Recommended Posts

  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zezaš da te zbog nastavka nisu pustili? Koliko sam čuo prave problem samo ako ima dve rore a fabrički je išao sa jednom(316,318,320,kod E36 npr.) Gde si radio tehnički?

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to post
Share on other sites

Da da nisu hteli ni da cuju kad su videli auspuh... Imate na slikama kako izgleda. Ja reko, ljudi, gde pise da ne sme nastavak na auspuh? Nadjite mi zakon koji to zabranjuje, oni "pa kao nemam ja sad vremena, ovi kad vide slike nece dati bla bla. Reko hvala dovidjenja. Zovem jos dva razllicita tehnicka pregleda i svi kao pa ne znam ne sme nikakva preepravka ovo ono. I na kraju me puste sa posla i odem tu u Petrovac kod mene i ja sav srecan primili auto nisu nista rekli za auspuh kad ja dolazim nakon pola sata a njih milion oko auta. Mislim se u sebi "fuck fuck fuck" :) Kazu ne koci ti auto, ja WTF? I stvarno zadnji levi tocak kocio samo 50% i ladno nisam nista osetio u voznji ni po mokrom ni po klizavom itd... Al ajd to sam ja vec sredio kuci( oprugica sto drzi paknu je bila losa tj nije od njega pa je jako stisnula paknu i klip je nije gurao istom jacinom kao drugu, sve zamenio i sad auto koci mnogo mnogo bolje moram proznati) Ali nasli su drugi problem sad...

Imam staro uverenje za gasni uredjaj tj onaj mali zeleni karton a po novom treba veliki koji je a4 format. Odem ja u AMS i uzmem taj papir. Ali opet oni nasli problem, na tom papiru je rasprsivac od plina lovato a meni u kolima je STAG jer kad sam kupio auto imao je venturi sistem a ja sam prepravio na sekvent kod lucara u NS. Covek je napisao sve u onu knjizicu sve homolagacije itd. I sad sutra opet idem da vidim hoce li me pustiti jer sam sredio kocnice a ako me budu njakali za uverenje od tng moracu opet reatest i opet dati 50e... Inace sve je atestirano do 2023 a boca do 2028. Ali izgleda cu morati sve ponovo jer na tom uverenju ne stoji da je STAG uredjaj vec lovatto🤢

Eto, cisto da znate da obratite paznju na to uverenje ako imate TNG. Mora biti nova tj a4 format, ta mala zelena vise ne vazi! 

 

Sorry za duzi post :P

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites

Da li se neko seca koliko njutna su 'imale' kocnice kad ste radili tehnicki na e36? Ako se neko seca nek napise bas da uporedim koliko ce biti kod mene...

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites

Trajala je do 19.7 2019... Ja nisam ni gledao to iskreno. Meni je vazno da je auto ispravan i da imam papire od TNg sve ali ispostavilo se da nemam nista po njima :) Ali sve sam platio te papire ali nista ne valja izgleda :)

Link to post
Share on other sites

Ipak nisam popravio zadnju levu kocnicu. I dalje koci duplo losije od desne... Desna mi koci oko 2000n a leva oko 1000n. Pakne nisu istrosene, ulje nigde ne curi sve je suvo... Kazu da auto ne drzi konstantno jacinu kocenja vec krene jednako pa onda opadne pa onda opet se pojaca... Klip izbacuje denako i levu i desnu paknicu. Da li je moguce da mi glavni kocioni ne drzi uvek konstantan pritisak? Ako je tako da li je ok da kupim polovan od fabria iz ns ili nov koji je cca 6k i za koji nemam para iskrenoi :P 

Inace narucio sam nove pakne ATE u kit comercu sutra treba da stignu pa sve montiram i probacu opet da izluftiram sistem. ne znam ni sam jer ovako ne mogu proci tehnicki!

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Nemanja-e36 said:

Ipak nisam popravio zadnju levu kocnicu. I dalje koci duplo losije od desne... Desna mi koci oko 2000n a leva oko 1000n. Pakne nisu istrosene, ulje nigde ne curi sve je suvo... Kazu da auto ne drzi konstantno jacinu kocenja vec krene jednako pa onda opadne pa onda opet se pojaca... Klip izbacuje denako i levu i desnu paknicu. Da li je moguce da mi glavni kocioni ne drzi uvek konstantan pritisak? Ako je tako da li je ok da kupim polovan od fabria iz ns ili nov koji je cca 6k i za koji nemam para iskrenoi :P 

Inace narucio sam nove pakne ATE u kit comercu sutra treba da stignu pa sve montiram i probacu opet da izluftiram sistem. ne znam ni sam jer ovako ne mogu proci tehnicki!

Ako me secanje dobro sluzi , jel si ti ranije postovao kako oko kocnica radis sam ?

Ako jesi, mislim da bi zbog svoje bezbednosti trebao da posetis servis,  da oni to iskontrolisu i potrebi odrade sta treba. Mani se secenja opruga, ukrasa na auspuhu i slicno. Ulazi novac i energiju u ono sto je osnovna potreba na autu i njegovu opstu ispravnost. Ne shvati ovo kao kritiku, vec cisto kao dobronamerni savet. ;)

 

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Zadnje kocnice nisam radio samo prednje. Zadnje nisam morao da radim ili popravljam. Sve sto sam radio napred radi dobro :)  I necu seci opruge jer sam nasao polovne ali otom potom, sad mi je vazno da registrujem auto.

Link to post
Share on other sites

Znaci poludecu vise! Ajde ako moze neko da se javi ko zna ili ima isti auto kao i ja.

Znaci SVE novo sam stavio nazad, nove ate pakne,nova gumena creva, nove bakarne cevi, i nove klipove i vratim sve i kocnica mi propada znaci samo prednji mi koce! Luftirao sam sve par sati i potrosio litar i pol dot 4 ulja! 

Otisao sam kod par majstora i boze me sacuvaj bolje da nisam, elem, odem kod jednog odlicnog majstora i objasnim mu sve i on kaze da ako ima abs treba da ima creva iz abs na sva 4 tocka zasebno a ja imam iz abs jedno crevoo sto ide do nazad i onda T racvu sto deli na levi i desni tocak. Da li je to ok ili je prethodni vlasnik to budzio?

Uzeo sam polovan glavni kocioni cilindar stavio taj i isto sve. znaci kad je ugasen napumpas kocnicu i tvrda je ko kamen, cim upalis auto ona je mekana i pada do poda!

U cetvrtak bi trebao da nosim kod majstora ali reko ajd da pitam za iskustva ako je neko imao slicna!

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Nemanja-e36 said:

Otisao sam kod par majstora i boze me sacuvaj bolje da nisam, elem, odem kod jednog odlicnog majstora i objasnim mu sve i on kaze da ako ima abs treba da ima creva iz abs na sva 4 tocka zasebno a ja imam iz abs jedno crevoo sto ide do nazad i onda T racvu sto deli na levi i desni tocak. Da li je to ok ili je prethodni vlasnik to budzio?

 

 

Prema EPC katalogu, verzija samo ABS ima dve prednje  cevi i samo jednu cev za nazad i koja se dalje račva na zadnje točkove kao kod tebe. Druga verzija je ABS/ASC opcija i koja ima svaku cev posebno.

Pozdravi tog majstora puno...

 

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Jel tebi ABS radi lepo? Mislim jesi imao situaciju da si zakucao na kocnicu pa da udara kako treba? Najgore sto kad nabijes pritisak onako drukanjem kocnice on koci ko lud a cim drzis i onda propada polako. Meni su to rekli da je cilindar glavni umoran pa ono... Sad prelazim na set diskova i plocica i celicnih creva od 3.0d pa ti javljam da li je pomoglo.

Link to post
Share on other sites

Danas upalio auto i dok radi luftirao sam abs. Izaslo je malo vazduha i kocnice odma bolje rade. Sutra ce cale da odvede na valjke na tehnicki da vidi da su ok. ABS radi super... Mnogo mi smeta sto kad stisnem kocnicu bas jako stisnem je skoro do kraja... Ali videcu, ako ne prodjem tehnicki svejedno cu ga terati kod majstora pa nek se on njaka. Moguce da je glavni cilindar mada kad je auto ugasen kocnica je tvrda ko kamen i ne pusta ni malo, ali zato kad upalim brm brm odma je dosta meksa...

Link to post
Share on other sites

Auto je registrovan u utorak bez ikakvih problema. Kocnice koce odlicno mislim da je bilo 4% razlike samo. Inace problem je bio u ABS, tj vazduh u njemu. Reko ajd da probam jos nesto pre nego sto ga odnesem majstoru, i zovem caleta da druka kocnicu dok auto radi i ja luftirao abs, izaslo je podosta vazduha! Posle toga kocnica ukopava :) Cudno da posle 5 sati luftiranja i litar i po ulja nije izasao vazduh, vec tek dok je auto radio i luftiranjem abs je izaslo sve. Sad imam komplet sve novo od kocnica. Sledeca investicija komplet zadnji deo da odradim tj silen blokove i ostale gumene delove jer su kaput!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Danas vozim kuci sa posla i na izlazu iz Rumenke mama kaze nesto smrdi, ja reko to je u rumenci ona fabrika ili sta vec... I na izlazu vidim upalio mi lampicu za temp tj prokuvao mi auto. Ja brzo na kocnicu i stanem sa strane kod onog sto prodaje drvece, cvece itd i otvorim haubu a ono gornje crevo od hladnjaka mi  ispalo i auto izgubio svu vodu... Nisam siguran koliko sam vozio pod prokljucalom vodom ali mislim da je oko kilometar. Sacekao da se oladi malo nasuo 4l vode upalim on opet kuva, ja poceo da odzracim sistem i posle sat vremena njakanja i svega dospem jos 2l destilovanje vode i odzracim sistem i sve je ok. Nadam se da nista nije osteceno na motoru tj bar do sad nisam nista video cudno. Sledeca stavka menjam ulje i nov antifriz sipam!

Savet, posto su velike vrucine proveravajte sve selnice :) Meni je ova labava bila i pritisak mi izgurao crevo...

Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, Nemanja-e36 said:

Danas vozim kuci sa posla i na izlazu iz Rumenke mama kaze nesto smrdi, ja reko to je u rumenci ona fabrika ili sta vec... I na izlazu vidim upalio mi lampicu za temp tj prokuvao mi auto. Ja brzo na kocnicu i stanem sa strane kod onog sto prodaje drvece, cvece itd i otvorim haubu a ono gornje crevo od hladnjaka mi  ispalo i auto izgubio svu vodu... Nisam siguran koliko sam vozio pod prokljucalom vodom ali mislim da je oko kilometar. Sacekao da se oladi malo nasuo 4l vode upalim on opet kuva, ja poceo da odzracim sistem i posle sat vremena njakanja i svega dospem jos 2l destilovanje vode i odzracim sistem i sve je ok. Nadam se da nista nije osteceno na motoru tj bar do sad nisam nista video cudno. Sledeca stavka menjam ulje i nov antifriz sipam!

Savet, posto su velike vrucine proveravajte sve selnice :) Meni je ova labava bila i pritisak mi izgurao crevo...

Nije mogao bas odmah da prokuva bez spontanog dizanja temperature. Morao si u toku voznje da primetes kazaljku temperature koja odlazi u desno. Cim dodje do one prve crte od polovine, auto se zaustavlja i pristupa se vizuelnom mogucem uzroku problema. Koji si antifriz imao u sistemu u razmeri sa vodom pre kljucanja/curenja vode na crevo ? Neverovatno mi je da je prokuvao tako lako...o.O

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Bukvalno istu situaciju sam imao sa mojim m43,sigurno sam kilometar vozio bez vode, mada mi se kazaljka temperature nije pomerila ni milimetar. Dosuo vode,ozračio i nikakav problem da kucnem u drvo.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to post
Share on other sites

Antifris g12 i mislim da je bio -30c

Pa naravno da je kazaljka polako isla ka crvenom ali ja nisam skontao jer mi sunce islo u oci a ja jos naocare i guzva velika bila i nisam obracao paznju... Proverio sam danas ulje i normalne je boje. Voda tj antifriz nije promenio boju jos... Auto nornalno radi kao i do sad a vidicemo jos... 

Link to post
Share on other sites