Recommended Posts

  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 10/9/2020 at 7:35 PM, Nemanja-e36 said:

Ma radi sad sve normalno. Bio sam pitao majstora za tvrdocu creva i kaze da mi je sve normalno i da tako treba... Ja sam se utripovao vec za sve :)

Ako su ti creva tvrda (kao kamen) jedno dva sata posle gasenja automobila ... najverovatnije je prosvirao dihtung glave (sto nije toliko strasno).

Nagledao sam ih se (m43) koliko hoces sa tim "simptomima". Moze da bude da duva kompresiju u vodeni prostor, da gura vodu u kompresioni prosor, da mesa ulje i ovdu, ili da gura vodu u izduv. Tako da jednostavna provera na cepu ulja ti ne resava posao. Prati ga, prati nivo vode, cep za ulje i da li su ti creva tvda. 

Sada je ta prica sa dihtungom glava pristupacna za te motore, ako je tako, zamenis sve dihtunge pride (sa prednjeg deklija, jer u ovim godinama i tu pocnu da slinave) ... Ja se kanim da sve te dihtunge promenim kod mog matorijanera ... poceo je da blago balavi na digtungu prednjeg dekla, i to me uzasava ... mrzim upisan motor (na hobi vagenu :) )....

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Danas sam imao vremena i skinuo sam prednji desni tocak da opet sve proverim i da vidim zasto grebe tj cese kad vozim. Brate nigde nista ne kaci, lezaj je dobar, branik za prasinu je daleko ne kaci nigde, skidao kljesta sve ponovo ocistio i podmazao sve super vraca tj klizaci bas bas lagano idu i opet cese!! Znaci poledecu vise. Nista ne koci i ne smeta pri voznji osim sto meni smeta taj zvuk! Ne znam vise sta da gledam.

Takodje sam otkacio O2 senzor da vidim kako se ponasa auto i oseti je jako jako mala razlika u radu motora i sto je najludje ne prijavljuje mi check engine na bordu! Mozda mi je lampica crkla ili?

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Auto se vozi i dalje :) Odradjen servis, Ulje sipano mobil 10w40, nove svecice, filteri... Takodje sam odradio servis plina, ocistio benzinske dizne. Posle ciscenja dizni mogu reci da auto dosta lepse radi i bolje vuce... Sve u svemu auto me odlicno sluzi. Jedino me nervira sto je poceo da slini napred kod dihtunga od lanca :)

Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Nemanja-e36 said:

Auto se vozi i dalje :) Odradjen servis, Ulje sipano mobil 10w40, nove svecice, filteri... Takodje sam odradio servis plina, ocistio benzinske dizne. Posle ciscenja dizni mogu reci da auto dosta lepse radi i bolje vuce... Sve u svemu auto me odlicno sluzi. Jedino me nervira sto je poceo da slini napred kod dihtunga od lanca :)

Jel jos češe?

Link to post
Share on other sites

Nista ne cese vise... Posle autoputa j prestalo. I dalje ne znam sta je bio problem. Vozio sam par ljudi da vide sta je i da mozda oni procene odakle dolazi ali uzalud :) Ja mislim da je neki lezaj bio problem ili sta vec ne znam stvarno... Znam samo da sam za NG isao za Bg i dao vatre BMWu i posle toga nista evo do sada  se nista culo nije :) Osim toga, nikakvih problema nisam imao sa autom...

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

IMG-20210704-163420.jpg

IMG-20210704-163436.jpg

 

Auto se mazi i pazi i dalje. Vozi se svaki dan :) Treba da ga odnesem na dijagnostiku da vidim zasto mi trza kad se optereti na malim obrtajima. Mozda je neki senzor... Normalno ide ali nekad pri ubzanju recimo kad u drugoj predjem preko lezeceg i dam gas on trokira dok ne sastavi. Nove svecice, kablove sam proveravao i dobri su, ali cu ponovo za svaki slucaj da proverim. Koliko OMA treba da ima kabal od svecica?

Link to post
Share on other sites

Da li mi moze neko reci da li nastavak tj ukras na auspuhu spada u prepravku vozila? danas me nisu pustili na tehnickom zbog toga... Nije fabricki fi 50 vec je fi 70 i od prohroma je. Nije izvucen napolje vec je kao i fabricki samo malo veci...

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Nemanja-e36 said:

Da li mi moze neko reci da li nastavak tj ukras na auspuhu spada u prepravku vozila? danas me nisu pustili na tehnickom zbog toga... Nije fabricki fi 50 vec je fi 70 i od prohroma je. Nije izvucen napolje vec je kao i fabricki samo malo veci...

Postoji oficijalna opcija dodatne ugradnje hromirane cevi. Mada i tu naglasava da je f50. Da si negde preko, verovatno niko ne bi postavio pitanje ni za f70. Pokusaj na drugom tehnickom ili skini ukras pa posle vrati.

 

Tehnicki kod nas ? Samo difolt/klot : Celicne felne, normalni izduv, nista ukrasi...

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Da li mi moze neko reci da li nastavak tj ukras na auspuhu spada u prepravku vozila? danas me nisu pustili na tehnickom zbog toga... Nije fabricki fi 50 vec je fi 70 i od prohroma je. Nije izvucen napolje vec je kao i fabricki samo malo veci...

 

Taj dodatak je zavaren. Ne mogu na drugi tehnicki jer su me upisali na server... Ne pada mi na pamet da secem auto. Videcu u ponedeljak jos, ali ne popuste zovem inspekciju... Ostalo je sve odlicno na autu- kocnice, signalizacija, trap, podizaci itd. Jedino moram reatest da radim jer sam zamenio lovato isparivac za stag kad sam kupio auto...

Link to post
Share on other sites

Spada u prepravku naravno. Ja sam prošle godine prošao bez problema al po svemu sudeći ove godine ću morati da ga secnem. Moj ti je savet da ga odsečeš za tehnički i da kupiš onaj na žabice što ide,tako da ga sledeći teh možeš lako skinuti i vratiti posle pregleda.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to post
Share on other sites

Spada u prepravku naravno. Ja sam prošle godine prošao bez problema al po svemu sudeći ove godine ću morati da ga secnem. Moj ti je savet da ga odsečeš za tehnički i da kupiš onaj na žabice što ide,tako da ga sledeći teh možeš lako skinuti i vratiti posle pregleda.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to post
Share on other sites

Spada u prepravku naravno. Ja sam prošle godine prošao bez problema al po svemu sudeći ove godine ću morati da ga secnem. Moj ti je savet da ga odsečeš za tehnički i da kupiš onaj na žabice što ide,tako da ga sledeći teh možeš lako skinuti i vratiti posle pregleda.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to post
Share on other sites

Spada u prepravku naravno. Ja sam prošle godine prošao bez problema al po svemu sudeći ove godine ću morati da ga secnem. Moj ti je savet da ga odsečeš za tehnički i da kupiš onaj na žabice što ide,tako da ga sledeći teh možeš lako skinuti i vratiti posle pregleda.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to post
Share on other sites

Spada u prepravku naravno. Ja sam prošle godine prošao bez problema al po svemu sudeći ove godine ću morati da ga secnem. Moj ti je savet da ga odsečeš za tehnički i da kupiš onaj na žabice što ide,tako da ga sledeći teh možeš lako skinuti i vratiti posle pregleda.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to post
Share on other sites

Spada u prepravku naravno. Ja sam prošle godine prošao bez problema al po svemu sudeći ove godine ću morati da ga secnem. Moj ti je savet da ga odsečeš za tehnički i da kupiš onaj na žabice što ide,tako da ga sledeći teh možeš lako skinuti i vratiti posle pregleda.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, frank said:

Spada u prepravku naravno. Ja sam prošle godine prošao bez problema al po svemu sudeći ove godine ću morati da ga secnem. Moj ti je savet da ga odsečeš za tehnički i da kupiš onaj na žabice što ide,tako da ga sledeći teh možeš lako skinuti i vratiti posle pregleda.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 

Mene samo zanima zasto mi niko ne pokaze gde to pise da je promena karakteristika vozila? Oni samo kazu da jeste, ali gde to pise?

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Nisam ipak sekao auspuh tj dodatak. Ova zemlja da ima bar 3 skolovana coveka na vlasti bilo bi nam bolje bar za 50%. Ovako kad nas vode i sklapaju zakone ljudi koji imaju samo osnovnu skolu, sta ocekivati? Sto dalje sa balkana i milina! Moj bmw perfektno ispravan, ljudi na tehnickom rekli auto ti je kao nov, bukvalno nema greske ali eto auspuh i trece stop svetlo ne sme i srusili me zbog toga.... Srbija je zemlja za bezati :)

Link to post
Share on other sites