Recommended Posts

Napravih senzore, nisu lepo bili ubodeni...

 

Evo snimka zvuka, bas je dubok zvuk, ne moze kamera da docara. Prezadovoljan sam. :) 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hahahaha skinucu, i ove okvire, clean look da bude, najlepse, nego eto nikako da se iscimam, mrzi me kad je ovako lose vreme... ???

Link to post
Share on other sites
Ovako stoje stvari kod mene po tom pitanju:
B88-F1-EE2-69-B9-4-F06-8-F56-17-F08-C875-B40.jpg
Ne znam kako bi izgledalo skroz bez okvira, mozda lepse...
Jos nemas led svetla tablice sa aliexpesa [emoji848][emoji16]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Momci, imam jedan neobican problem...

 

Zamenio sam hladnjak jer mi se prejebao onaj sraf za ispustanje tecnosti pri dnu, zamenio sam cep za ekspanzionu posudu jer je bio polomljen, onaj donji deo je bio falio, prva gumica gde ide... Posle toga je poceo auto da mi pravi vakuum u gornjem crevu sto ide u hladnjak kada se ohladi. Lepo je ozracen, temp ne prelazi 96c niti pada ispod 88c, termostat je dobar, ne duje creva, najnormalniji pritisak, imam grejanje, ne fali antifriz u boci, na odgovarajucem nivou kada se ohladi ali uvek mi napravi vakuum kada se ohladi i spljosti se crevo, donje je ok. Isto se desava i kada ne stegnem cep, znaci labavog ga ostavim. 

Narucio sam original cep iz Radulovica, da budem siguran da nije do toga, ali mi je cudno jer i kada ne stegnem do kraja cep, on napravi vakuum. 

Primetio sam da mi malo curka tecnost na onom donjem crevu iz hladnjaka sto ide u termostat, na izlazu iz hladnjaka mi curka. Da li to moze da bude uzrok? Kada sam kupio auto nije se to desavalo ali je cep bio prejeban u donjem delu kao sto rekoh... 

 

 

Link to post
Share on other sites

Resio sam problem zamenivsi cep, usrani fals delovi jbg. 

Krenulo lepo vreme pa lickanje, skinuo sam plastike stubova da prelepim platno posto su se odlepili na sva mesta, bice sanirano.

 

Screenshot-20190219-133521-Gallery.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Evo malo slike auta, ostalo mi je da uzmem prednju desnu korubu, onu donju sto ima stitnik za blato i to je to (moja polomljena) Mucim muku sa nalaskom original u citavom stanju, vec sam jednom porucivao i dobio ostecenu pa sam vratio, narucio novu ali nije original, nema veze sa vezom, mora original sa auta nekog, mehanicki je doveden u top stanje, svi servisi su uradjeni, sredjen trap, limarija sredjena gde je bio ocesan i gde je pokazao koroziju. Prelazimo na stajling, felne nadrkane, spustanje, izduvna grana, chip i neki panelni filter (K&N ili Pipercross). Malo slika i unutrasnjosti, dosta ocuvana, bice jedno dubinsko pranje detaljno sa poliranjem kada se prolepsa vreme i malo putevi prociste prljavstine i kamencica... 

 

2.jpg3.jpg4.jpg 

 

1.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg20190221-231521.jpg

Link to post
Share on other sites

Planiram da ga zadrzim malo, par godina. Da ga dignem na 205-210ks za sad, pa posle videcu. Bmw klinik trazi oko 2000e da mi odradi stroker 3.0 i izduvnom granom, nekim usisom, mapom dobrom to bi trebalo da je nekih 250ks, sto je sasvim ok. Kontam da 5-6k evra kolko ce da me izadje auto sa tim necu moci da uzmem nesto nadrkanije, pricam o Bmw vozilima i benzincima naravno, 330d hibride ne podnosim tako da to pada u vodu, generalno dizeli me ne interesuju. 

 

Auto je bas lepo sacuvan, prav, pa se bas bas razmisljam da sledece godine oteram auto kod Zokija u Sabac, na tretman... 

Link to post
Share on other sites

Lep autic stvarno. Samo napred, drago mi je da ima ljudi koji vole svoje automobile :)

Ja mog e36 pocinjem sredjivati ali malo je teze naci polovne delove u dobrom stanju, sto se tice estetike :)

Sta mislite jel vredi cipovati moj e36 318i? Ocu dobiti bar 15 20hp vise i oce se osetiti to? To ne bih sada ali  u buducnosti cisto da znam?

Link to post
Share on other sites

Hvala brate.

 

Sam cip ne, moras imati dorade oko usisa i izduva barem, da mu obezbedis da lakse usisava i izduvava, uz to ide mapa dobra i moze se osetiti razlika i 10tak ks realno. Ovako bez toga ne vredi, mozda ti pomere blokadu za jos 500 obrtaja ili koliko vec pa kada saltas budes u boljem opsegu obrtaja gde motor ima vise snage, ako me razumes, i onda istripujes da bolje ide ali u stvari je snaga motora ista... to je barem neko moje misljenje, neka me neko ispravi ako gresim. 

Link to post
Share on other sites

Aha, ma ne razumem se ja u to, znam da bi trebao uzeti 325 sa 190ks ali meni ovaj 1.8i ide odlicno naspram auto od 70ks koje sam vozio. Hteo bi samo da malo bolje povuce u srednjim obrtajima cisto da sam sigurniji kad preticem :)

Link to post
Share on other sites

Nabacio Brock b2, cuce donekle okej u ovoj boji. Mora auto da se spusti da bi felne legle kako treba, za sada proba par dana, slikacu sutra po danu kako je iz vise uglova. 

 

53365748-2088246487895690-1379896696405753183042-2049899631797442-3527321456109153030572-2148521138792840-36812720849331

Link to post
Share on other sites

Ja nekako ne volim crne felne inače ... a nemoj da se ljutiš, mislim da mu ne stoje ... malo su i "isturene" previše za moj ukus ... to je doduše samo moje mišljenje. Ako je tebi super, samo napred :D

Link to post
Share on other sites

Ma ni ja ne volim crne, ako ih budem zadrzao sigurno ce u neku drugu boju. Inace da, premali et, mozda bi se malo iskorigovalo spustanjem, i malo nizim gumama. Nazad je et20 10j 245/40-17, napred 8.5j zaboravih koji et i 225/45-17. 

Link to post
Share on other sites