Recommended Posts

  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kako on mene moze ispostovati? On bi mi mozda i sredjivao to ali drzao bi auto kod njega jos 100god sto meni ne pada na pamet... Pa morao sam mu dati pare jer mi ne da auto a meni auto treba hitno jer putujem na posao svaki dan a caletu sad auto treba svaki dan jer idu praznici pa nema buseva uvek! Opet kazem, nisu pare problem, ebes 50e gore dole, problem je njegovo ponasanje, pogotovo sto je rekao bice gotovo za 3 nedelje max mesec dana i na to sam pristao, ali 80 dana je po meni mnogo vrena za taj posao! Jos se covek buni i kaze budi zadovoljan sto sam ti uradio za 80 dana...

Link to post
Share on other sites

Znam da ti je frka i da ti treba auto, ali ja ga ne bi preuzeo dok ne uradi kompletan posao koji je dogovoren kako treba, a ne jos da mu platim. Jos hoce da naplati punu cifru, a lose uradio, pa to nema nigde. 

Daj ti njemu rok od 2 nedelje, pa ako uradi kako treba platis i sve ok, a ako ne uradi auti odes i uzmes svoj auto i vozis kod nekoga drugog da radi, ne bi mu platio nista. 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Nemanja-e36 said:

Da li vredi to reklamirati? Ali naravno nema sanse to da mi on radi jer ce opet auto ostati pola godine. Da li postoji neka druga solucija ili da cutim i ovako vozim? Naravno mogu mu poslati inspekcije itd ali nisam ja covek koji drugom zeli zlo... Najvise mi je zasmetalo vremenski i sto mi je zapretio da necu dobiti auto dok ne platim sto naravno i nije dao...

Ne vidi se iz daleka, ali ne znam kako se to vidi kad je sunce jer je bzvze vrememe :P Nadam se da se nece jako videti...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Druze, da ti dam drugarski savet : Ne reklamiraj nista. Vozi i uzivaj. 

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Ne znam stvarno, Mislim meni 650e znaci mnogo, neko kaze bole te uvo za te pare ali brt ja 3 meseca ne jedem kako treba da bi platio. Ali da je dobro odradio nije, covek je takav da posao od 2 dana radi 2 nedelje. Sad da reklamiram sigurno bi to popravljao 4 5 nedelja i ko zna sta bi uradio jer je ljut... Majstor koji pre radio te rubove i pragove je ofarbao lepse 3x jedino je prosli majstor lose pogodio boju...

Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Nemanja-e36 said:

Ne znam stvarno, Mislim meni 650e znaci mnogo, neko kaze bole te uvo za te pare ali brt ja 3 meseca ne jedem kako treba da bi platio. Ali da je dobro odradio nije, covek je takav da posao od 2 dana radi 2 nedelje. Sad da reklamiram sigurno bi to popravljao 4 5 nedelja i ko zna sta bi uradio jer je ljut... Majstor koji pre radio te rubove i pragove je ofarbao lepse 3x jedino je prosli majstor lose pogodio boju...

Druze, taj vid posla je uvek bio skup. Tesko da bi ti neko radio za manje para. Ne tvrdim da ne postoji niko ali svakako su male sanse da nekog nadjes da prihvati. Stavi sve na papir, za taj E36 u predjasnjem stanju ne bi mogao prodas za neku solidnu cifru i da uzmes nesto drugo da valja. Ovako ulozio si 650e i sa korozojim neces imati vecih problema duzi niz godina. Odrzavaj motor,  mehaniku, cuvaj sad taj auto i uzivaj.

Inace ne znam nijednog coveka da se nije zalio na limarski ili farbarski rad posle preuzimanja auta od limara posle restauracije tog tipa. Uvek postoje neke zamerke. Ali veruj mi, nije vredno gubljenja nerava i bilo kakve svadje. 

Link to post
Share on other sites

kao sto sam i rekao nisu pare problem, ja znam sta tu ima da se radi, ovde je problem spric git koji je lose ismirglan i samo daj sto pre da zavrsim to smirglanje i sad meni auto moze da izgleda ko sundjer po suncu kad se bude odsijavalo. A kad sam mu to rekao, on nije hteo ni da pogleda u mene ili auto... Kaze ne gledaj to u sitna crevca jer je to oldtimer i za te pare i to vreme ne moze bolje. I covek mi ne da kljuceve od auta dok ne platim...

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, njegovawisost said:

Ceraj to i uzivaj... Al mislim da je to jako puno novca za tako star auto.. Taj novac bih izdvojio samo za set kvacila i zamajac i eventualno za veliki servis za auto tih godina...  Al sta je tu je...

Mislim da vecina limara ne gleda toliko koji je brend auta ili njegova starost ili tip... vec kolicinu i zahtevnost posla.  Mom ortaku je limar uzeo 500 evra za Yuga. Sajtne i kosevi. Ceo auto opet ne vredi 700-800 evra. Preskupo i nerealno ali oni to tako ne gledaju.

Link to post
Share on other sites

S obzirom da si platio, sad lepo uživaj i ne lupaj glavu. I mene je tako jedan zajebo sa kvalitetom radova, srećom nije puno koštalo, a auta sam se rešio nedugo zatim. 

Kad sam radio znatno skuplji auto, kod ,,najboljeg na svetu” limara radovi su iznosili 200k dinara, dobio sam loše upasovana vrata. Al su zato ih sredili na licu mesta ili nema para. Klošari su to, samo bi da rade ko na pokretnoj traci za osiguranja jer su tu najlepše pare, a zaboravlja se od čega su počeli.

Link to post
Share on other sites

Pa da, greska je sto sam platio... Nemam ja iskustva sa majstorima jer je ovo moj prvi auto, trebao sam lepo zvati policiju jer mi ne da auto a ne sme da zadrzava moje vlasnistvo. Da sam normalan trebao sam zvati i poresku inspekciju jer radi na crno kad sam ker po njemu nek sam ker. Ali sad je kasno, auto mi treba hitno pogotovo sto ide NG a nema autobusa! Sad sam naucio jos jednu lekciju u zivotu. Inace covek je rekao da ne radi old timere bas zbog puno posla... Jedino oko cega je on imao dodatnog posla su dzekovi za dizalicu jer je taj deo istrulio pa je vario tj ojacavao, ostalo je klasika, pragovi i rubovi... Moj bmw nije uopste bio toliko truo! Na greskama se uci, mlad sam,neiskusan,previse dobar za takve ljude pa me iskoristavaju, ali ovo je zadnji put da me je neko iskoristio ili nasamario!

Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, Nemanja-e36 said:

Pa da, greska je sto sam platio... Nemam ja iskustva sa majstorima jer je ovo moj prvi auto, trebao sam lepo zvati policiju jer mi ne da auto a ne sme da zadrzava moje vlasnistvo. Da sam normalan trebao sam zvati i poresku inspekciju jer radi na crno kad sam ker po njemu nek sam ker. Ali sad je kasno, auto mi treba hitno pogotovo sto ide NG a nema autobusa! Sad sam naucio jos jednu lekciju u zivotu. Inace covek je rekao da ne radi old timere bas zbog puno posla... Jedino oko cega je on imao dodatnog posla su dzekovi za dizalicu jer je taj deo istrulio pa je vario tj ojacavao, ostalo je klasika, pragovi i rubovi... Moj bmw nije uopste bio toliko truo! Na greskama se uci, mlad sam,neiskusan,previse dobar za takve ljude pa me iskoristavaju, ali ovo je zadnji put da me je neko iskoristio ili nasamario!

Veruj kakva god da je ispao ishod, posmatraj to da je danas prava sreca naci nekog da uopste prihvati da radi takav posao. Retko ko hoce da se bavi time jer je zahtevno i oduzima puno vremena usled drugih poslova koja je za vecinu limara prihvatljiv jer donosi brzu lovu. To su manje havarije, gde se skine i zameni osteceni branik, prsa, hladnjak,  krilo, maska... i sve to upasuje. Sve je to laganica  u odnosu na varenje i delove limene sekcije koje nekada mora rucno da oblikuje. Taj vid posla zahteva i puno iskustva.

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Ljudi moji svi pricaju to je tesko treba vremena blabla. Ja sam sve NOVO kupio, nista se tu nije savijalo i krojilo jedino je sekao staro i ubacio novo. Znaci ruku dajem da bi to mogao da uradim sve sam prvi put, naravno mucio bi se jer nikad to nisam radio niti gledao kako se radi ali znam da varim i uradio bi limariju sam 100%... Ali onda nije trebao uzeti auto ako je tako, on je uzeo auto i pristao sam na tu cca cenu ali naravno kad sam video koliko dugo radi i kako je odradio da cu traziti manje para ali naravno on ni da cuje. Niko bre nece da radi danas! Sve neki majstori a pojma o zivotu nemaju! SVE cu sam da radim. Sledeci put kad budem radio limariju ja cu je sredjivati i posle oterati kod farbara samo.... Od nikog vise necu zavisiti :) Zato se i divim ljudima ovde na forumu kako imaju muda rasturiti ceo auto i sami da popravljaju sve, ako mogu i oni mogu i ja :)

Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, Nemanja-e36 said:

Ljudi moji svi pricaju to je tesko treba vremena blabla. Ja sam sve NOVO kupio, nista se tu nije savijalo i krojilo jedino je sekao staro i ubacio novo. Znaci ruku dajem da bi to mogao da uradim sve sam prvi put, naravno mucio bi se jer nikad to nisam radio niti gledao kako se radi ali znam da varim i uradio bi limariju sam 100%... Ali onda nije trebao uzeti auto ako je tako, on je uzeo auto i pristao sam na tu cca cenu ali naravno kad sam video koliko dugo radi i kako je odradio da cu traziti manje para ali naravno on ni da cuje. Niko bre nece da radi danas! Sve neki majstori a pojma o zivotu nemaju! SVE cu sam da radim. Sledeci put kad budem radio limariju ja cu je sredjivati i posle oterati kod farbara samo.... Od nikog vise necu zavisiti :) Zato se i divim ljudima ovde na forumu kako imaju muda rasturiti ceo auto i sami da popravljaju sve, ako mogu i oni mogu i ja :)

Okej je sve to. ! :) Ti jesi uzeo gotove delove ali on ih mora zavariti. Sajtne, rubovi...Koliko god imali volju da nesto radimo sami, ipak postoje neke granice i koje ne mozemo odraditi kvalitetno bez iskusnijih ljudi. Da ne pominjem opremu i alat.

Delovi poput krila i slicno je obicno na srafove i zabice i samim tim spada u oblike poslova koje covek moze solo odraditi.

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Naravno, u pravu si. Ali sta sam sve video sta majstori rade mogu ti reci sa sigurnoscu da sam ja veci majstor od njih :) Naravno svi ti majstori pricaju kako je to tesko bla bla, cinjenica je da su svi dobri majstori otisli preko, ovde su 90% fuseraji...

Link to post
Share on other sites

Ja bih preporucio Modenu u Kotezu... Mada su samo novi novcijati Audiji i Porsei kod njega, perfektno je prefarbao komplet branik, potrefio boju koja je jako teska u nijansu, i meni sa sirotinjsin autom je manje naplatio :D I povrh svega, nije trajalo vise od par dana... E sad da l ce svima uzimati kola tako, be znam al ima oko njega milion auta na cekanju.

Link to post
Share on other sites

Sad opet da placam iz svog dzepa jer je ovaj majstor lose odradio? Ne da nemam para nego ujutru duboko udahnem za dorucak😂. Nista ne radim oko limarije sad... Ostace ovako samo se nadam da se nece primecivati bas kad bude sunce, po ovakvom vremenu se ne primecuje bas... 

Link to post
Share on other sites

Kad ovako izgleda na losijoj kameri, mogu zamisliti koliko se vide rupice uzivo. Ovo je jako lose uradjeno, i ne da ne vredi datih para nego ne vredi ni pola. Bice dobro ako ti se takva farba ne pocne ljustiti brzo, ovu zimu bi trebalo izdrzati...za posle je pitanje, pogotovo ako peres auto cesce i sa peromatom.

Imao sam jednom situaciju kod svog farbara gde su njegovi radnici pripremali auto i farbali, kad sam dosao da preuzmem auto on mi kaze idi pogledaj jel valja, ja pogledao imao na jednom mestu tackicu(rupicu) jer nisu dobro pripremili za farbanje i na jednom ogrebotinu nisu ni presli spricgitom a ofarbali preko, i on a i njegov radnik koji je radio kola rekli ostavi auto uradicemo sve iz pocetka. Posto smo jako dobri a oni jako koretni ljudi, ja nisam hteo da ostavljam auto na prepravci, a i trebao mi je auto, pa su mi rekli ako budes imao nesto drugo opet da radis, uradicemo i ovo opet tad. A sto se tice cene, cenu mi kaze odmah kad dovezem auto da dogovorimo farbanje. 

Ovaj tvoj majstor je znao sta ima da radi, e sad da li je njemu bilo tesko da uradi nesto i da li mu je bio dan ili da li mu je zena dala noc pre ili ne, ti nemas nista sa tim, ti mu placas za posao koji ste dogovorili, a ne njegovo raspolozenje i ostale zivotne okolnosti...a on je duzan da uradi posao kako treba. Vrednost auta ovde ne znaci nista, lim je na tvom autu ili nekom od 50.000e...on ga priprema i farba isto, nije bitno na kom autu se lim nalazi. Tako da sto se tice cene, nema opravdanja da se poredi cena tvog auta i cena farbanja, kao sto je kolega gore rekao za slucaj sa Yugom. 

Posto je krajnje ne korektan bio, ja mu ne bih ostao duzan...ako nema registrovanu firmu, dzaba ti sve sa inspekcijama, al zato mozes sve da uradis na "dobroj" reklami. Kao sto si sam rekao, mlad si, naucio si jednu skolu, a svaka skola se placa. 

Link to post
Share on other sites

Svejedno sad je gotovo, dao sam pare, a i ne bi ostavljao auto kod njega na prepravku jer koliko ja vidim nije uopste majstor kao sto se prica. Da nisam preuzeo auto i da sam zvao policiju bilo bi drugacije, ovako sam ja kriv jer sam uzeo auto i platio, ispao sam budala ali opet kazem, auto mi je hitno trebao jer ide NG ajde da je leto ali sad mi nikako ne odg... Joj nadam se da ce izdrzati 3 4god da bude sve ok... 

Link to post
Share on other sites

Nema tu policija sta da trazi... Za tako nesto se zove sudski vestak... Ali svaki dogovor je bolja opcija.

Link to post
Share on other sites