shell v-power dizel - misljenja


Recommended Posts

22 hours ago, NikNS said:

Iskreno, moj nije bio ali posle zamene skoro 90 posto komponenti trapa, diskova i dosta ulaganja u motor prilicno sam samouveren u auto, pogotovo sto sam imao srecu uzeti auto od prijatelja ciji je stric prodavao auto, 285000 auto ima na satu sto je retkost bar kod nas. Najveci problem sam doziveo sa vozacima koji idu 110 a preticu auto koji ide 90 i onda to traje pa kad im ablendujes oni drcni nece da se sklone iz leve trake... al obidjes ga desnom pa nek mami svojoj glumi ludilo... Inace NS ima tako nesavesne vozace od (tacke a do tacke b i kupili su auto da on njih sluzi) da je to strasno. Ili ko konji gledaju pravo ili u mobilni ne pazeci dal ih pretices ili da li ces ih poneti udarcem sa strane kad se ukljcuju na glavni put da je to strasno. Bas sam se prijatno iznenadio u Beogradu u Sredu, pored svih guzvi vozaci su jako stalozeni bili, propustilo me par ljudi za koje sam bas mislio da nece jer nisu bili duzni nikako. Svaka cast.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

Naravno, nikad ne preticem tom brzinom, uvek ubrzam da ne zadržavam saobracaj. Prema drugim vozačima sam preterano obziran.

Da, primetio sam da uvek u vecim gradovima vozaci vise postuju druge vozace i propustaju ih itd.

Takođe, primetio sam i da u provinciji ima dosta losih vozaca koji izlecu i nemaju empatiju za ostale vozace. Cast izuzecima.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@smg@NikNS

E ima i toga. Ali nije to. Vidi ja sam moj E30 vozio od 2003-2018 Uz njega sam imao i druge ali oscaj povezanosti sa kolima, putem mi nije bio ni sa jednim tako.

Nekako se saziveo sa kolima, svaki kamen, svaku rupu, kontorla, sve. Znao sam sta moze, sta ne. Pa i to sto nisam imao ABS, znao sam koliko mi treba da stanem i na 100 i na 200km/h Bukvalno sam ga znao u dusu. Mogao sam da ga vozim bukvalno po sinama i da ne padnem, da znam gde su mu tockovi. Jednom mi se desilo da uletim u neku jednosmernu slucajno i nigde da okrenem koliko je uzana a ljudi idu pa sam vozio bukvalno 3-4 ulice u rikverc bez problema, svi napred ja u rikverc kao debil :D

Da ne pricam da sam sa njim oborio rekord iz centra Skoplja do centra BG-a tada nije bilo autoputa od Leskovca do granice a ne kao sada.  ;) da ne pisaem u min koliko je to bilo. Nije za net :D

Nista od toga mi nekako ne lezi sa ovim kolima. Prosto nije to to...

Link to post
Share on other sites

Ja sam da li na srecu ili nesrecu mladji dosta ali se secam dana kad sam od caleta dok smo ziveli sa njim uzimao auto, vozio E34 ku 524d i E34 2.5i mnogo je bolji osecaj bio, ja sam se jedva odlucio na E46 jer sam znao da je vise sminka nego Bavarac, a u E90 kad sam seo ( o ukusima ne raspravljam i postujem svacije misljenje) nikako nisam mogao povezati sa BMW-om, pozicija sedenja, ravna tabla, bocna linija, jednostavno se auto i ne vozi kao BMW vise je Mercedes.... Tako da kako vrmee odmice sve vise gledam neku staru E36cu ili E34 sa M50 motorom da uzmem da koristim za daily jer ovo novije sve mekanije :D Tako da te totalno razumem....

Link to post
Share on other sites

Novi modeli, pogotovo ovi današnji nisu pravljeni za BMWejdžije, odnosno za one koji znaju kakav je BMW nekada (čitaj E30) bio, već za KUPCA.

Današnji kupac je razmaženo "govno" koje ne zna da vozi, jer mu se i ne da da vozi (a sve kao priprema za autonomne automobile). Danas je bitno da je tu barem 3-zonska klima, 4x4 pogon (koji nema veze sa vezom), navigacija ogromna, HUD, i da nema dugmiće već da je sve na takni-me-takni. Njima, tj. tim i takvima je najbitnije kako auto izgleda i da ga drugi nemaju. Sve ostalo nije bitno. Potrošačka generacija je napravljena, kvalitet je istima ustupio mjesto, sad je vrijeme za ubiranje poreza na budale.

Debelo se razmišljam da li da prodajem mog škoru, jer drugog takvog sigurno neću naći...

Link to post
Share on other sites

Sve se slazem sem ovo za 4x4 to bih voleo bas da imam. To nikada nije na odmet imati, to jede i drzi put. Seti se samo E30 325 IX auuuu kakav auto.

Ma da su ga masovno prebacivali samo na zadnji zato sto vecina nije imala da plati onih 250e po homo zglobu :D

 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, marko13 said:

Sve se slazem sem ovo za 4x4 to bih voleo bas da imam. To nikada nije na odmet imati, to jede i drzi put. Seti se samo E30 325 IX auuuu kakav auto.

Ma da su ga masovno prebacivali samo na zadnji zato sto vecina nije imala da plati onih 250e po homo zglobu :D

 

Tacno tako, jos kad sam vozio i od drugara 330xd e46ca znaci izorali smo Frusku Goru a sneg je bio jedno 20cm skontao dam da je bmw s godinama rame uz rame sa quattro pogonom...

Link to post
Share on other sites

Sad konstantno menja regulatorima, u sustini ta je cifra i dalje kod bmw-a sa mogucnosti da bude 50/50 stvarno je fenomenalan sklop. I jako je dobro sto novi G30 M5 samo sa xdrive sistemom dolazi

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Nisam to znao. Ali definitivno toliko snage treba kontrolisati a svakako da je bolje da je na sva 4 tocka nego samo na 2

Bas bih voleo da mi je ovaj X, video sam ima dosta E91 x ali posle 2009 uglavnom.

Jedino sto bi me verovatno sacekalo jedno 500e minimum troskova da se to sve servisira/reparira.

 

Link to post
Share on other sites