Recommended Posts

  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

28 minutes ago, marko84 said:

Evo ti drugarski savet, iz tvoje price nemas ti para da vozis 2,5.
Vozio sam 2,5 m50 u e34, 3.0 m54 u e46, sada 2.0 m52tu u e46, svi sa sekventom, i razlika je nebo i zemlja i ubrzanje i potrosnja. 2.0 ne ide nikako u odnosu na prethodne a ne spusta ispod 12 (ne racunam otvoreno i tempomat ispod 100) a ostali su trosili dosta vise.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 

u gradu ne spusta ispod 12l? pa to je normalno a i e34 je tezi auto zar ne?

Link to post
Share on other sites
u gradu ne spusta ispod 12l? pa to je normalno a i e34 je tezi auto zar ne?
Nije buraz e36 puno laksi, ako se ne varam e34 ima 1390kg a kod mene E46 ima 1420kg i svaki noviji je slican ili tezi. Al nije velika razlika u kilama. Stavi dvojicu drugova ili jednog krupnijeg i eto ti iste kilaze :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ove brojke su lagane voznje, saltanje do 3000 obrtaja. A racunaj na svakih 500 kubika par litara vise u odnosu na ovih sadasnjih 12.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
A recite mi o modelu 323i? Nesto ih malo ima kod nas a? kako su se pokazali?
To ti je motor koji se kuci 2.0 motoru i ima potajnu ambiciju i vlazne snove da budu 2.5 :D nisu se nigde pokazali da su ljudi cuda pravili sa njima ili da su najbolji, u americi ih ima vise nego ovde, pouzdani jesu ali nije nikad bilo jasno sta se zeli tim motorom postici. Drugar je imao jedan koji se pregrejao, kasnije je to posle ravnanja glave i sredjivanja postajalo samo gore i sa uljem i sa hladjenjem...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13809602/bmw-325-325i-po-vin-u

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13747257/bmw-325-cabrio

Nije da ih nema, samo je upitno stanje i koliina love koja treba da se uloži spram onoga što se želi dobiti/imati.

Link to post
Share on other sites

Pa ako je barem neka osnova dobra. Najvaznija je limarija da ubacis jos oko 2000-2500e i dobio si super auto.

Po meni je to ok racunica ako volis i zelis eto bas to.

A vec smo milion puta pricali da koji god da kupis auto treba ti minimum 1000-2000e u prvih 5 dana. ako hoces da necemu sluzi.

Evo drugar je kupio skoro kola za 1000e i opet mu treba oko 1000-1500e da to bude pristojno.

Link to post
Share on other sites

Ma ne dam 2500e za auto bez plina, znam ja da se na plin kuva ali reaonost je druga:) kako se meni cini ja cu moj srediti celog tj komplet farbanje i limarija ima da puknem preko 1000e ali opet znam u sta sam  ulozio. a da prodajem moj ne verujem da bi dobio 2000e a ispod toga padam daleko u minus :)

Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Nemanja-e36 said:

Ma ne dam 2500e za auto bez plina, znam ja da se na plin kuva ali reaonost je druga:) kako se meni cini ja cu moj srediti celog tj komplet farbanje i limarija ima da puknem preko 1000e ali opet znam u sta sam  ulozio. a da prodajem moj ne verujem da bi dobio 2000e a ispod toga padam daleko u minus :)

Лепо сам ти све рекао...видиш огласе па сам процени....добар 325 3500-4000

Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, Nemanja-e36 said:

Ma ne dam 2500e za auto bez plina, znam ja da se na plin kuva ali reaonost je druga:) kako se meni cini ja cu moj srediti celog tj komplet farbanje i limarija ima da puknem preko 1000e ali opet znam u sta sam  ulozio. a da prodajem moj ne verujem da bi dobio 2000e a ispod toga padam daleko u minus :)

To ti je najbolja opcija. Utegni taj tvoj da bude bas bas dobar i miran si godinama. Taj tvoj motor mozda nije trkacki, ali trajace vecno. Ovi sestaci kad krenu da jebu, te se greje, pa vanosi, pa trosi kao azdaja. 

Link to post
Share on other sites

Pa to jeste. Problem je kod starih auta sto kad ih kupis vec padas u minus i kad oces da ih prodas i dodas za nesto drugo opet nemas dovoljno da kupis auto koji je sedi i vozi :)

Moj ima radova oko limarije i to je sve, opet 1000e 1500e dati za mator auto je ludost ali nemam sta drugo da kupim za te pare jer kontam da i dam 3k eura za e46 opet moram da ulazem u njega jer ko zna sta kupujem.  Sve je to macka u dzaku! Zelja mi je da imam sestak i to mi srce govori ali pamet mi govori ne seri, nego cuti i vozi sta imas jer te odlicno sluzi :) Videcemo jos, imam jos neko vreme da se odlucim sta i kako...

Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, Nemanja-e36 said:

Pa to jeste. Problem je kod starih auta sto kad ih kupis vec padas u minus i kad oces da ih prodas i dodas za nesto drugo opet nemas dovoljno da kupis auto koji je sedi i vozi :)

Moj ima radova oko limarije i to je sve, opet 1000e 1500e dati za mator auto je ludost ali nemam sta drugo da kupim za te pare jer kontam da i dam 3k eura za e46 opet moram da ulazem u njega jer ko zna sta kupujem.  Sve je to macka u dzaku! Zelja mi je da imam sestak i to mi srce govori ali pamet mi govori ne seri, nego cuti i vozi sta imas jer te odlicno sluzi :) Videcemo jos, imam jos neko vreme da se odlucim sta i kako...

1500 evra je da izvaris ceo auto plus da ga obarbas  

Jel tvoj motor M43 ? Ja predpostavljam da jeste. Vidi, ja bih tu radio limariju i ofarbao bih ga celog. Vozio bih ga jos dugo dugo, fino ga odrzavao i tukao se nogom od dupe!

Ali naravno, to je samo moj stav i nije mi cilj da na nikoga uticem. 

Psssst...Imaju i M40/M43 specifican zvuk "vristanja" motora kada ga nabijes dobro u obrtaje. Nisu ni oni za bacanje po tom pitanju plus imas i nesto ekonomicniju potrosnju u odnosu na sestake.  ;)

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Jeste m43... Ovaj mesec je dosta toga u planu za njega tako da ce uskoro i slike svega:)

Da da moj se cuje bas lepo ima neki izduv al bem li ga ne znam ciji :P Ima dubok zvuk sto mi je vrh. Vracam mu fabricke farove, uzecu trokraki volan, nazad sam bio vec stavio onaj zadnji difuzor al bedak nakon par dana me jedan e46 naguzio i polomio mi sve to i sad moram opet  sve da farbam i montiram... Al polako, sredicu ja njega po mojoj zelji a to je sve da bude fabrika, ako ne ispadne neki dobar dil za sestaka do tad :P 

Jel zna neko kakav je limar GOSAN u NS? I Jankovic iz ns?

Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, dredger said:

Druze, 1500e za limariju je bas preterano. Nije valjda toliki truleks? Ako je tako los, ni ne treba ti.

Druze, mom ortaku je limar uzeo 500 evra sa varenje sajtni i zadnjeg kosa na Yugu. Bez bilo kakvog farbanja. Druga je stvar da li je to isplativo ili ne ali limarski posao je skupa rabota.  Samo kvalitetno farbanje komplet auta je 600,700 evra. Ako je pri tome auto mnogo truo, za komplet varenje i krpljenje racunaj minimum 800-1000 evra za BMW-a. Da li je to racionalno za tako star auto ? Zasigurno nije. Ali ako se planira da se vozi narednih 7-8 godina, to ostaje kao opcija. Druga opcija je da za tih 1500 evra uzmes drugog krsa i molis Boga da nije istrulio kao auto od koga si digao ruke...

Ako se covek odluci za prvu opciju, imace zdravu karoseriju kao osnovu za eventualno neke kasnije radove i pogotovo volju za odrzavanjem mehanike vozila.

Link to post
Share on other sites

Auto nije nigde truo sto se barem golim okom moze videti. desna strana rubova je pocela da bubri tj da truli, i desno kod zadnjeg tocka gde se dize auto je pocelo da propada tako da mora da vari ojacanja i sve to. Na autu ima par udaraca od kamena gde je do metala doslo, par udubljenja mala i negde se lak poceo guliti. Na oko se bas ove stvari ne vide ali kad se bas pridje vidi se da je pocelo a rubovi su krenuli dobro, nije truo da se raspada nego je farba nabubrila i to je to. Najveci posao je oko praga dole gde se dize auto i to je to. 

Stvar je u tome sto je on vec bio radjen i nije dobro uradjeno pa je tu popustilo. Sad opet da popravim samo te delove izace me oko 500e jer su majstori cca 100e po elementu. E sad ja razmisljam i da mi to covek uradi, farbu nece pogoditi nema sanse jer je boja ona metalik plava i bice saren auto, pa sam razmisljao ako ga radim da ga odradim komplet. Razmisljao sam da kupim prednje rubove i zadnje sve novo u siluxu, i uzeo bi mu one plastike sto idu na pragove i  to je to i da mi covek povari taj prag i da mi prefarba auto komplet kontam da bi bilo cirka 1000e ja kazem okvirno samo jer ne znam tacno cene majstora. Ali ako ce mi uzeti 500e da mi zakrpi i bude saren auto bolje da dam jos 500 600e da mi se to odradi kako treba. Ja da odradim limariju auto je full. Juce sam merio ulje, kad sam ga kupio bio je na max, juce nakon 8k km malo iznad  pola na meracu, sto je sasvim ok za auto sa 344 000 na satu :) utegnut je maximalno, eto drugari malo malo oce negde sa mojim BMW kazu bas se lepo vozi, jedan vozi dve mecke a drugi golfa 4 :)  Sad kad uhvatim malo vremena i kad mi stignu neki delovi napravicu par slika da vidite sta sam sve odradio od pocetka ove teme :) Naravno ako znate dobrog limara u okolini NS recite!

Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, Nemanja-e36 said:

Auto nije nigde truo sto se barem golim okom moze videti. desna strana rubova je pocela da bubri tj da truli, i desno kod zadnjeg tocka gde se dize auto je pocelo da propada tako da mora da vari ojacanja i sve to. Na autu ima par udaraca od kamena gde je do metala doslo, par udubljenja mala i negde se lak poceo guliti. Na oko se bas ove stvari ne vide ali kad se bas pridje vidi se da je pocelo a rubovi su krenuli dobro, nije truo da se raspada nego je farba nabubrila i to je to. Najveci posao je oko praga dole gde se dize auto i to je to. 

 

Rubove uzmes u aftermarketu, komad ti je oko 20 evra. Limar isece stare, zavari nove , dobro zastiti, ofarba i cao. Taj deo oko praga takodje isece i zavari dobru zakrpu od pocinkovanog lima,  zastiti i resena stvar. E sad, pravo stanje ces sagledati tek kada krene da radi. Cukanjem cekicem otkrices da li ima jos neki problem i koji je tesko vidljiv golim okom.  Ali i to ne mora da znaci da ce ispasti preveliki posao. Ako te izadje 600-700 evra za limariju, to je dobar deal.

Link to post
Share on other sites

Danas sam opet bio kod limara i mislim da je ovo 4 ili 5 autolimar da mi nece raditi auto tj kao ne isplati mu se...

evo sta treba da se radi

IMG-20190410-160625.jpg

IMG-20190410-160630.jpg

IMG-20190410-160633.jpg

 

Znaci bedak :)  I svi su mi rekli kad se to odradi da ce izdrzati 3 4god i opet ce biti ovakvo... Isto bi bilo da ofarbam ceo auto, kao moze opet da izbije za 3 4god...

Link to post
Share on other sites
Danas sam opet bio kod limara i mislim da je ovo 4 ili 5 autolimar da mi nece raditi auto tj kao ne isplati mu se...
evo sta treba da se radi
IMG-20190410-160625.jpg
IMG-20190410-160630.jpg
IMG-20190410-160633.jpg
 
Znaci bedak [emoji4]  I svi su mi rekli kad se to odradi da ce izdrzati 3 4god i opet ce biti ovakvo... Isto bi bilo da ofarbam ceo auto, kao moze opet da izbije za 3 4god...
Kazi ti njima da se napasu k ko zeka kelerabe, mom je menjan rub nekad davno vidi se iznutra da nije oem zastita nigde pokazalo nije nista i to pre 10god. Rub ti je kod mene u Astra Autu nekih 1900 dindzi ako se ne varam, odes zastitis to ko covek i ofarbas i nema brige. Ako nista znam majstora koji pravi to kako treba ako ti je NS daleko sigurno je tu neko ko ti moze preporuciti blizu tebe oteras to i odradis auto. Nije njegovo da razmislja dal mu se isplati njegovo je da kaze cenu a tvoje da pristanes ili ne. To je jos jedan razlog zasto onaj ko ode zadnji iz ove sugave zemlje da ugasi novogodisnju rasvetu.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Brate veruj mi niko nece da radi auto, znaci ja nisam to ocekivao. Ja sam mislio aha to je krs mator auto, to ti je sinko  2000e. Ma jok nece niko to da odradi, niti da se uhvati posla. U NS sam danas dva majstora obisao i ni da cuju... Kao sto vidite to je nije trulez auto pocelo je ali ako bi kupio nove delove sta onda nece da rade? Ne razumem?
 

Ja sam u NS svaki dan jer radim u NS :) Nije mi to daleko i vec sam par puta pitao da li neko zna postenog majstora koji nece uzeti 500e a odraditi ko neki cigan... Ako cu vec puci pare daj nek mi se to odradi kako treba i da traje 6 7 godina...

Opet, svi majstori su mi rekli ti OEM rubovi nisu kvalitetni pa popuste nakon par godina a originali su skupi jako...

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites
Brate veruj mi niko nece da radi auto, znaci ja nisam to ocekivao. Ja sam mislio aha to je krs mator auto, to ti je sinko  2000e. Ma jok nece niko to da odradi, niti da se uhvati posla. U NS sam danas dva majstora obisao i ni da cuju... Kao sto vidite to je nije trulez auto pocelo je ali ako bi kupio nove delove sta onda nece da rade? Ne razumem?
 
Ja sam u NS svaki dan jer radim u NS [emoji4] Nije mi to daleko i vec sam par puta pitao da li neko zna postenog majstora koji nece uzeti 500e a odraditi ko neki cigan... Ako cu vec puci pare daj nek mi se to odradi kako treba i da traje 6 7 godina...
Opet, svi majstori su mi rekli ti OEM rubovi nisu kvalitetni pa popuste nakon par godina a originali su skupi jako...
Auto Limar Djole na Telepu i Ferika. Ferika je skup ali djole i dobro radi i zna da radi. Ima ih dosta. Auto Cava majstor Slavoljub itd. Svi rade i Golf 2ke i Astre G a i ML-a tako da ono. To su pravi majstori ovo ostalo go k.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites