BMW X3 kupovina saveti


Recommended Posts

Pozdrav svima , trenutno vozim  116 e87, mozda je neko pratio ,pa zna kolike sam muke ima sa Vanosima, ali kad je to reseno ,zadovoljan sam sto se tice auta ( prvi bmw ). Planiram sada da uzmem i X3 , pa nemam bas tolikog iskustva. Interesuje me misljenje nekog strucnijeg , uzeo bih  benzinca  2.0, koje su mu mane, na sta da se pazi, koja je razlika izmedju x3 i x3 xdrive ? Da li je svaki sa reduktorom ili postoji i bez? Nisam neko ko divlja autom i ne treba mi za brda i sume , svidja mi se kako izgleda, ne volim one fensi zaobljene da kazem dzipove. 

Link to post
Share on other sites

Cekaj da se oglasi neko ko ima. Ali X3 su proglasavali za pouzdanija kola, odnosno dobra. To sto hoces benzinca je po meni samo plus posto su dizeli uglavnom vec svi pregazeni odavno.

Koja je ralika izmedju Xdrive ili bez. Pa prosto imas pogon na sva 4 tocka. Po meni ludilo dobra stvar. Zelja mi je da vozim neki auto sa pogonom na sva 4

Samo to povlaci neke druge stvari, od vece potrosnje u startu do dodatnih delova koji su tu da se pokvare ?

Link to post
Share on other sites

Ja vozim X3 ali ne benzinca, vec 2.0d 150ks. Sto se tice motora i snage za mene je auto ima sasvim dovoljno, ide bas lepo. Auto je malo tvrdji u voznji, moj je recimo na 18kama 245/45 i oseca se da je tvrdji. U krivinama lezi bas lepo, sa tim sa jako zadovoljan. 

Sto se tice mesta u kabini, ja sam 193cm visok i iza mene na zadnjoj klupi ima sasvim dovoljno mesta za odraslu osobu.

Inace auto je bio u bas lepom stanju kad je kupljen, bez obzira na to odma sam uradio mali servis (ulje, filteri, separator itd), zamenjena je vodena pumpa, roler, spaner, oba kaisa, oba termostata su zamenjena i jos dosta toga, ne secam se sad, ali za sve imam racune pa mogu da pogledam. Inace delovi su bili dobri, ali su zamenjeni iz predostroznosti. 

Cetvrtak cu zameniti ulje u reduktoru i to je to. I da imam jos boost senzor da promenim.

Ako ima panorama krov obavezno proveri da li sve radi kako treba, dosta je skupo za popravku. 

Nisam siguran da ima X3 koji nije 4x4, ne znam...

Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima, ima ih od  2008 do 2010 do te cene koju sam planirao, dizela ne mogu ,pocinju sa ovim zabranama po centru grada za dizele.  Sto se Xdrive tice on mi malo jeftiniji od obicne X3, pa reko da nema tu neka caka.  Kakvi su oni sto se lanca tice, na ovom n45 motoru mi je napred lanac, pa i nije mi toliko frka za zamenu, dok je kod X3 pozadi , pa je to malo cupava stvar.  Inace planiram neki do 150.000 km max da bude. U slucaju da nema bez reduktora , kako da to proverim u kakvom je stanju?   

Ovako nesto recimo 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=271129949&utm_source=sharedAd&utm_medium=android

Link to post
Share on other sites

Samo moras biti spreman na dosta stvari kad ga kupis,dosta toga je @Sale-Sombor nabrojao...

Ja kad sam uzeo x5 i naravno odmah radio komplet servis,samo ulja kolko ide u njega,haos,a ostale stvari da ne pominjem.

Ulje u motor 8l x 1300din bmw

Ulje u menjac 7l x 1500din ZF

Ulje diferencijali 2l x 1500din Febi

Ulje reduktor 1l x 6000din bmw

Link to post
Share on other sites
On 12/5/2018 at 9:22 PM, miksa said:

Samo moras biti spreman na dosta stvari kad ga kupis,dosta toga je @Sale-Sombor nabrojao...

Ja kad sam uzeo x5 i naravno odmah radio komplet servis,samo ulja kolko ide u njega,haos,a ostale stvari da ne pominjem.

Ulje u motor 8l x 1300din bmw

Ulje u menjac 7l x 1500din ZF

Ulje diferencijali 2l x 1500din Febi

Ulje reduktor 1l x 6000din bmw

Skuplja zabava u odnosu na prosecan auto ali sve ima svoju cenu  :) od svega me jedino reduktor plasi, nemam iskustva sa tim uopste i kako treba da se ponasa auto. Ne bih bas da saznam sam :)

Link to post
Share on other sites

Ne sme da pravi cudne zvuke,da krcka,cakce i slicno kad ubacis u brzinu i kreces...

Mada i to nije vise kvantna fizika,ima set za reparaciju da se kupi,ameri smislili odavno... U reduktoru su neki plasticni zupcanici koji se pojedu i onda proklizava... Napravili su u tom setu za reparaciju te zupcanike od aluminijuma ili nekog drugog materijala(nemogu da se setim sada,uglavnom kad se zameni traje vecno,reseno pitanje trajno...

Googlao sam o svemu i svacemu pre kupovine,pa sam se nacitao svega...

Btw. Ulje koje ide u reduktor,napisao sam vec da je prilicno skupo 50e litra,ali ljudi moji sto SMRDI,ja ne znam sta je ono. Takav smrad osetio nisam nikad.

Ostalo malo u flasici i majstor mi spakovao,ja reko daj da provirim kakvo je kad tolko kosta.... Tecno je skoro kao maslinovo ulje i slicne boje,zlatne.Znaci kad sam stavio capinu u flasu,suze mi krenule i malo je falilo da povratim. Volim miris benzina i ulja,ali ovo prave izgleda od cedjenog tvora..

Link to post
Share on other sites
16 hours ago, miksa said:

Ne sme da pravi cudne zvuke,da krcka,cakce i slicno kad ubacis u brzinu i kreces...

Mada i to nije vise kvantna fizika,ima set za reparaciju da se kupi,ameri smislili odavno... U reduktoru su neki plasticni zupcanici koji se pojedu i onda proklizava... Napravili su u tom setu za reparaciju te zupcanike od aluminijuma ili nekog drugog materijala(nemogu da se setim sada,uglavnom kad se zameni traje vecno,reseno pitanje trajno...

Googlao sam o svemu i svacemu pre kupovine,pa sam se nacitao svega...

Btw. Ulje koje ide u reduktor,napisao sam vec da je prilicno skupo 50e litra,ali ljudi moji sto SMRDI,ja ne znam sta je ono. Takav smrad osetio nisam nikad.

Ostalo malo u flasici i majstor mi spakovao,ja reko daj da provirim kakvo je kad tolko kosta.... Tecno je skoro kao maslinovo ulje i slicne boje,zlatne.Znaci kad sam stavio capinu u flasu,suze mi krenule i malo je falilo da povratim. Volim miris benzina i ulja,ali ovo prave izgleda od cedjenog tvora..

Koliko kosta taj set za reparaciju?

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Sale-Sombor said:

Koliko kosta taj set za reparaciju?

oko 300$ ako se dobro secam je ceo kit za reparaciju reduktora(transfer case)...

u vecini slucajeva provrti taj mali plasticni zupcanik koji se nalazi u elektro motoru(Actuator) koji ulazi u reduktor. taj zamenski metalni je oko 50$

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, miksa said:

oko 300$ ako se dobro secam je ceo kit za reparaciju reduktora(transfer case)...

u vecini slucajeva provrti taj mali plasticni zupcanik koji se nalazi u elektro motoru(Actuator) koji ulazi u reduktor. taj zamenski metalni je oko 50$

Pa relano gledano to nije skupo uopste

Link to post
Share on other sites
51 minutes ago, Sale-Sombor said:

Pa relano gledano to nije skupo uopste

Nije,zato i napisah,mozda ce nekom znaciti informacija.

Proguglaj malo dublje transfer case repair,nacices i sam brdo informacija...

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, StunterSM said:

Buraz, za te pare ne mozes nista. Prava cena je izmedju 500e i 1000e

Hvala Bogu za sad nemam nikakvih problema.

 Znao sam da su cene reparacije 500e+, al reko da pitam posto je ovaj set...

Prvi put vozim X-a pa je dobro znati vise informacija oko svega

Link to post
Share on other sites