnoooogoo vode a dok radi auto nigde ne curi znaci ne vidim nista nigde a recimo izgubi 1l na cca 100km. Nigde se voda iliti antifriz ne vidi!Motor radjen pre 3, 4k km, menjane karike i leteci lezajevi, na trecem klipu tj cilindru je bila mala ogrebotina ali nista previse strasno, dihtung nov stavljen... Sta mislite da je problem? Da li je moguce da je opet produvao na dihtungu? Kupljen fals dihtung?Ne znam koja je marka bila u pitanj! Auto ima plin...Ja sam kupio novu bocu ali se bojim da je stavim jer ako nabija pritisak izbice mi na neko crevo sigurno...

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Nemanja-e36 said:

Kolege treba mi savet! Izvinjavam se ali nije o BMW

Caletov Reno 19 1.7 74hp iz 1993 god ima sledeci problem: Creva vode su jako tvrda kad nabije temperaturu, termostat skoro nov, dispanziona boca ima malu rupicu tj napuknuce pa tu pusta malo vazduh ali jako jako malo, Auto gubi ili trosi mnoooogoo vode a dok radi auto nigde ne curi znaci ne vidim nista nigde a recimo izgubi 1l na cca 100km. Nigde se voda iliti antifriz ne vidi!Motor radjen pre 3, 4k km, menjane karike i leteci lezajevi, na trecem klipu tj cilindru je bila mala ogrebotina ali nista previse strasno, dihtung nov stavljen... Sta mislite da je problem? Da li je moguce da je opet produvao na dihtungu? Kupljen fals dihtung?Ne znam koja je marka bila u pitanj! Auto ima plin...Ja sam kupio novu bocu ali se bojim da je stavim jer ako nabija pritisak izbice mi na neko crevo sigurno...

Pogledaj ispod patosnice da li je mokro, i vozaceve i suvozaceve.. Ako jeste onda je mali hladnjak, a ako nije vrv je dihtung.. Slican problem imao na Marei, reseno blokadom a kasnije i zamenom malog hladnjaka u kabini.. :D 

 

Link to post
Share on other sites
10 hours ago, djoxE39 said:

Pogledaj ispod patosnice da li je mokro, i vozaceve i suvozaceve.. Ako jeste onda je mali hladnjak, a ako nije vrv je dihtung.. Slican problem imao na Marei, reseno blokadom a kasnije i zamenom malog hladnjaka u kabini.. :D 

 

+1, imao problem na fordu (sa dihtungom) i na primeri (sa hladnjakom u kabini). Isti simptomi.

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ljudi koje je realno vreme za koje limar moze da odradi dva praga i zadnje rubove i  prednji desni blatobran(samo farbanje jer je nov pa se samo montira)? Auto mi je kod majstora mesec dana i lik je uradio samo desni prag i desni rub tj samo zavario... Znaci haos! 

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Nemanja-e36 said:

Ljudi koje je realno vreme za koje limar moze da odradi dva praga i zadnje rubove i  prednji desni blatobran(samo farbanje jer je nov pa se samo montira)? Auto mi je kod majstora mesec dana i lik je uradio samo desni prag i desni rub tj samo zavario... Znaci haos! 

Za posao koji si opisao, oko 10 dana ali pod uslovom da covek posveti puno radno vreme tvom autu. Ipak, moras racunati da ne postoji limarska radionica koja bi takvim poslovima (restaruacija lima zbog korozije), posvetila puno radno vreme jer uvek ce prednosti imati auta sa blagim havarijama koja podrazumevaju brzu zamenu gotovih delova i njihovo farbanje. Moj savet je da se ne nerviras i budes strpljiv jer jednostavno to je tako.

Link to post
Share on other sites

Bio sam danas kod limara... Znaci bice jos 2 nedelje posla i ne moze pre da ga zavrsi jer radi milion auta odjednom... Razocaran sam ali sta je tu je. Znaci mesec i po dana ce raditi auto! Evo par slika za sada kako izgleda:

 

IMG-20191019-085624.jpg

IMG-20191019-085629.jpg

IMG-20191019-085914.jpg

IMG-20191019-091053.jpg

IMG-20191019-091114.jpg

IMG-20191019-091136.jpg

IMG-20191019-091310.jpg

IMG-20191019-092728.jpg

IMG-20191019-092745.jpg

IMG-20191019-092810.jpg

IMG-20191019-092839.jpg

 

Cena svega ovoga ce biti nesto preko 500e odprilike. Znaci bubreg da prodam!

Link to post
Share on other sites
21 hours ago, Ligadzentlmena said:

U ptanju je BMW E 36 316, konstantno mi drzi ler gas na preko 1500 obrtaja, sta to moze da bude?

 Izvuci vakum crevo sa klapne I zapusi ga, trebalo bi da ti resi problem)

Link to post
Share on other sites