Recommended Posts

  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pretpostavio sam, jer nema mi neke logike u kombinaciji sa digi. Klimom.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Ako ti zabodu senzori a 40 stepeni i ne mozes da popravis na autoputu mozes rucno da prebacis uvek. Cisto sigurnosti radi...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

"Toplo hladno" tocak je tu sa razlogom, dobar deo ljudi preferira da im u lice bije mlak / hladan vazduh nezavisno od temperature koja ide na ostatak auta :)

Sto se dvozonske klime tice, kapiram da su bili u fazonu da je overkill za tako mali auto i da samo dize cenu, al' ko ce ga znati.

Link to post
Share on other sites
"Toplo hladno" tocak je tu sa razlogom, dobar deo ljudi preferira da im u lice bije mlak / hladan vazduh nezavisno od temperature koja ide na ostatak auta [emoji4]
Sto se dvozonske klime tice, kapiram da su bili u fazonu da je overkill za tako mali auto i da samo dize cenu, al' ko ce ga znati.
Upravo. E46ci nije potrebna bila dvozonska cak ni alpina je nije imala jer je mali auto neces osetiti to, i samo ce se mesati klime. To ide kasnije samo na e39, E38 itd. I po meni nisu promasili. Bolju klimu nisam osetio u kolima od bmw-ove klime u bilo kom modelu.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ako mene pitas, razlika izmedju e36 i e39 u kumnim cm kabine je isti zorz. Na e90 su opet vratili dvozonsku. Jednostavno mislim da je trend bio daj da stavimo sto manje za sto vise para :D. Al da ne kaljamo coveku temu ;)

Link to post
Share on other sites
Ako mene pitas, razlika izmedju e36 i e39 u kumnim cm kabine je isti zorz. Na e90 su opet vratili dvozonsku. Jednostavno mislim da je trend bio daj da stavimo sto manje za sto vise para [emoji3]. Al da ne kaljamo coveku temu [emoji6]
E46 je bio zamorce tehnologije od analognog e36 su isprobavali sve na e46 sto ce kasnije doci u e90. E90 se i konstrujisao za vreme e46ce tako da su im bili potrebni parametri sta staviti sta ne. Mislim mnogo je velika razlika u E36 i E46 u tehnologiji a na pola stvari su se izgrbili sa E46... BM54, cesalj, remenice na motorima, stopovi su goreli svima tj elektrika... Ne znam u svakom slucaju imali su i prednosti i mane. Isto znam da je F30 golo gov... kvaliteta al nije dzabe noviji od E46 ima neke korisnije stvari bolje itd. Tehnologija i inzinjering ide dalje to sto se prave nekvalitetniji to je stvar kapitalizma :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Bedak. Pre dve nedelje sam naleteo na 'malu' rupicu na putu i od tad cujem ponekad lupkanje ja reko amortizer, i danas pregledavam ceo auto od dole i pazi bedaka...

IMG-20190511-150236.jpg

Da li neko zna ko bi to mogao da mi zavari tj popravi onaj rdjav deo? NS i okolina

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites

Magle mi se farovi po ovakvom vremenu. Ne vidim nigde los spoj izmedju stakla i kucista, jel bi moglo da bude na spoju od nazad gde ide ona plastika na silajice tj zastita? I cime se to moze srediti a da ne izgleda runo?

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Nemanja-e36 said:

Magle mi se farovi po ovakvom vremenu. Ne vidim nigde los spoj izmedju stakla i kucista, jel bi moglo da bude na spoju od nazad gde ide ona plastika na silajice tj zastita? I cime se to moze srediti a da ne izgleda runo?

Vremenom mikronski popusti zaptivenost na samom sastavu gde naleze staklo, te dolazi do kondenza od temperature sijalice. Kako vreme prolazi, krenuce da naliva i kisne kapi unutar fara. Eventualno da probas da skines far pa da predihtujes na svim mestima. 

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites
predihtujem cime? Nove gumice ne verujem da ima...
Ima ziva guma pa se stavi, na 200 stepeni se greje far 5 minuta u rerni ili napravis kutiju pa industrijskim fenom. Pre ce biti da obzirom da si ugeadjivao skoro nisi lepo vratio poklopce sijalica i proveri crevo malo za odusak. Pocni od lakseg ka tezem. Uglavnom na yt je jako pokrivena tema skidanja samo stakla na E36 sa fara.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

probao sam ono sto ste rekli za grejanje... Kad auto stoji hladan duva ok hladno nije bas kako treba cini mi se al ok. Ali kad se auto ugreje onda je mlak vazduh. e sad mene zanima da li je moguce da u soferku duva hladno? 

Cemu onda ovaj kugic u sredini da biras toplo hladno kad to kod mene ne igra ama bas nikakvu ulogu? 

IMG-20190518-092336.jpg

Ajde razumem sto duva mlako kad je auto vruc jer vazduh se ugreje dok dodje do kabine, ali cemu taj krug tj stelovanje vruce hladno kad mi na soferku i noge uvek duva vruce?

Link to post
Share on other sites

Tu regulises jacinu vazduha toplo/hladno. Kada auto postigne radnu temperaturu i kada okrenes skroz desno u crveno polje, mora da duva toplo. Kako okreces kontra, duva mlako. Taj desni tockic regulise pozicije duvanja vazduha. Levi je za jacinu/brzinu ventilatora. 

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Tebi je onda crkla slavina kod pozarnog zida stoji. 

Kad na srednjem tockicu stavis na crveno, otvori slavinu i pusti vrucu rashladnu tecnost iz motora u mali hladnjak u kabinu i pravi grejanje. Kad okrenes na plavo, zatvori slavinu i nema grejanja. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...