shell v-power dizel - misljenja


Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

3 hours ago, Shy said:

Da da, vrlo jednostavno, samo imas nulu ispred potrosnje..ali je tacna!
Godinama nisam racunao, od prilike znam kako ide, ne zamaram se..
Ja sam postavljao jednacinu tj proporciju. Npr za benzinca:

^ 55 km
^ 10 lit



^ 100km
^ x lit


10 : 55 = x : 100
55x = 10 X 100
55x = 1000
x = 1000 : 55
x = 18.1

Tacnije 18,18l/100km

Ili ako ti je draze 18,2l/100km ako vise volis na prvu decimalu :)

Link to post
Share on other sites
On 12/7/2018 at 4:37 PM, TOKYO said:

potrosnja kao neiscrpna tema, treba gledam koliko mi trosi kad dam za pljuge svaki dan 320din, koga boli uvo dal je 6 ili 7, ne valja da je 12 umesto 6, ostalo prolazi. .

A sta sa nama koji ne trosimo duvan? :) 

Link to post
Share on other sites

Podatak na bordu je 10% veci od stvarne potrosnje.

Znaci, 4.91 trosi klasicnom metodom merenja, dok bord pokazuje 4.5

Napominjem da ne prelazim vise od 2200 rpm, mekanu nogu imam.

Oko 60% autoput, 1500 rpm/100 kmh

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Dani- said:

Podatak na bordu je 10% veci od stvarne potrosnje.

Znaci, 4.91 trosi klasicnom metodom merenja, dok bord pokazuje 4.5

Napominjem da ne prelazim vise od 2200 rpm, mekanu nogu imam.

Oko 60% autoput, 1500 rpm/100 kmh

Kako uspijesh da vozish samo 100kmh na autoputu , pa tada imash osjecaj da stojish bukvalno u mjestu :D

Link to post
Share on other sites

Juce na povratku iz Beograda u Novi Sad kod Novih Banovaca je takva magla bila da se videlo samo 2-3 metra ispred auta, upalio maglenke i isao 40 jedno 20 minuta dok se nije rascistilo tako da posle toga i 100tka mi je bila odlicna. Mada ja uglavnom idem 130-150... Nekad u stara dobra vremena bez prolaznog vremena je bils druga pesma :Dea15d54558c4d0fee7e866580a322762.jpg

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ma kazem bio zadnji kraj na dizalici :D Inace to je bilo od Subotice do NS-a uzasan auto put, stabilizatore sam ubrzo potom menjao haha [emoji16]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
11 hours ago, mzex said:

Kako uspijesh da vozish samo 100kmh na autoputu , pa tada imash osjecaj da stojish bukvalno u mjestu :D

Haha, znam, ali to je samo ako pre toga vozis recimo 150kmh.

Ma pre sam ja vozio brzo (sa drugim autima, s kojima sam imao more problema), ali sad moram da imam ovaj auto dugo vremena, pa sam ocito postao opsednut sa time da pazim na auto.

A iskreno da ti kazem, lep je osecaj voziti lakse; manje stresa, vise uživanja, mogu da gledam prirodu vise nego kad vozim brzo.

Ukljucim navigaciju, opusteno i udobno smesten u naslonjac pijuckam kaficu, parim e-cigaretu, slusam muziku i nadasve, mirniji sam  jer motor manje eksploatisem

Link to post
Share on other sites

Ja da vozim 100km/h na autoputu, verovatno bih se ujeo za lakat :D

Ja ne prelazim tih magicnih 130km/h ... ne mora auto da mi trosi ispod trenutnih 6.5 ... 7 ... 100km/h malo ozbiljniji kamion ide (kada mu se skine v-max) ... da ga grebem ...

Moj BMW odavno nije za 200km/h vise :D. Tu mogu samo problemi da dodju ... a i nisu nam putevi za te brzine, vozaci i automobili (cast izuzecima) 

Link to post
Share on other sites

Iskreno, moj nije bio ali posle zamene skoro 90 posto komponenti trapa, diskova i dosta ulaganja u motor prilicno sam samouveren u auto, pogotovo sto sam imao srecu uzeti auto od prijatelja ciji je stric prodavao auto, 285000 auto ima na satu sto je retkost bar kod nas. Najveci problem sam doziveo sa vozacima koji idu 110 a preticu auto koji ide 90 i onda to traje pa kad im ablendujes oni drcni nece da se sklone iz leve trake... al obidjes ga desnom pa nek mami svojoj glumi ludilo... Inace NS ima tako nesavesne vozace od (tacke a do tacke b i kupili su auto da on njih sluzi) da je to strasno. Ili ko konji gledaju pravo ili u mobilni ne pazeci dal ih pretices ili da li ces ih poneti udarcem sa strane kad se ukljcuju na glavni put da je to strasno. Bas sam se prijatno iznenadio u Beogradu u Sredu, pored svih guzvi vozaci su jako stalozeni bili, propustilo me par ljudi za koje sam bas mislio da nece jer nisu bili duzni nikako. Svaka cast.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja sam zamenio sve na trapu, motor je u pristojnom stanju ... kocnice su mi nove na sva 4 tocka (bile pre 15k km doduse) ...  gume sam uzeo nove i zimske i letnje, pa opet se ne bi usudio da ga teram 200 ... 

Svaki dan teram BG - NS, svacega sam se nagledao za prosle 2.5 godine ...

Link to post
Share on other sites

Da znam da je tebi to standardna deonica, znas najbolje sta u sekundu moze da krene lose da ne bude cak ni do tebe ni do auta... Jednostavno put je los i dosta losih vozaca sto retko i idu negde ukljucr se pa je tragi komicno... Ja sam rekao kakav prosek drzim, ovo je cisto zezanje za svoju dusu na totalno otvorenom pravcu da malo prodise auto haha :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Bravo, upravo gledam svoj komentar i mislim kako sam zaboravio to upisati, kao da je problem ne znam ni ja koliki upaliti to, a mozes glavu i sebi i nekom spasiti... Jer se farovi i obicni stopovi vide ko svece... A nek je na cast onima sto ne ciste sneg i vuku kubik snega na krovu i soferkama... To treba izbaciti iz Saobracaja, Drzave, Planete....

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

E sta bi sve trebalo pa nije. Vidi nemoj nista da te cudi. Jednu stvar ne kapirate. Ovde je saobracajna kultura na nivou razvijenih zemalja 1905god.

Moras da skapiras da su preko postojala pravila ponasanja u saobracaju za kocije, za bajseve u XIX veku! Ti ljudi koji su vec navikli na saobracaj su samo presli iz kocija u kola.

Ali su pravila postojala. To je vec 3-4 gneracije.

A ovde vecina koja sada vozi se do juce vozila u volovskim zapregama. Kao i u svemu ostalom tako i ovde kasnimo 100+godina.

Link to post
Share on other sites

Ja mog E46 320D nisam slikao na maximalnoj :D salim se 210 je pisalo na ravnom, uhvatio pad pa je bilo 215 i kad je dusa krenula na nos da mu izlazi pustio ga, al kontam da je tek tad bio na nekih 200 obzirom da laze tabla :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, marko13 said:

Hmm, smesno zvuci ali sam nekako bio sigurniji u svoj stari E30 Sa njim sam isao brze nego sa ovim sada. A nisam imao cak ni ABS ?

Mislim da si bio samo mladji :D 

Link to post
Share on other sites