E46 100kw trzanje


Recommended Posts

Postovana gospodo, trazio sam dosta po forumu i nisam naisao kao po obicaju da je neko imao slican problem sto mi se desava i jos jednom potvrdjuje da ce mi zivce pojesti E46... Naime radi se o nedavnom problemu, redovno sam servisirao auto i sve je bilo ok dok nismo posle servisa majstor(inace drugar) i ja seli i provozali se, gde je on odmah konstatovao da auto ide ko pretucen ker, sednemo u drugi isti motor ja izneverujem. Odemo na dijagnostiku pokaze odmah da protokomer ne radi (MAF senzor).Ostali parametri dizni, turba sve na zavidnom nivou, posle dva dana sam kupio novi protokomer (PIERBURG-ov) koji je kolko znam prva ugradnja njima. Ubacim to povezem sve, znaci auto prodisao, od 1500 obrtaja "oce konja napasti" digne njusku i vuce do bola, tako odusevljen odem na otvoren put stisnem ga do panja, navuce do turba, kad turbo napuni dobije taj kik koji znatno krace traje nego sa losim protokomerom, i krene da trza, znaci dobija snagu dobija ubrzanje ali jednostavmo kao da na mili sekund pustim gas ili kocnice uhvate takav je osecaj, i ima par pauza i trzaja tako do 4000rpm. Brzina nije bitna u svakoj kada se razvlaci dodje do tih rupa u ubrzanju. Kao da ga gusi nesto na sekund svako malo. Zahvalan sam svima koji su ovo izlaganje procitali do kraja i ukoliko neko zna sta to moze biti da mi pomogne da to resim. Hvala unapred narode.

Link to post
Share on other sites

Merili smo, kaze turbo puni konstantno na 2, znaci nema nikakvih rupa ili laga, kad se zavrti drzi konstantno. Auto od greski imao jedino nesto za kod jer me kljuc zezao i kad smo skinuli protokomer izbacio za to, pa cim je protokomer zamenjen auto krenuo vuci ko blesav, jedino sto posle toga nisam radio dijagnostiku niti neka programiranja isli smo na varijantu plug and play. Ne znam moze li tu biti problem....

Link to post
Share on other sites

Jasno, majstor kad je radio servis mi je rekao da oko turba primecuje malo ulja, na moje pitanje da li da ga skidamo i repariramo osovinu ili nesto, on je rekao da nije 2015 pa da nema ni gram da mora da ima malo ulja okolo sto zbog godina sto zbog konstantnog naprezanja turba jer sam ga tako morao voziti po gradu jer je protokomer bio los pa auto nije ni hteo da ide dok ne udje u 2500... Al moguce da je otislo i u interkuler, jedino sta kontam jeste da skinem egr i precistim, i taman skinem interkuler da vidim dal je pun ulja ili je ono standardno zamascen posle 290000 :D

Link to post
Share on other sites

Naravno, i o tome sam razmisljao, ono sto sam ja preduzeo jeste da otklonim glupe faktore, desavalo se da mi crevo sa turba spadne, a nesto mi sisti od kako sam menjao protokomer kontam da je mozda spalo posle cu pogledati, ocistiti egr ventil, pregledati creva za dovod goriva jer sam primetio kod jedne dizne da se oseti dizel, i da uzmem da ovo gorivo sto imam u njemu istrosim i sipam lepo kao i ranije na omv max motion jer mi tad motor najmirnije radi i najvise vuce, jedino trosi malo vise :D U svakom slucaju hvala sto ste ucestvovali u mojoj agoniji :D

Link to post
Share on other sites

Samo update da bacim, oteran auto na dijagnostiku, pre toga sam mu ocistio usisnu granu, egr ventil, creva interkulera zamenio, ocistili kuciste protokomera, interkuler ocistili i radili test pritiska radi sve kako treba, na dijagnostici turbo pokazao odlicne parametre, kao i protokomer sve je na zavidnom nivou, trzanje uzrokuje EGR ventil. Preporuka majstora je da se brise EGR tj da se zatvori fizicki i softverom. Moze lock.

Link to post
Share on other sites

Ne, kaze da je par puta resio slucaj zamenom vakum creva budu ispucala ili previse prljavi egr ventili, u mom slucaju je egr bio kaput. Blokiran je onim kitom i plus je moralo softverski da se ponisti. Napominjem samo da sve zavisi do sasije auta, tj postoje facelift modeli sa 110kw koji ne moraju softverski da se ubijaju recimo 2002, dok neki iz 2001 moraju, ili moj eto od 100kw 2001 je morao i softverom. Cisto da se ima na umu. Sada auto povuce i kad turbo zavrti dobije snagu kao blesav i samo vuce kontinuirano onako kako bi trebalo biti. Nadam se da neko nece imati takvih problema al ako bude eto nekih smernica sta sam ja prosao. Hvala i vama na pomoci puno.

Link to post
Share on other sites