Koliko brzo vam se zagreje auto?


Recommended Posts

Dzaba sve, mator je meni auto, takva ulaganja bih radio kad bih planirao da ga vozim jos najmanje 10 godina.?

Ovako, ako bude problema, zamenim oba termostata, ocistim mali hladnjak, proverim aux heater i udri. Guzi ako nije toplo odmah, bice za 2 minuta, a mi neke ekstremno velike minuse i nemamo.

Medjutim, ne mogu da se otrgnem utisku da si veliki entuzijasta i pravi ljubitelj voznje, za to kapa dole.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Trasa: od Zemun polja preko novosadskog, pa na Cara Dušana, pa na Tošin bunar i do Bežanijske kose. Po novosadskom do 60-70, ovamo ne prelazim 50. Ovih dana u minusu, upalim auto, upalim podguzne grijače, šoferka prednja i zadnja, ventilator na minimum, temperatura na 20.0 stepeni postavljena. Otkako krenem dok stignem - postignuta radna temperatura. Sve je prije 06:00 ujutro.

Može i kraće, ali je trasa takva dok ostavim dragu na posao.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Nismo said:

Medjutim, ne mogu da se otrgnem utisku da si veliki entuzijasta i pravi ljubitelj voznje, za to kapa dole.

Jebiga, merak si cenu nema :D. E36ica sluzi za meracenje, nju kickam jos uvek. Ne dozvoljavam joj da propadne ;). Pocela je i zenica da je voli i pazi.

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, smg said:

To si u pravu, ali to je 600 e za tvoju guzu :) da joj bude toplo :) tako treba covek da postavi.

Ja sam se dvoumio i za e36icu, zena da sedi u toplom. Uvek mogu da ga skinem i prenesem na sledeci auto ;). U medjuvremenu sam nabavio benzinski vebasto (polovan), ceka samo da imam vremena da ga ugradim.

Ja sam video na Ocativiji kako radi, sa daljinskim i "programatorom". Ista ta "firma" gde sam ja gledao je ugradila. To je od mog drugara drugar, on kaze da je prezadovoljan. Da ni jedan problem nije imao (e sad ima tu par godina tome, sigurno 2 - 3). Covek je na kraju polupao taj auto ... sta je sa tim vebsastom sada, nemam pojma ...

Taj njegov je palio i ventilator klime, kompletno zagreje ceo auto, odmagli soferke (maltene rastopi sneg svuda). Opasna stvar. 

Krajnje dojajna stvar, izadjes u blezeru zimi, i kazes sta je komso ... zaledilo :D

Koliko god da kosta vredi kupiti zbog lozenja komsija na parkingu ?

Link to post
Share on other sites

Ja imam webasto, ali bez daljinskog. Pa sam kupio modul i daljinski i vrh je. Upali se prvo webasto i posle 3-4min i duvanje u soferku. Za 15-20min vrucina ako je hladan auto. Ako je temperatura oko plavog, onda je za 5-10min vrucina vec

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Nadjoh temu slucajno pa da upisem, ujutru ovih zimskih dana ga upalim i ostavim na leru 2-3 min da odradi pa onda krenem, u principu mlako duva vec posle par min na leru i krenem ali se radna temperatura sporije dize, recimo sa ceraka preko padine i novog mosta do nbg, tek kod izlaza za buvljak je dosao do 90 stepeni, sto je nekih 15ak min, tih par na leru plus do nbg, ili 10 km otprilike.

116i f20

 

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Većina BMW-ova u opremi ima dodatni grejač, pa ne mora da se zagreje motor da bi počelo toplo da duva...

Meni recimo već posle 2-3 minuta počne da duva toplo, a kazaljka se tek posle 10-tak minuta počne dizati i posle 20-tak je na radnoj temperaturi. Na prethodnom E39 525i slično, stim što je motor brže dolazio u radnu temperaturu, već posle 10-tak minuta.

Čisto da napomenem, da recimo na Audiju Q5 2.0tdi 2012 (koji izgleda nema taj dodatni grejač a bio je u baš solidnoj opremi) je zimi tek posle 15-tak minuta vožnje počinjao toplo da duva, a za 25 min sam bio već na poslu, dakle skoro pa neupotrebljivo zimi (osim kad prvo upališ auto, pa 10-tak minuta čistiš sneg sa njega).

 

Edited by Sigtran
Link to post
Share on other sites

Jbg, dizeli pa jos u godinama...zato su mi benzinci mnogo drazi. Mada skocila i potrosnja, 10l sad po ovom vremenu a cak i nisam u spicu, da upadam u guzve lagano 11-12l. A opet, za mene i moje kratke relacije dizel apsolutno nema logike, stalno bi bio nezagrejan i dpf/egr bi stradali jako brzo...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Kad malo bolje razmislim, bmw prikazuje temperaturu ulja, dok svi ostali prikazuju temperaturu vode, zato i ima razlike i zato kolega kaze da auto ne uspe da digne temperaturu.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Meni auto ujutru dize extremno brzo ali uglavnom jer je u garazi koja je grejana i bude na 19-22 stepena ujutru u samoj garazi, dok ja zakljucam garazu izadjem on je vec izasao iz plavog u kabini bude toplo pa ne koristim ventilaciju tako da uglavnom posle 2-3km je na sredini, jedino sam uocio da ako ne diram grejanje jedno 10ak km i kad ga upalim kazaljka ne padne ni milimetar, a ako ga upalim da greje cim dodje na radnu spusti za jednu crtu pa krene da se penje, i iznenadjujuce je da mi roletna hladnjaka i dalje radi pa vidim da ujutru bude zatvorena i cim se zagreje dignem haubu vidim da ih je otvorio. Po meni ko zeli da monitoruje vredi izbaciti se za Carly pa preko telefona imati sve parametre bez cukica i gluposti da se skrnavi enterijer.

Link to post
Share on other sites

Nemam garazu. Kocka M40 motor. Bas brzo postigne radnu temperaturu.  Nikada problem za ovih 10 godina po tom pitanju. Trenutno ulje u njemu je Liqui Moly 10w40. 

Link to post
Share on other sites

Meni obzirom da je mrtva dizelcina je to super, mnogo brze nego kad sam vozio Golf 5cu 1.9tdia koji znam da je u ok stanju, Benzinac svaki zagreva za cas to po meni nije ni upitno 😁

Link to post
Share on other sites
To je samo od F serije valjda, e46 sam imao i pokazivao je tecnost, e90 mislim isto. Uglavnom ja sam usao u skriveni meni i gledao za tecnost

Sent from my EML-L29 using Tapatalk


E90 nije imao nikakve pokazivace temperature ulja ili vode. Za F sigurno pokazuje ulje, ali mislim da je to i za starije E serije.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites