Dsc lampica


Recommended Posts

Pozdrav svima, odavno nisam bio na forumu bio sam par godina bez BMW-a nakon razočarenja sa e60 vozio sam par drugih marki i evo me opet na e39. Našao sam odličan primjerak sa samo 1 vlasnikom i skromnom km nego da pređem na stvar auto je radio fenomenalno bez problema 3 mjeseca i sada kada je zahladilo ujutru na prvo paljenje pa dok se ne ugrije motor upali se dsc lampica i ponekad ali ne uvijek crvena lampice od ručne kočnice i nakon nekog vremena lampica od ručne se ugasi dok dsc ostaje. Kada se motor ugrije ako ga ugasim na par minuta lampice se ne pojavljuju do sledećeg dana sve radi normalno. E sad znam da postoji puno tekstova na ovu temu na internetu i svi sugerišu na nivo kočionog ulja kojeg ja imam I zaista mi nije jasno h čemu je problem 

Link to post
Share on other sites

slab akumulator ili crkava alternator

to sto si naveo su znaci slabog akumulatora,e sad moguce da je prilicno los,pa zeza i alternator i onda mu treba par minuta da dodje sebi,da propuni sto bi rekli...

cim zahladi,vise potrosaca imas ujutru,zavisno od opreme

ali npr,grejaci 6komada,grejaci retrovizora,grejaci prskalica,webasto,ventilator kabine,grejac zadnjeg stakla jos plus ako popalis i grejace sedista,to je ogromna potrosnja struje koju los-slab akumulator nemoze da ispostuje,a ni alternator nemoze da napuni vec slab akumulator.....prvih nekoliko stavki se pale automatski cim temperatura padne na 3c ili ispod,ostale palis po zelji i volji ako ih imas u opremi...

Link to post
Share on other sites

da,moze tako,moras da otkljucas tablu na br19(ako ti je tabla sa jednim redom)

ali jednostavnije je unimerom :) ima kod kineza za 500din a korisna je stvarcica

u mirovanju treba da je oko 12-12.5V

u verglanju oko 10V,mozda trunku ispod

cim upali mora da krene da se penje do 14.4V i kad popalis sve potrosace na max,moze za trenutak da opadne,ali mora da se vrati na 14.4V

Link to post
Share on other sites

Testirao sam jutros temperatura je bila oko 9 stepeni i prije paljenja je bilo oko 11.1-11.4 u toku verglanja je palo na 8.4 i kada je motor startovan popelo se na 13.3

Link to post
Share on other sites

Crko akumulator kao sto rekoh i plus ili je mnogooo los akumulator pa nemoze da dostigne da napuni ili crkava i alternator....

Ali to ces videti kad stavis nov aku...punjenje mora da bude 14.4V bar je tako kod mene na e39

Link to post
Share on other sites
22 hours ago, miksa said:

da,moze tako,moras da otkljucas tablu na br19(ako ti je tabla sa jednim redom)

ali jednostavnije je unimerom :) ima kod kineza za 500din a korisna je stvarcica

u mirovanju treba da je oko 12-12.5V

u verglanju oko 10V,mozda trunku ispod

cim upali mora da krene da se penje do 14.4V i kad popalis sve potrosace na max,moze za trenutak da opadne,ali mora da se vrati na 14.4V

Druze, evo mog slucaja, pa mi reci misljenje:

*Mirovanje 12,5-12,7

*Verglanje 8,4-9,8

*Rad 14,3

 

Unapred hvala.

Link to post
Share on other sites

to ti je skroz ok

kad stoji u leru 14.3,kako palis potrosace,svetla,ventilator,grejace sedista... opadace na ispod 14,mozda na 13.7-13.8 ali ce alternator da iznivelise i da vrati ponovo na tih 14.3

to sto padne ispod 9 u verglanju ti govori da nije sjajan,ali ako ti u mirovanju drzi 12.5-12.7 mislim da nemas bar za sad(pod mirovanje smatram da nije tek ugasen auto,vec da bar prenoci,pa da ga probas pre prvog paljenja ujutru)

Link to post
Share on other sites
On 11/27/2018 at 4:45 PM, miksa said:

to ti je skroz ok

kad stoji u leru 14.3,kako palis potrosace,svetla,ventilator,grejace sedista... opadace na ispod 14,mozda na 13.7-13.8 ali ce alternator da iznivelise i da vrati ponovo na tih 14.3

to sto padne ispod 9 u verglanju ti govori da nije sjajan,ali ako ti u mirovanju drzi 12.5-12.7 mislim da nemas bar za sad(pod mirovanje smatram da nije tek ugasen auto,vec da bar prenoci,pa da ga probas pre prvog paljenja ujutru)

Hvala na odgovoru!

Auto je od tog dana stajao, a sinoc je bilo -11, danas ceo dan -3,-5... Ukljucio na bordu da vidim napon, kad ono 10v. Znao sam da nece zaverglati, o sastavljanju i da ne pricam, ali sam ambiciozno probao, ipak samo “čvak-čvak”.?

S obzirom da to da zima nije ni pocela, a on vec dva puta zeza, izvadjen je napolje i narucen novi AK. Sredinom decembra idem za Nemacku, ne bih da molim švabe za struju po ulici.?

Link to post
Share on other sites

Jbg,pojeo ga mraz :)

zato sam ti i napisao da je najmerodavnije kad minimum prenoci pa ujutru da izmeris sa koliko V raspolaze.

Ljudi neposredno posle voznje premere i on bude u nekim normalnim vrednostima 12.5-12.8V,ali to je zato sto posle svake malo duze voznje (5+ km) aku se dopuni,pa zato nije merodavno da pokaze dal je dobar ili ne.

Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, miksa said:

Jbg,pojeo ga mraz :)

zato sam ti i napisao da je najmerodavnije kad minimum prenoci pa ujutru da izmeris sa koliko V raspolaze.

Ljudi neposredno posle voznje premere i on bude u nekim normalnim vrednostima 12.5-12.8V,ali to je zato sto posle svake malo duze voznje (5+ km) aku se dopuni,pa zato nije merodavno da pokaze dal je dobar ili ne.

Sve jasno? Rastopile se celije, nije jos prespojio, ali je blizu, tako da ide napolje. Sad nema vise 70Ah, nego 70Amin??

Link to post
Share on other sites

sta si narucio?

i to je sad muka kad treba uzeti aku,neznas sta da uzmes,kad je sve lutrija...

po meni najbolje uzeti onaj koji je najjeftiniji sa najduzom garancijom...Jer kvaliteta realno nema,kako ti se zalomi tako i bude.

Link to post
Share on other sites