F10 Zvucnici kod retrovizora


Recommended Posts

Moj f10 520d 2010 nema one male zvucnike kod retrovizora, varovatno je takav paket, samo ima ukrasna plastika.Verovatno jos nesto nedostaje za neki visi kvalitetniji muzicki paket - sta sve nedostaje, ako znate molim navedite.

Kako i gde nabaviti zvucnike i gde ih ugraditi, naravno treba i plastika da bude drugacija! 

Neke ideje i sugestije za ugradnju i kupovinu u NSad ili Bgd.

Link to post
Share on other sites

Necesh nishta dobiti ako ugradish tu zvuchnike (twitere), jer tvoj audio sistem nema izlaz za njih. 

Na F10 imash base sistem , taj shto ti imash, pa imash hifi (taj ima twitere tamo), i imash top hifi (harman kardon ili bose)

Zhice vjerovatno imash dovedene do mjesta za zvuchnike, ali sa druge strane nisu spojene ni na shta.

Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, mzex said:

Necesh nishta dobiti ako ugradish tu zvuchnike (twitere), jer tvoj audio sistem nema izlaz za njih. 

Na F10 imash base sistem , taj shto ti imash, pa imash hifi (taj ima twitere tamo), i imash top hifi (harman kardon ili bose)

Zhice vjerovatno imash dovedene do mjesta za zvuchnike, ali sa druge strane nisu spojene ni na 

Cekaj znaci ako samo ubacim twitere i spojim sa kablovima koji vec postoje necu dobiti nikakav zvuk na njima?

Link to post
Share on other sites

Ne znam napamet kako su spojeni, ali sigurno nisu na pojachalo, jer base sistem nema izlaze za njih.  Ako su spojeni preko kondenzatora na zvuchnik u vratima, onda ce raditi bez da ishta dirash. Ukoliko nisu, rijeshenje je da ga spojish paralelno sa zvuchnikom u vratima, ali preko elektrolitskog kondenzatora od 4.7uF, koji ce da isfiltrira samo visoke tonove. Probaj, shta da ti kazhem..

Dobicesh mozhda za nijansu izrazheniji zvuk u vishim tonovima, ali ne ochekuj previshe :)

Link to post
Share on other sites

Redno. Kao shto vjerovatno znash svaki zvuchnik ima + i - , iako je muzika sinusoidalna , to odredjuje u kojem smjeru ce se membrana kretati (treba da se krece prema van). Tako i kondenzator spojish, imajuci u vidu taj polaritet, ta zhica koja dovodi + u twiter, na nju spojish + oznaku na kondenzatoru, a - od kondenzatora na  + od twitera. Valjda sam objasnio jasno :)

Link to post
Share on other sites

Jos bolja opcija ti je ako nadjes te okvire za vrata sa prostorom za zvucnik da lepo skines fabricke i bacis u djubre. Kupis neke Alpina ili Pioneer sa odvojenim tviterom koji ima skretnicu. To je meni plan kad tada.

Taman kada je aktivna tema. Ima li neko da zna kako da ugradim woofer na E90??

Da ga nekako spojim na fabricku muziku?

Link to post
Share on other sites