Recommended Posts

  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 hours ago, Nemanja-e36 said:

Auto i dalje nije gotov.... 2 meseca je kod limara vec i pitanje je kad ce biti gotov... Nema vise ovo smisla!

Druze, upravo ono sto sam ti napisao u ranijim postovima. :(

Ali gotovo je sad, moras biti strpljiv.

 

Link to post
Share on other sites

Brate moj ja sam razumljiva osoba, i razumem da nikad ne ide kako treba, bolesti, povrede, ali 65 dana imas za dva praga dva ruba i jedan blaobran i jos nije gotovo.... Nikad vise ja necu nositi auto kod majstora vise od ned dana... SVE ali SVE cu sam raditi, ili odneto na max ned dana ako je bas nesto veliko. Ali brate sto je previse je previse...

Link to post
Share on other sites

Jeste, ja sam zadovoljan kako je do sad radio ali vreme ce pokazati :) Samo da se potrefi boja sto bolje jer majstor koji je pre radio nije bas bas lepo potrefio boju i videla se razlika ali verujem da niko ne moze to bas da potrefi...

Link to post
Share on other sites
On 11/24/2019 at 2:21 PM, Nemanja-e36 said:

Jeste, ja sam zadovoljan kako je do sad radio ali vreme ce pokazati :) Samo da se potrefi boja sto bolje jer majstor koji je pre radio nije bas bas lepo potrefio boju i videla se razlika ali verujem da niko ne moze to bas da potrefi...

Ma moze, samo je pitanje da li je dobar majstor ili ne. Moj je farban iz delova, vise puta pa ja sto znam gde je farban mogu da primetim ako se bas bas zagledam i to ne na svakom mestu. 

Ako dobro juri linije po kolima gde ce da pravi "prelaze", nema sanse da ga izvalis osim pod nekim bas ozbiljnim svetlom ... a realno grebe ti se za to ... bitno je da se ne vidi na prvo oko.

Link to post
Share on other sites

Kolege, kad mi majstor zavrsi auto i ti delovi sto je radio tj farbao, nece biti bas iste boje kao fabricka boja. Da li moze to da se nekako izjednaci sa poliranjem celog auta? On te delove sto farba ce da ispolira ali onda ce to drugacije izgledati i vise sijati od fabricke stare boje zar ne? Da li se to moze nekako izjednaciti?

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites

Treba kupiti farbu kod nekog dobrog farbara! Bitno je da on napravi dobro boju (posto se sastoji od vise razlicitih boja u odredjenim kolicinama).
Ako se lose pogodi nijansa nece poliranje pomoci. Poliranjem skidas sloj laka, sa bojom nemas dodira sem ako je akrilna.

Link to post
Share on other sites

Danas me je nazvao i rekao da ti ljudi ne mogu bas da pogode boju a kod njih uzima uvek i radi sa njima dugo godina bla bla bla, kao ja te zovem da se ogradim ako farba ne bude adekvantna i tako te majstorske price. Iskreno nemam vise zivaca, nikad vise auto nece videti majstora, sve ali sve cu sam da radim! Ne znam, mozda i ispadne dobro,videcemo. Danas ga je valjda farbao... Auto je kod njega vec 71 dan :)  

Link to post
Share on other sites

Boja na tvom autu ima ime i sifru. Po tome se nadje u katalogu. Kad je nadje, tu mu pise i kako se pravi tj koliko grama koje boje se ubacuje pri mesanju. ALI, to je boja tvog auta kad je bio nov, '90 i neke. Do sad je sunce odradilo svoje, tako i on je dosta svetliji. Zato je najbolje kad se farba polovan auto da se skine npr poklopac od rezervoara i onda gleda opet u onom katalogu boja. Cudi me da to ne zna ni majstor ni.onaj u farbari sto radi. Ne bude ni onda 100% ista boja, ali razlika bude skoro neprimetna.

Link to post
Share on other sites

To su i uradili. Ali ne znam, zvao me majstor kaze da se ogradi i da kao nesto ne mogu bas da pogode boju. Eh sad je to 99% 90% 80% ne znam, ne zna ni on dok ne ofarba. Videcu sve ovih dana nadam se. Ali ako se vidi razlika u nijansi znaci poliranje ostalih delova nece pomoci? To me samo zanima..

Link to post
Share on other sites

Nemoj da se nerviras dok ne vidis.

Meni su uboli boju vrhunski. Doduse, posteno sam i platio farbanje ... Ali mi je isto tako bio dugo kod majstora, sigurno 45-60 dana (ne secam se vise).

Doduse, ja sam mu i rekao, ideja mi je da uradis kvalitetno a ne brzo (znajuci da radi skuplje automobile od mog, plasio sam se da ga ne zbrza). Rekao sam da necu da se cenkam, samo da se ne druzimo neko vreme kada zavrsi auto ... i tako je i bilo .. .radio ga je kada je stigao ... usput. Razumem ja i njih, nemaju oni bas puno matematike da ulazu puno vremena u toliko pipav posao za taj novac, koji mogu lakse da uzmu daleko brze na "novijim" autima.

Ali da kucnem u drvo, nemam vise prolema sa limarijom, sto i tebi zelim.

Link to post
Share on other sites

Pravi farbar pogadja boju u stotu i tu nema price.I ja sam mislio kao ti,dok nisam upoznao farbara koji mi sada radi sve sto treba na mom autu.Na bivsem autu bila zakacena polustranica,jedino on je rekao ovo moze da se flekuje.Uradio,nema sanse da se poznaje.Isto tako je na x broj auta radio rubove,sve kako treba.Skuplji jeste,al kad ga uradi nema greske.

Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, Daniel98 said:

Pravi farbar pogadja boju u stotu i tu nema price.

I ja bih tako rekao... Malo malo pa se desi da me ogrebe neka budala na parkingu a par puta sam zaradio i kljuc po laku. Za saku takvu oderotinu auto odvezem u Auto Servis "Tasic" u Nisu i "zafarbavanje" se nikada ne poznaje! Nikada covek ne bi rekao da je auto bio ogreban na tom mestu... I tako je uvek... Tamo sam vozio i svoje prethodne automobile, vozim i sadasnji i uvek je isto. Potencijalni kupac za prethodni auto koji sam vozio ga je zagledjivao, gledao i na kraju rekao: -Sigurno je farban cim nema ogrebotine! :D Ne, ostavicu ga odranog da bi ti rekao "ovaj nikada nije radjen" :) Naravno da je zafarbavan auto koji ima 10 godina i vozi se po gradskim jezgrima...

Elem, da ne skrecem sa teme. Flekovanja, zafrabavanja, farbanja delova karoserije itd. pa se ne vide, a kamo li ozbiljniji radovi. To da dobar lakirer pominje nekakve procente i da ne moze da pogodi nijansu... Nema sanse!

Link to post
Share on other sites

Kaze majstor da cu biti zadovoljan :) Tako da super, videcemo:P Pa ne znam ljudi ali cca 500 600e ce me ovo izaci sigurno tako da to nije malo  para za dva ruba dva praga i blatobran... Ali sta je tu je. Kad bolje pogledas dacu skoro pola vrednosti auta na limariju samo :PAli nije mi zao, ja bi radije potrosio pare na auto nego na izlaske :)

Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Nemanja-e36 said:

Kaze majstor da cu biti zadovoljan :) Tako da super, videcemo:P Pa ne znam ljudi ali cca 500 600e ce me ovo izaci sigurno tako da to nije malo  para za dva ruba dva praga i blatobran... Ali sta je tu je. Kad bolje pogledas dacu skoro pola vrednosti auta na limariju samo :PAli nije mi zao, ja bi radije potrosio pare na auto nego na izlaske :)

Ja sam platio vise, ali se za sada ne kajem. Salji slike kada zavrsi ;) 

Link to post
Share on other sites

Dobio sam danas auto. Izaslo me je sve 685e s tim sto mi je spustio 35e jer smo se svadjali itd. Ja nisam bas zadovoljan, kao prvo vremenski a kao drugo za pare... Menja cene kako hoce,naravno on to ne priznaje i prica kako je tako bio dog,(ok  nije problem cena ali kad vec naplacjes i zavlacis skoro 3 meseca onda odradi vrhunski)  i prica kako je to old timer i ima jako puno posla oko njega, budi zadovoljan sto sam ti to odradio za 80 dana jer bi ti drugi majstori to radili vise od pola god... Covek je rekao dok ne doneses pare nema auta itd. Necu vise nista komentarisati, evo par slika kako je odradjeno, lose je vreme pa se bas i ne vidi dobro jer je slikano xiaomi telefonom ali i tako se vide gluposti koje je uradio!

Radjeno je: prednji desni blatobran, oba praga i vario je te delove gde se stavlja dizalica tj gde se dize auto, i zadnja dva ruba... Kao sto se vidi na slikama boja je ok, ali nije uopste lepo osmirglao taj spric git, i vide se te sitne rupice a ima i par vecih, videcete na slikama. Vozaceva vrata sva isprskana tim gitom i sad ne mogu to da skinem! Levi blatobran nije radjen jer je ok ali taj deo donji koji je kao prag je sad drugaciji nego on sto je radio jer mu je pistolj drugaciji, naravno bilo mu je tesko malo ismirglati tih 15c i naneti boju, vidi se na slici... Sve sam to rekao "majstoru" i rekao da je to za te pare i to vreme sto je radio odlicno i da ne gledam u sitna crevca i da ne cepidlacim...

IMG-20191211-115018.jpg

IMG-20191211-115041.jpg

IMG-20191211-115046.jpg

IMG-20191211-115056.jpg

IMG-20191211-115106.jpg

IMG-20191211-115123.jpg

IMG-20191211-115136.jpg

IMG-20191211-131625.jpg

IMG-20191211-131816.jpg

IMG-20191211-132006.jpg

IMG-20191211-132044.jpg

IMG-20191211-132100.jpg

IMG-20191211-132122.jpg

IMG-20191211-132216.jpg

IMG-20191211-132247.jpg

IMG-20191211-132323.jpg

Da li vredi to reklamirati? Ali naravno nema sanse to da mi on radi jer ce opet auto ostati pola godine. Da li postoji neka druga solucija ili da cutim i ovako vozim? Naravno mogu mu poslati inspekcije itd ali nisam ja covek koji drugom zeli zlo... Najvise mi je zasmetalo vremenski i sto mi je zapretio da necu dobiti auto dok ne platim sto naravno i nije dao...

Ne vidi se iz daleka, ali ne znam kako se to vidi kad je sunce jer je bzvze vrememe :P Nadam se da se nece jako videti...

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites