Bmw e46 problem sa paljenjem


Recommended Posts

Pozdrav ljudi,imam jedan problem. U pitanju je bmw e46 2004god sa 110kw. Cim dodje temperatura oko 0 nece da upali,dok leti pali kao mina. Mislio sam da su grejaci problem ali mnogi majstori kazu da to nema veze. Da li je neko imao slican problem ili zna?

Link to post
Share on other sites

vergla ali jako dugo,kao da ga nesto gusi. Taman kad pomislim da ce sastaviti nesto ga zagusi. Bio sam kod Steve Cizmica,promenuo mi je senzor pritiska. Takodje mi je rekao da nema sanse da su grejaci,sad sumnja na relej grejaca. Ak je nov kupljen pre dva meseca, 80ah.

 

Link to post
Share on other sites

Verujem da nikome to ime majstora ne znaci mnogo. Hocu reci ne znam ko je itd.

Ali jednu stvar koju sam naucio jeste prva stvar kada problem traje duze od 24h jeste PROMENI MAJSTORA, NE ZNA!!!!!

Sve sto ne resi majstor u 24h nece resiti nikada. A te fore "ja sumnjam" su do mojega. Pa aj da menjamo redom. To mozes i sam kuci.

Da li je auto bio na diagnostici? Ne znam da li e46 ima mogucnost da izbaci gresku za taj relej grejaca? na e90 je meni zveknuo ali odmah dijagnostika pokaze.

Kojom metodom je utvrdio da su grejaci ok?

Link to post
Share on other sites

Pa bio je na dijagnostici,izbacio je da je relej i grejaci i senzor pritiska. Senzor sam promenuo,kaze da pusti pritisak goriva i da treba duze da vergla dok ne dodje gorivo,ali zasto onda samo zimi nece ? Logicno bi bilo i da leti nece. E sad,rekao je da relej nije u redu. Elektricar je rekao drugi grejac nije u redu i zamenuli smo ga ali nista nisam dobio. Mnogi koje sam pitao su rekli da mora da upali bez grejaca,sad sumnjam da necu nista dobiti ni kad promenim relej. Svaki majstor nesto sumnja,promenuo sam 3 majstora i svaki je nesto drugo rekao. Cak su me savetovali da osvezim motor. Motor je dobar,ne duva kad otvorim cep od ulja ili merac kad izvadim.. nisam pametan..

Link to post
Share on other sites

Auu bre, jeste glupo onda. Pa ako si 100% siguran da je AK dobar, grejaci dobri, menjaj onda taj nesrecni relej. Na svu stetu neces propasti jos i za to.

Jedna jako glupa stvar, jesi menjao skoro filter goriva?? Kada je prljav hoce zimi da pravi problem.

Link to post
Share on other sites

Kod njih hoće da crkne rele grejača. Vidi da li grejači dobijaju struju. Na kraju, za probu , grejače direktno. A rele se može popraviti, ne mora drugi.

 

Sent from my SM-G900L using Tapatalk

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja sam menjao taj relej grejaca (nije toliko skup koliko se "tesko" dolazi do njega). Iskreno, sve e46ice iz mog okruzenja su imali to govno od kvara. To i aux heater ...

Bez grejaca je meni palio prosle godine, ali vidno teze (i nemirnije je radio dok se ne zagreje). Hocu da kazem, da sam primetio razliku izmedju auta sa i bez grejaca.

Sto kaze @marko13 proveri i filter goriva (mozda je "izolovao" previse vode iz naseg goriva). Jeste li ga kacili na neku dijagnostiku sa RT iscitavanjem parametara?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...