Recommended Posts

  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sta mislite ove Brock felne, hrom falc i srce u recimo neku nijansu sive boje, maalko tamniju, neki gun metal ili nesto? Napred 215/40 guma, nazad 235/40 i sve to uz spustanje bi trebalo da izgleda ok?  

Link to post
Share on other sites

Da, to i planiram. 

 

Ponudite ko ima neke felne, R18 ili zanimljiv R17 tocak. 0652215340

Link to post
Share on other sites

Stize tocak sutra, BBS RC300 18", 8.5j et13. :) Videcemo sta cemo sa bojom, ne ide mi crna. U toku sledeceg meseca ce Gewinde, ispraznio sam novcanik dosta za felnu, ostalo da grcam do sledece plate ?

IMG-9c976a8dd090120899716c8298c7c148-V.j

Link to post
Share on other sites

Sto glupo brate, ne bi stajalo gore nego crna sigurno :D  Razmisljam o nekoj nijansi sive, dal mat, dal sjajna, ne znam jos uvek. Cepove bih ostavio ovakve kakve su, slazu se sa lajsnama koje ne bih dirao. Kad sam uzeo auto hteo sam sve lajsne u crno, ali od 15 coveka 2 su mi rekla da ofarbam u crno, svima se svidja hrom fora. Nemam pojma :D

Link to post
Share on other sites
Sto glupo brate, ne bi stajalo gore nego crna sigurno [emoji3]  Razmisljam o nekoj nijansi sive, dal mat, dal sjajna, ne znam jos uvek. Cepove bih ostavio ovakve kakve su, slazu se sa lajsnama koje ne bih dirao. Kad sam uzeo auto hteo sam sve lajsne u crno, ali od 15 coveka 2 su mi rekla da ofarbam u crno, svima se svidja hrom fora. Nemam pojma [emoji3]
Baki ako nije tajna kolko se krecu ovakve felene u ovim razmerama od do me zanima jer su felne blago recene drkica na E46ci :D ako te ne smara okaci ovde ili pm sibni :) nek je sa srecom i da se navozas na ovima puno!

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Hvala svima :) Slike sutra kada ih montiram, nemam neke gume trenutno, stare cu da kotrljam, nabacicu neke dobre uskoro, dobru dimenziju trazim. 

Sto se cene tice, ovde kod nas su bile oglasene na 850e, sa gumama. Ja sam ih uzeo bez. Bio ortak iz Nemacke par dana ovde pa smo gledali cene po Nemackoj, najjeftinije su 1100e, ova kombinacija rc300(8.5j sve 4), dok rc300/301(8.5j i 10j) idu i preko toga, naravno zavisno od stanja. Po recima momka sto ih je prodavao, ove moje su u fabrickoj boji jos uvek (black satin) sa sitnim ostecenjima od kamencica, videcu sutra kada stignu. 

Link to post
Share on other sites

A sto se gewindi tice, par dana se izlozim na njih a par dana na neke opruge trenutno, pa kad prikupim para za neki bilstein b6/b8. Strah me sa oprugama da ne nalegne nazad previse, ja bih bas bas blago napred da bude spusteniji, sto mogu dobiti na gewindama, a sa oprugama nema stelovanja. Sa budzet gewindama nema mnogo komfora niti ozbiljnog upravljanja, doduse ne idem na stazu mada nemam pojma. Vece mi je "drkanje" da znam da je na nekim oprugama i sport amortima nego na nekim losim gewindama, nemam pojma, lupam mozda gluposti... ?

Link to post
Share on other sites

Gevinde Blueline ako vozis po gradu i ponekad volis malo niz Frusku Goru da sjuris su sasvim dovoljne nema potrebe uzimati nesto predrkano kad ipak vozis po Srbiji a nije nesto skupo ceo set ima da se nadje za 350 400e cak i manje

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pa ja sam slusao price rekla kazala ali momak koji mi odrzava auto je na gewindama blueline i evo vec 4ta godina nema problema kako i sam kaze, zimi ga podigne malo leti zakuca i niti radi trap niti ista, auto utegnut samo tako. I on sam kaze ozbiljniji set ide na 30i ili nekog macora sto ces odvesti na stazu a cim si 70 posto po gradu kreni stani nema greske sa ovim, naravno dosta treba paziti da se ne nasuces negde na one lezece pljosnate izduzene ali to se brzo skonta i krene voditi racuna prvi put kad nabodes negde haha :D Njega sluzi nenormalno dobro i ja cak razmisljam do kraja sledece nedelje hocu li uzimati opruge i amorte ili lepo uzeti set gewindi i da me boli uvo :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Vozio sam ja Golfa 4 GTi sa Weitec gewindama, ovaj fabricki setup na e46 mi je mnogo stabilniji,  kolko je auto upravljiv i koliko sam opusten na 240km/h neverovatno, steta samo sto je visok kao jarac, mora dole pod hitno sa ovim felnama, razmislicu, nemam pojma. 

Link to post
Share on other sites

Ja upravljiviji auto od e46 nisam vozio, kod mene je na m optici pa je i ogibljenje malo tvrđe i niže, a i volan mi je kao da nemam servo :) Pegla u krivinama, ali i ja bih voleo još malo u patos 

Link to post
Share on other sites
Ja upravljiviji auto od e46 nisam vozio, kod mene je na m optici pa je i ogibljenje malo tvrđe i niže, a i volan mi je kao da nemam servo [emoji4] Pegla u krivinama, ali i ja bih voleo još malo u patos 
Zato sto je zadnji sa hidraulicnim servom bar mislim da jeste, cini mi se da je E90 sa elektro. Kayaba je skroz ok kao amort a Blueline kao gewinda jer vozimo po rupcagama samo takvim, i bas mislim da razlika u gewindama od 400e i 1500 ne moze da se oseti na gradskoj voznji 50 60kmh i semaforima... U svakom slucaju lako je vama upravljati sa M volanom, a kad krenem da motam onaj moj 4 kraka H volan sa komandama ko fapa da vozim hahaha

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Moguce da ti je slaba servo pumpa ili ti je letva volana pretegnuta (to se obicno radi kada ima malo lufta) 

Link to post
Share on other sites

Baš je tvrd na volanu, nekad u gradu čak i smeta ali ima svoje prednosti na otvorenom :)  Baš ću proveriti da li ima nekih problema sa pumpom i letvom mada verujem da je tu sve ok..
Za gewinde ne bi dao nikad više od 300-400e, ali opet možda su onda opruge bolja opcija, mislim da se manje gubi na udobnosti.

Link to post
Share on other sites

Ne ne doslo je do nesporazuma, servo mi radi perfektno nego je problem sto je volan gadan ko u fapa :D ali u potrazi sam za M volanom tako da ce biti reseno i to haha

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Donja odbojna guma na zadnjim amotrima mora da se budži ako stavljate gewinde, ne pasuje.

Ili meni da date po 150 dindzi+ptt da vam nadjem odbojnike koji pasuju :p

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Igor_NS said:

Ja upravljiviji auto od e46 nisam vozio, kod mene je na m optici pa je i ogibljenje malo tvrđe i niže, a i volan mi je kao da nemam servo :) Pegla u krivinama, ali i ja bih voleo još malo u patos 

Ja nisam seo u e46 kome je lagan volan (mislim, lagan kao u Skodi ili Golfu i slicno). Ili su svi dotrajali (sto je moguce, ili je fabricki "slabiji" servo). 

Da ne komentarisem ove sa elektro letvom sto sam probao (Opel Astru), to mi je nekako za zene :D

Link to post
Share on other sites