Recommended Posts

To je razlog zasto nisam hteo da stavljam gevinde. Zato sto nemam para za dobre gevinde a sminka mi ne treba vec bezbednost.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kad vidim kakve cifre spominjete moj auto je onda taman visok :)  Ma samo da ja tu limariju sredim vise, nikako da skupim pare jbm ti sve dosao do 300e i tu stoji govno uvek nesto iskrsne :P Samo da sredim limariju i onda polako ide sredjivanje po ukusu :)

Link to post
Share on other sites

Ljudi citam na forumima tj stalno mi iskacu obavestenja na tapatalk sa bmw foruma stranih, svi menjaju diferencijale. Sta se dobija menjanjem dif-a? Ako neko moze da mi pojasni bio bi zahvalan. Koji je dif na e36 318i?

Link to post
Share on other sites

Diff je "finalna" brzina (izmedju ostalog, tj glavne namene da ne pukne nesto pri skretanju :) ). Tj finalni deljenik odnosa pre tockova.

Nisam expert na polju sper-a (imam 25% na e36ici) pa ne znam sta se dobije sa 100% sperom ... vidim da ga cene ljudi sada dosta para. Sper je, po mom misljenju, dobar pri startu na "klizavim" podlogama (sneg, poledica, pesak, blato i slicno). Verujem da se dobija nesto i na sportskom aspektu, ali kao sto rekoh, nisam ekspert pa da ne lajem ovde ;).

E sad, sa vecim deljenikom (kracim diffom, popularnije nazvanim) dobijes bolje "ubrzanje" na odredjenim obrtajima a manju finalnu brzinu (samim tim i kola vise trose na autoputu recimo). 

Obrnuto ide sa "duzim diffom". Za nas koji kola ne koriste za trke, mislim da su marginalne koristi. Bolje je imati suv i ispravan diff ;) ako mene pitas, pa sa bilo kojim odnosom (po mogucnosti fabrickim).

Na e36 318i ima vise vrsta diff-ova (karavan recimo ima drugaciji od limuzine, da ne kazem kraci) :) 

Edited by smg
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Otisao danas da kupim xenone i lik u radnji me ubedio da uzmem led :P Uzeo sam c6 led h1,36w/3800LM. Nista ne treba samo se spoji + i - u faru i to je to, jedino sto nema mesta za ventilator od sijalice pa sam morao busiti plastiku na poklopcu🙄. Sijaju odlicno ali nisam naucio da je sve belo oko tebe. Naucio sam na zutu i plavu svetlost i da se sa strane vidi slabije a u sredini vidis onako kao dva kuga gde najajce sija, ali sa ovim sijalicama je sve belo i to sa strane i napred. testirao sam sa zidom na oko izgleda dobro nastelovano. Takodje u voznji mi niko nije blicao tako da verujem da je sve ok :P Samo da naucim na tu svetlost jer prvi put vozim sa potpuno belim svetlima!

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Nemanja-e36 said:

Otisao danas da kupim xenone i lik u radnji me ubedio da uzmem led :P Uzeo sam c6 led h1,36w/3800LM. Nista ne treba samo se spoji + i - u faru i to je to, jedino sto nema mesta za ventilator od sijalice pa sam morao busiti plastiku na poklopcu🙄. Sijaju odlicno ali nisam naucio da je sve belo oko tebe. Naucio sam na zutu i plavu svetlost i da se sa strane vidi slabije a u sredini vidis onako kao dva kuga gde najajce sija, ali sa ovim sijalicama je sve belo i to sa strane i napred. testirao sam sa zidom na oko izgleda dobro nastelovano. Takodje u voznji mi niko nije blicao tako da verujem da je sve ok :P Samo da naucim na tu svetlost jer prvi put vozim sa potpuno belim svetlima!

Čekaj da padne prva kiša :D Ništa nećeš videti.

Link to post
Share on other sites

Ma znam. Sad sam testirao jos svetla i ne pasu mi nikako :) Menjam ja to za xenone. LED svetla nekad ne bacaju dobro svetlo kad su u projektorima, a moj e36 ima projektore i svetlost je nekako drugacija ne znam da objasnim... Sve se vidi ali nekako slabo sta ja znam, skroz je drugacije i ne pase mi. Xenone sam imao u aftermarket farovima i bili su vrh tako da kontam da uzmem xenone...

Link to post
Share on other sites

Inace ono sto sam pricao za trokiranje pri pipkanu gasa sam resio sa LM maf cleanerom :) juce sam poprskao protokomer bas dosta i od tad auto prima gas 2x bolje. Znaci drugi auto! 90% bolje bolje primi gas kad samo jedva pipnem gas... Ako neko ima te simptome eto moguceg resenja :P

Link to post
Share on other sites

Danas kad sam menjao ventil grejanja i upalio auto cuo sam kliktanje dok je radio na benzinu i to kod trece dizne. Auto normalno radi ali kod te trece dizne se cuje kliktanje kao klad radi na plinskim diznama. Kad prebacim na plin ne cuje se. Kako da proverim sta bi moglo biti? Jel bi pomoglo ciscenje dizni ili je bolje da kupim nove?

Link to post
Share on other sites

Drugari da li moze da se stavi jaci kocioni cilindar na moj bmw? I od kog auta pase? Navikao sam da kocnica hvata odma i to jako a moja hvata dosta nize. Auto koci odlicno ne baca nigde ali mi nikako ne pase da ukljuci abs na vise od pola puta pritiskanja... 

Link to post
Share on other sites

I mene to zanima, isto mi je spuzvasta kocnica do pola, abs udari tek ono na 70 posto pritiskanja i sva je mekana nekako, a secam se na caletovoj E34ci dva centimetra koci lagano al vec krece da sabija, a na 3.5 4 cm izleces kroz soferku. Nadam se da ce nam neko reci da li to mozemo srediti ovako nekako sa postojecim ili mora jaci da se stavlja.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Da napomenem, rucna hvata na 4 zupca, vakuum drzi ne popusta, kad je auto ugasen i kad se pumpa kocnica postane tvrda i ne popusta. Novi diskovi i plocice stavljeni. auto odlicno koci ali mi smeta sto je treba dosta stisnuti da bi kocila bas bas...

Link to post
Share on other sites

Pa to mi iskreno i treba. kao sto sam rekao auto odlicno koci Na tehnickom je bilo 4% razlike samo drugi put 7% Ali bez obzira na to ja sam zadovoljan kako koci jedino mi smeta pedala. Znaci to bi uspeo da postignem drugim cilindrom? Koji pase na moj 318i a da je jaci da ne moram jos svasta da menjam?

Link to post
Share on other sites

Nasao sam onaj bord povoljno sto pokazuje temp vreme itd. Recite mi, taj dzek ima dosta zica, e sad posto ja bord  nemam fabricki, jel moram kupiti onaj modul sto kontrolise sve to, tipa podizace alarm itd? On se nalazi ispod kasete? Jel postoji nogucnost da taj bord radi kako treba tj sve da radi na njemu? 

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Nemanja-e36 said:

Nasao sam onaj bord povoljno sto pokazuje temp vreme itd. Recite mi, taj dzek ima dosta zica, e sad posto ja bord  nemam fabricki, jel moram kupiti onaj modul sto kontrolise sve to, tipa podizace alarm itd? On se nalazi ispod kasete? Jel postoji nogucnost da taj bord radi kako treba tj sve da radi na njemu? 

Ne moras. Koji tacno bord si kupio, sa koliko dugmica? Sa koliko konektora pozadi je (jedan ili dva)?

Koliko sam ja upoznat, taj modul ne ide ispod kasete, nego ispod volana (check modul). Ja nemam taj modul a imam "veliki" bord (cini mi se sa 16 dugmica). Imas nacin kako da izgasis check kontrolu, i ne smara na kontaktu. Ako ne ugasis, samo smara kako check control nije dostupan i nastavi normalno da funkcionise.

Link to post
Share on other sites

Ima lik sa 7 dugmica sa jednim konektorom i sa 18 sa dva konektora e sad ne znam da li se moze spojiti taj sa 18 jer ima mnogo zica a ne znam jel moj auto ima gde sve to da se spoji i sta mi sve treba da bi to radilo😂 a mnogo mi je lepsi auto sa tim... 

Link to post
Share on other sites