Recommended Posts

Imam Pirketov auspuh na autu vec 7 godina i sve radi kao da je juce stavljen. Koliko ti je izasao ako nije tajna?

Osim toga, jesi mislio gewinde za spustanje ili?

 

Btw - auto ti je odlican, boja posebno, neka je sa srecom.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hvala :)

14000din lonac, 50% inox 50% celik, 3 godine garancija. 

 

Ja bih gewinde, ako iskoce neke opruge po ok ceni mozda i opruge uzmem, mada ne znam kako ce se amortizeri drzati sa kracim oprugama. Na proslom autu sam imao polovne gewinde i malo sam se i pokajao sto sam ih polovne uzeo, sada bih nove. A nove dobre gewinde nisu jeftine, videcu. 

Link to post
Share on other sites

Sto kaze covek mora da prati. Tako sam ja pravio kombinaciju eibach+KONI stelujuce krace. Nikako krace opruge sa fabrickim amortizerima.

Auspuh izgleda ok. Samo da potraje. Samo bih obavezno trazio bez onog natpisa PIRKE

Nisam za to besplatno reklamiranje!

Link to post
Share on other sites

Znam to, zato se i razmisljam dal uopste uzimati opruge. A kad bih vec ceo kit, onda bih isao na gewinde, imam druga u Nemackoj, mogao bi da mi donese neke polovne markirane. Mada nisam pametan, bas razmisljam o tome. 

Koji bilstein preporucujes sa kojim oprugama? 

 

Sto se natpisa tice, ok mi je, odavno se vec Pirke brendirao, ima razloga za natpisom. Kvalitet je stvarno dobar. 

Link to post
Share on other sites

Nije malo para... Jel ima neko iskustva sa ovim low budget gewindama po ebay-u za 250-350e? Kako drzanje imaju i koliko traju? Udobnost mi nije bitna uopste. 

Link to post
Share on other sites

Imam ih ja u podrumu, ta technix, cekam malo sunca da ih montiram hehe, imam i opruge prednje sport, njih skidam :)

Sa oprugama sve ok, msm nije karter otisao.. Sad ce tek da bude nizak, i zajeban za rupcage, nadam se iskreno.

Link to post
Share on other sites

Logicno, nego sta znam, mozda budu ok, ne idem na track day jer nemam uslova bas ni auto da bih se nesto izlozio tamo, ne daje mi se mnogo para za to kad znam da necu da iskoristim kako treba. Kidam auto za sebe licno, eventualno neko potezanje mada sta pa mogu sa 2.5. Spustio bih auto zbog tog "nadrkanog" izgleda, volim malo tvrdju voznju i to je to. Da je neka jaca masina u pitanju pa i da ulozim brdo para, ovako smesno sa tim motorom. 

Link to post
Share on other sites
19 hours ago, Marence said:

Nije malo para...

Meni je ovo (599€) sasvim OK cifra za komplet amortizera i opruga, još na to vjerovatno možeš da izboksuješ da dobiješ cifru bez poreza. Samo amortizeri kod nas (fabrički ili Sachs) te izađu preko 50-60% te cifre.

 

18 hours ago, Marence said:

Spustio bih auto zbog tog "nadrkanog" izgleda, volim malo tvrdju voznju i to je to. Da je neka jaca masina u pitanju pa i da ulozim brdo para, ovako smesno sa tim motorom. 

Ako hoćeš samo malo tvrđu vožnju, 18ice su way to go... Ili 18ice i M štimung (amortizeri i opruge sa nekog koji ima to u M paketu). Dobićeš tačno to što želiš ili maksimalno približno tome što želiš za minimalno love. A tačno to što želiš ti je komplet ovaj gore plus 18ice plus odgovarajuće gume. :D

Link to post
Share on other sites
19 hours ago, Marence said:

Nije malo para... Jel ima neko iskustva sa ovim low budget gewindama po ebay-u za 250-350e? Kako drzanje imaju i koliko traju? Udobnost mi nije bitna uopste. 

Slobodno kupi Ta Technix, Blue line, FK koenigsport.. Ja to vozim godinama nikakvih problema, isprobavao sam razne kombinacije. Služile su me čak i za po neki slalom itd. Za vožnju običnu i tako vrh, ne treba ti bolje. Naspram amortizera i opruga je 10x bolje.

Na HR, KW i skupe ostale ćeš samo baciti pare, nisi profi vozač sa kacigom da ganjas vremena i svaki sekund je zlatan. ;)

Edited by MladenR
Link to post
Share on other sites
1 hour ago, castor said:

Meni je ovo (599€) sasvim OK cifra za komplet amortizera i opruga, još na to vjerovatno možeš da izboksuješ da dobiješ cifru bez poreza. Samo amortizeri kod nas (fabrički ili Sachs) te izađu preko 50-60% te cifre.

 

Bas ovo. Pa gde ces manje od 500-600e ?

Pa da uzimas sve novo fabricki pa ce izaci 400-500e! sigurno.

Link to post
Share on other sites

Nisam uopste izvalio da je novo jbt, jos b12, to onda nije mnogo. Bio bi free shipping posto imam ortaka u Nemackoj. 

Link to post
Share on other sites

Nadji ti lepo 6z amortizere i M opruge, milina... Ulaganje od 630 funti u auto star 20 godina, kome je taj iznos 1/3 cene, nema nikakvog smisla. Cak i u slucaju da ga pakujes za stazu?

Link to post
Share on other sites

Pa to je glupo razmisljanje do bola.

Znaci ako neko vozi neki E30 ili E34 koji eto vredi 1500e znaci ne treba ni da vozi ispravan auto. Ne isplati se da kupi sve 4 nove gume i potrosi 1/3 ili 1/4 vrednosti kola.

Tako sam isao sa drugarom da gleda neki motor i gledam gume koje su stare ono 10+god. i on mrtav ladan pa necu valjda da kupim nove za star motor!

Reko, dobrooo bolje da krenemo odmah!

Link to post
Share on other sites

Koji su ti to amorti? 

Pa znas kako, meni je auto iskljucivo za uzivanje, nikako iz potrebe, kola vozim iz uzivanja tako da mi je svo ulaganje u auto cista ljubav prema istim i ne gledam to kao ljudi kojima je auto potreba, gde to sto pricas ima smisla. Uopste ne gledam potrosnju, odrzavanje koliko je i tako to, ne trazim invalide za registraciju i slicno pa da budem u fazonu "registracija je trecina auta i to", zabole me. Nisam nasao B30 po ok ceni i u kupe varijanti (manuel naravno) Samo mi je ogranicavajuci faktor motor b25, da je unutra neki b30 ili ZHP ne bih razmisljao, pravio bih ga do jaja. Ovako 2.5 je kao neki smek auto, nista ozbiljno, uzeo sam ga jer je bas ocuvan i ok cena bila, hocu cisto malo da ga namudim, zvuk, neki nadrkani stance i to je to, nista preterivanje. Palo mi je na pamet da strokujem motor u bmw klinici, videcu sledece god sta se tu desava pa mozda tad idem u jace ulaganje sto se performansi tice. 

Link to post
Share on other sites


Ovog bi vecina proglasila ludim, covek prednjicu od M3ke prepakovao na E46 touring, i limariju i mehaniku, zadnji branik prepakovao, enterijer presvuko carski, znaci auto 100% perfektan, em tesko naci majstore i strucnjake za ovako nesto em skupo do bola, auto vredi kao neciji F10 ili F30 jedina razlika je sto je ovo zadnji BMW koji je pravi auto. I vecina bi bila u fazonu pa daj sta ulazes je*es karavana imas ga u Njemackoj za 1000e

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, marko13 said:

Pa to je glupo razmisljanje do bola.

Znaci ako neko vozi neki E30 ili E34 koji eto vredi 1500e znaci ne treba ni da vozi ispravan auto. Ne isplati se da kupi sve 4 nove gume i potrosi 1/3 ili 1/4 vrednosti kola.

Tako sam isao sa drugarom da gleda neki motor i gledam gume koje su stare ono 10+god. i on mrtav ladan pa necu valjda da kupim nove za star motor!

Reko, dobrooo bolje da krenemo odmah!

Zna se sta je potreba, a sta egzotika. Nova guma je potreba i to uvek treba da bude prioritet, taman premasivalo vrednost auta. Nemojmo mesati babe i zabe, ovo je cista egzotika.

Edited by Nismo
Link to post
Share on other sites

Momci, gde mogu da nadjem one O ringove iliti gumeni zaptivaci, sto se nalaze unutar creva za vodu. Konkretno ono donje na hladnjaku sa leve strane sto spaja hladnjak i termostat (gledavsi auto od napred), menjao sam hladnjak sinoc i jedna gumica se stanjila ili ukrutila, sta vec, curi mi voda tu, menjao sam joj mesto i ustanovio da je do nje jer se curenje pomera sa njom... 

Link to post
Share on other sites

Nasao sam neku zamensku koja ce za sad posluziti, kupicu celo crevo sa tim gumicama jer nisam nasao posebno samo gumice sem na ebay-u...

 

Imam drugi problem sad, auto bio kod limara i sad mi ne rade parking senzori pozadi. Ubacim u rikverc i samo cujem jedno pistanje od 3-4 sekunde i posle toga nista, ne rade. 

 

Da li je neko imao slicnu situaciju, sta da gledam i sta moze da crkne? Majstor je skidao zadnji branik inace, ne znam sta je mogao da sjebe, kaze sve je uredno vratio. 

 

Nisam proverio osigurac, niti da li senzori cakcu kada ubacim u rikverc, pre nego to uradim neka neko podeli neko iskustvo sta gledati sem toga... 

Link to post
Share on other sites