Recommended Posts

  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ajde ti lepo ovo sredi sto imas i u oglase auto. I meni se desila slicna situacija sa majstorom (samo jeftinije) i odma sam se rešio kola. Ovako imas posla sa klošarima, kod kojih samo možeš da završiš krivičnu prijavu jer to reči ne razume.

Link to post
Share on other sites

Bio sam kod majstora i bilo je svasta ali na kraju je pristao da ce popraviti ali rekao sam mu posle NG da cu opet doci da se dog...

Stavicu ja auto na oglas ali brate auto je vrh i zao mi ga je prodati! Trazicu 3000e pa nek stoji :P realno auto je bez ulaganja jedino eto sad te sitne stvari oko majstora! Ja sam taj auto lickao samo tako i sve radi na autu!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Auto se i dalje vozi, nista ne radim jer se jos oporavljam od limarskih radova :)

 

Zanima me iskustva oko guma... Sada imam tigar gume m+s, a hteo bi da kupim letnje gume a ne znam koju marku itd... Uzeo bih 205/55/16 mislim da je to ok za e36...

Link to post
Share on other sites
On 1/1/2020 at 11:48 PM, Nemanja-e36 said:

Auto se i dalje vozi, nista ne radim jer se jos oporavljam od limarskih radova :)

 

Zanima me iskustva oko guma... Sada imam tigar gume m+s, a hteo bi da kupim letnje gume a ne znam koju marku itd... Uzeo bih 205/55/16 mislim da je to ok za e36...

Za E36 fabricki idu 205/60R15    / 225/50R16 . Alternativna varijanta moze 205/55 R16.

Gume moze po izboru, mada predpostavljam da sada imas zimske gume ? Mada m+s moze biti i u all season varijanti gume. Ako su one u  dobrom stanju, ne vidim razlog da menjas za letnje.

 

 

Link to post
Share on other sites

Znam sve to, zanimaju me iskustva sa markama guma... ovo mi je prvi auto tako da ja nemam iskustva. Sad imam M+S tigar wintera gume koje su ok. Planiram cim ustekam para da kupim 17ce i da uzmem gume za njih, zato pitam koja marka se najbolje pokazala...

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Nemanja-e36 said:

Znam sve to, zanimaju me iskustva sa markama guma... ovo mi je prvi auto tako da ja nemam iskustva. Sad imam M+S tigar wintera gume koje su ok. Planiram cim ustekam para da kupim 17ce i da uzmem gume za njih, zato pitam koja marka se najbolje pokazala...

Kleber zimske, presao sam s njima mozda 8k po najgorim zimskim uslovima sa E87, prezadovoljan.

Link to post
Share on other sites

E kolege, vec par dana mi se desava da grebe desna prednja kocnica. Znaci ne blokira, danas skinem sve i podmazem opet klizace dotegnem sve, skinem zadnje tockove i dotegnem rucnu itd. Auto koci odlicno,ali ponekad se cuje kako grebe pri manjim brzinama tipa 20kmh, a nekad se i ne cuje... Sta bi moglo biti? diskovi i plocice nove ATE marke...

Link to post
Share on other sites

Sve sam skinuo i ocistio, klip nigde ne curi suv je ko barut. Klizaci sve napunjeno mascu...Znaci tocak se vrti bez problema ne koci ga uopste, nego onaj zvuk kao da jedva plocica dodiruje disk pa se cuje. Ulje novo ATE, izluftirano sve. Ne znam sta da gledam da to sredim...

Link to post
Share on other sites

Nista nije vruce, ok posle voznje disk jeste ali to je normalno. Tockovi su hladni. Nista ne trese kad kocim, a kad grebe onda grebe konstantno, sto mislim da nije kriv disk, nego kao da klip ne vrati do kraja pa plocice blago dodiruji disk... 

Link to post
Share on other sites

Diskovi su stavljeni u Julu, sad sam citao na netu da kad se sve namesti treba par puta bas jako zakociti da bi se neki sloj skinuo... Ja sam samo kocio naglo na malim brzinama tipa 50 60 kmh... Mozda je i to dovoljno ali ne znam.

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Nemanja-e36 said:

nego kao da klip ne vrati do kraja pa plocice blago dodiruji disk... 

Ja sam samo korisnik, bez mehaničarskog iskustva, pa shodno tome prepoznajem samo ono što liči na probleme koje sam imao, tako da me ne drži za reč i pretpostavku, ali meni ovo liči na poluispravne kočione čeljusti.

Kažem to stoga što sam imao sličan, ali mnogo drastičniji problem, što se da videti i u postovima o mom autu.

Verovatno bi bilo najpametnije da se auto odveze kod nekog ko bi to bolje znao da dijagnostikuje, ali dotle, možda bi u izvedbi "uradi sam" pomoglo menjanje čeljusti (posuđenih ako je to izvodljivo) kako bi se proverilo da li klipovi guraju pločice na diskove i kad nije pritisnuta pedala kočnice (tj. da se ne vrate odmah po kočenju).

Link to post
Share on other sites

Da si citao sta pise na kutiji od diskova ne bi to radio. Prvih 100-200km se koci lagano, ne naglo i ne previse dugo. Znaci vozi se laganije, sa rezervom. Sto lepse legne bice bolje kasnije. Jer plocica ne pipa 20% diska kad je sve novo i prevelike temperature se stvaraju na malim povrsinama itd

Link to post
Share on other sites