Recommended Posts

Nemam problem nikakav sa menjacem, sve odlicno radi. Ono se desi ponekad jer pustim kvacilo ranije jer meni hvata bas visiko pa ga ne stiskam do dole. Inace menjac odlicno radi. Ono sta sam pricao nije problem sa ubacivanjem nego kako da objasnim... Oces iz trece u cetvrtu onako polako bas i kad saltas iz trece u cetvrtu, udje onako pola lagano pa onaj drugi deo do kraja bude malo tezi ali eto nije mi se to uopste desavalo vec 100km. To je do mene i mog menjanja brzine jer ja sa dva prsta nekad ubacujem u brzinu a i kvacilo mi je losije pa sve to igra ulogu :P

Link to post
Share on other sites
  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mali update:

Na autu promenjeni zadnji stabilizatori balans stangle kao i gumice sve ocisceno i podmazano. Skinuta dekla ventila i ocisceno ono crevce, i promenio sam dihtung dekle.

Radilica nigde nije izjedena sve je glatko i nista se ne oseti na prst.Evo par slika

IMG-20200823-145826.jpg

IMG-20200823-145833.jpg

IMG-20200823-145846.jpg
 

Da li neko zna koliko labav lanac mora biti? Evo par slika mozda se ne vidi bas tacno ali lanac se pomera mozda 5 do 7mm

IMG-20200823-150011.jpg

IMG-20200823-150039.jpg

IMG-20200823-150044.jpg

 

Skinuo sam svecice da proverim i ovako izgledaju

IMG-20200823-151325.jpg

IMG-20200823-151327.jpg

Sve 4 su identicne... Ne razumem se bas pa mi recite jel ok sagorevanje po njima?

Jedino me brine zadnja svecica ne moze da se stegne na 30n jednostavno nece da klikne moment kljuc i vrti svecicu stalno, ali na 27 28n klikne. Izgleda da je navoj malo razjeban ali nista se ne vidi... Rukom kad se steze dobro mi deluje, ali imam onaj veliki moment kljuc pa sa njim stezem sve svecice na 30n. 

EDIT: sad sam video da se stezu do 25n... Fuck :P

I da, na dekli ima ovaj dihtung ali nije vise gumeni vec je postao plasticni i puca pa ispada i ja sam sve pokidao sto je islo lako da mi ne upadne i napravi sranje. Za sta to sluzi uopste?

 

IMG-20200823-150510.jpg

IMG-20200823-150514.jpg

Takodje sam promenio sve rolere i ono sto se culo nisu bile kocnice nego roler zatezaca, bio je uzasno los.. Auto mnogo tise i bolje radi posle ciscenja cevi one i zamene rolera. Vec dva dana nisam cuo podicaze, tj jesam ali 95% krace i tise...

Link to post
Share on other sites

A da nije auspuh? Hoce kod starijih kola da daje vibracije na odredjenom broju obrtaja. Cuje se kao brujanje u kabini. Meni bruji npr od 2400 do 2600 obrtaja u kojoj god da sam brzini.

Link to post
Share on other sites

Ne znam stvarno. Razmisljam i o druk lezaju posto mi se cuje kad stisnem kvacilo a mozda mi je lamela losa... Ne znam kako to da proverim jer u leru kad dizem obrtaje nista se ne cuje ali na 20kmh i 40kmh se cuje... 

Link to post
Share on other sites
21 hours ago, Nemanja-e36 said:

Mali update:

Radilica nigde nije izjedena sve je glatko i nista se ne oseti na prst.

 

 

 


 

 

Bregasta. Mislim da je na par mesta ipak malo načeta. Ali moze to jos dugo da tera. Samo preventivno menjaj ulje. I da si 100% siguran da si dobro ocistio cevcicu i da je u perfektnom stanju.

Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, Nemanja-e36 said:

Da bregasta moja greska :)  Mozda se vidi malo po njoj ali kad prstom prolazis sve je ok... Ali za sada mi je dosta auta, imam sad druge troskove :)

To su mikronska ostecenja. Ako bi osetio noktom dublje brazde, ta je bregasta zrela za zamenu. Ko tebe je na par mesta pojeden onaj prvobitni zaštitni sloj metala. Sledeća faza je da bregovi jedu sami sebe. Zato prevencija je u perfektnom podmazivanju i kao takva, brega moze jos dugo da izdrzi. Tako da teraj bez brige!

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Sreca pa nije skupa popravka :) 

A za svecice nista niste rekli.. Jel tako treba da izgledaju ili? Nekako  mi zelenkasto deluju? A lanac jel previse labav ili tako treba da bude?

 

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites

Kad resis tu bregastu, sipaj mu 15 40 ulje i menjaj ga strogo na 5.000 km. I filter ulja naravno. I neces vise imati problem. Vozio sam takav motor, ne umem da objasnim ali samo to ulje mu je prijalo. I samo redovno menjanje. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Bedak.... U spicu u ns kod usranog lidla mi puko hladnjak. Auto nije nabio temp vec sam video paru i drugi vozac mi rekao i na vreme stanem i sad prc moram naci hladnjak. E sad jel nov ili polovan... Nov je oko 9k dinara... 

Link to post
Share on other sites

Upravo sam stavio i montirao nov hladnjak i kupio sam nov visko jer je moj bio kaput i to bas ba, skoro da nije imao uopste otpor. Ovaj nov se cuje lepo :)H;ladnjak me je izasao 8k a visko 3.7k...

I ja sam celo vreme pravio gresku na starom hladnjaku... Na ovom novom pise dokle voda mora biti kad je hladan! Na starom nije i ja uuvek punio do cepa a ustvari sam morao cak 7 8cm ispod cepa da ostavim prazno....Eto covek uvek nesto nauci :)

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites

Na ovom hladnjaku se malo teze zavrce cep nego na starom i kad sam zavrnuo cep bas bas danas na poslu da vidim jel sve ok creva su bila tvrdja nego obicno i popustio sam cep za 2mm i creva su odma popustila... Takodje sa novim viskom mi dosta duze nabija radnu temp... 

Da li je to pokazatelj da je cep los ili ne treba da ga zatezem bas bas?

Link to post
Share on other sites

Da ali on se sam luftira od vazduha i na prelivu izbaci visak, cep zategnes do kraja navoja i rukom malo ne mora se siliti preterano. Ako je cep hladnjaka ok ne bi trebao praviti probleme...

Link to post
Share on other sites

Ma ja sam ga stegao da sam ga jedva odvrnuo... Sad sam ga popustio malo pa cu videti kako se ponasa. Ja sam uvek sipao do cepa mozda mi je i zato pukao hladnjak, sad sam sipao do kalt cold crte i kad je vruc voda se signe mozda 2 3cm i to je to. Uopste ne dolazi do cepa voda... Jel to ok? 

Link to post
Share on other sites

Da to ti je nivo na kom treba biti kad je hladan motor, sipas dotle upalis grejanje na max i pustis da radi auto da izluftira sistem ako treba dospes jos i milina. bitno da se ne okrece slobodno cep po navoju, jer tako ce ti ga izbiti pritisak nego ono cisto pola okreta kad dodjes do kraja i milina. A moguce da ti je stari puko od godina ili ako si dodavao antifriz oce nov antifriz da ga nagrize pa krene da pisa tecnost... Bitno je da je kazaljka na sredini :)

Link to post
Share on other sites