Koliko brzo vam se zagreje auto?


Recommended Posts

Od kada je krenula zima, mnogi su videli da im termostati ne rade, da nemaju grejanje i slicno. Mene zanima koliko vremena vam treba da krene grejanje i koliko da auto dostigne radnu temperaturu i od cega sve to zavisi.

U mom slucaju je cca 25min voznje do radne temperature, mozda cak i vise sto mislim da je jako puno, a pri tom su nova oba termostata (BEHR). Kolega, isti auto, isti termostati daleko manje, njemu za par minuta skala dodje do radne, prosto neverovatno kojom brzinom.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Razlicit stil voznje i uslovi mozda.

Ali mnogo izvesnije je da je djubre termostat. Evo imali smo na forumu sada taj slucaj. A juce kada sam menjao moj termostat istu pricu mi prica drugar. Njegov e46 3.0 kupio pre dve nedelje isto BEHR i ista prica, ne dize ne greje... Na kraju popizdi i ode u BMW i kupi njihov za 7500din. Sve super radi. Toliko o tome.

Sve vise dolazim do zakljucka da svi ovi nasi prodavci euro bla bla, gazele, antilope, krokodili i ostali valjaju samo golilu kineskog djubreta.

Jos sto je najcrnje isti drugar mi prica dodje mu covek za E46 i doneo sa sobom termostat da mu menja, kaze neki najjeftiniji daj boze da je 1000din.

Radi kao da je fabrika!!

Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja razumeo, pored termostata postoji i neki relej grejača vode. To je video majstor na dijagnostici da mi je neispravno. Vozim uglavnom kratke relacije, ali posle 2-3 km osetim da duva toplije; toplo bude posle 5 km.

 

Link to post
Share on other sites

Kod mene na e39 radnu temp bude za oko 10km(webasto iskljucen)...

Na e53 radna bude za 2-3km,webasto se pali na 5c spoljasnje...

Na oba auta isti motori m57 i m57N 3.0d

Link to post
Share on other sites

kod mene je bmw x5 e53 i slabo je grijalo pravo  webasto guralo donekle, ali prosle godine nikako hladno pravo , krivac glavni termostat sad grije ko furuna poslje  10 minuta moram na hladno postaviti, ja koliko znam imaju dva termostata jedan veliki na bloku motora pored vodene pumpe i jedan mali ko cigara nedje pored erg da ima u kabini cesalj koji isto moze pravit probleme ?

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Mirsad said:

kod mene je bmw x5 e53 i slabo je grijalo pravo  webasto guralo donekle, ali prosle godine nikako hladno pravo , krivac glavni termostat sad grije ko furuna poslje  10 minuta moram na hladno postaviti, ja koliko znam imaju dva termostata jedan veliki na bloku motora pored vodene pumpe i jedan mali ko cigara nedje pored erg da ima u kabini cesalj koji isto moze pravit probleme ?

da,2 termostata ima,veliki i mali na EGR-u...

Ako uzmemo za primer spoljasnju temperaturu 0c(kao ovih dana)

Kad crkne veliki termostat,temperatura samo kolko izadje iz plavog polja i dodje do prve crte(1/4),preko toga nemoze nikako u voznji....

Kad crkne mali termostat na EGR-u ,u voznji krene da obara temperaturu ispod polovine,kad stoji u mestu,bude na pola(1/2 ili na 12h),cim upalis grejanje na max 32c i pun gas ventilator,krene da skida pomalo ispod polovine...

Cesalj,jez tj Reostat nema veze sa temperaturom rashladne tecnosti u motoru-hladnjaku,vec samo sa ventilatorom kabine....On (reostat-cesalj) kad krene da zeza,stavis ventilator na max,on jedva duva,stavis na pola on duva pun gas,ugasis auto,ventilator kabine radi i dalje,svakakvih simptoma ima kad je on neispravan ili je pred crkavanje....

Sve tri stvari(oba termostata i reostat) menjao na e39ci pa sam prosao kroz problematiku uzduz i popreko... Uglavnom izmenjao sve sa originalnim BMW delovima od tada sve OK. Jedino mi zao za webasto,nema ko da ga resi,nece niko da se zeza....A bila je dobra fora iskodirana(nemam 16/9 ekran,vec obican radio),kad je temperatura ispod 5c, na svako otkljucavanje auta se palio webasto,tako da pred sedanje 5minuta otkljucam on krene da greje tecnost i cim poteram krene da grejucka unutra....Sve dok u leto 2015te napolju +40c ja otkljucavam ,pali se webastoooo..... Zovnem drugara  i presece dovod struje da se ne zapalim negde... od tada tako stoji...

Link to post
Share on other sites

Tri različite petice, na nekih 0 stepeni, posle tri kilometra, temperatura na crti pre radne. I duva fino toplo. Mazda 6, koliko god da me nervira , jedna stvar me oduševila, posle jednog kilometra temperatura skoro pa radna i duva baš duplo. Doduše, webasto se uključio ;) .

Sent from my SM-G900L using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, vranjin said:

Tri različite petice, na nekih 0 stepeni, posle tri kilometra, temperatura na crti pre radne. I duva fino toplo. Mazda 6, koliko god da me nervira , jedna stvar me oduševila, posle jednog kilometra temperatura skoro pa radna i duva baš duplo. Doduše, webasto se uključio ;) .

Sent from my SM-G900L using Tapatalk
 

Znao sam da mora bar nesto pozitivno mazda da ponudi ?

Link to post
Share on other sites

Meni od Provmajske (Zmajeva kula) do starackog doma vec pocne toplo da duva (odokativnom metodom bi rekao 2km). Ujutru je kreni stani odatle do autoputa i tu lepo podigne temperaturu (ne bude jos radna) ali bas toplo duva. S'obzirom da je dizel, zadovoljan sam.

E36ica jos brze zagreje ... imam osecaj posle 2 - 3 semafora (doduse benzinac je).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
M47 ili dosta njih ima dodatnu vodenu pumpu koja masovno crkava ljudima (auxiliary water pump). Ona sluzi da vam grejanje instant radi dok se motor ne zagreje.
Da te ispravim :)
Ta pumpa služi da voda bolje cirkuliše kroz mali hladnjak pri malim obrtajima motora.

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, vranjin said:

Da te ispravim :)
Ta pumpa služi da voda bolje cirkuliše kroz mali hladnjak pri malim obrtajima motora.

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 

Hvala :D Al poenta je ista, svakako bez nje treba autu dugo da se zagreje :D

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, StunterSM said:

Svakako imas i dodatni grejac, verovatno si na njega mislio. Tacnije protocni grejac

Taj auxiliary heater crkava na skoro svakom 320D ... sluzi da sto pre zagreje vodu da guzi ne bude ladno :) 

Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, marko13 said:

Webasto je zakon. U jednom trenutku sam cak razmisljao da ga ugradim ali koliko sam cuo preskupo!

Meni je lik trazio za nov sa garancijom oko 600 evrica ... nije to tako neplativo ... samo pitanje je da li ti to vredi :D

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, smg said:

Meni je lik trazio za nov sa garancijom oko 600 evrica ... nije to tako neplativo ... samo pitanje je da li ti to vredi :D

Nije neplativo, ali na auto od 10K+e. Na tu vrednost auta cisto bacanje para. Jos dodje dan prodaje, pa bi ti kupcu da uvecas cenu auta za deo tog iznosa, a on kaze “Ima za 2.800e na PA top stanje, bas me briga sto nema Webasto”.

Na stranu sve to, sad sam ja malo tipicno narodski da li to sve moze da se “ubudzi” da bude kao fabricki...

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Nismo said:

Nije neplativo, ali na auto od 10K+e. Na tu vrednost auta cisto bacanje para. Jos dodje dan prodaje, pa bi ti kupcu da uvecas cenu auta za deo tog iznosa, a on kaze “Ima za 2.800e na PA top stanje, bas me briga sto nema Webasto”.

Na stranu sve to, sad sam ja malo tipicno narodski da li to sve moze da se “ubudzi” da bude kao fabricki...

To si u pravu, ali to je 600 e za tvoju guzu :) da joj bude toplo :) tako treba covek da postavi.

Ja sam se dvoumio i za e36icu, zena da sedi u toplom. Uvek mogu da ga skinem i prenesem na sledeci auto ;). U medjuvremenu sam nabavio benzinski vebasto (polovan), ceka samo da imam vremena da ga ugradim.

Ja sam video na Ocativiji kako radi, sa daljinskim i "programatorom". Ista ta "firma" gde sam ja gledao je ugradila. To je od mog drugara drugar, on kaze da je prezadovoljan. Da ni jedan problem nije imao (e sad ima tu par godina tome, sigurno 2 - 3). Covek je na kraju polupao taj auto ... sta je sa tim vebsastom sada, nemam pojma ...

Taj njegov je palio i ventilator klime, kompletno zagreje ceo auto, odmagli soferke (maltene rastopi sneg svuda). Opasna stvar. 

Krajnje dojajna stvar, izadjes u blezeru zimi, i kazes sta je komso ... zaledilo :D

Link to post
Share on other sites

 

 

 

To si u pravu, ali to je 600 e za tvoju guzu [emoji4] da joj bude toplo [emoji4] tako treba covek da postavi.

 

 

Ne treba ništa više reći.

 

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока

 

 

 

Link to post
Share on other sites