Recommended Posts

  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne znam da li ste obratili paznju ali bukvalno svaki bolji auto nije ni najmanje nizak. Kada pogledas neki M ili 911 ili AMG ni jedan nije patos.

Tajna uspeha/performanisi nije patos vec dobro vesanje. Cak su dokazali da sem za stazu patos je losiji po performansama i manje bezbedan..

Da ne mislis da ti pljujem nesto kola. Kola su retko lepa!!!

Edited by marko13
Link to post
Share on other sites

Jeste nizak, ali moze jos dole. Koncept tog auta nije kao kod npr Talijana nekog  sl..R8 npr

Dobar je autić, nema više bakuti da daješ da ga vozi!

Edited by La Haine
Link to post
Share on other sites

Znam da sto se tice performansi nije patos uvek najbolji, spustio sam ga da bi dobio "nadrkaniji" izgled, nista vise, da bude lepsi, po meni. Bice uskoro jos slika, trenutno lose vreme :D

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, La Haine said:

Taj auto uopste nije nizak, a voleo bih da vidim neki F1 da ne drlja po pisti dole..ima takav Juan Manuel Fanđo

Pa nije ovo F1 ? ali ok.

Sto se performansi tice malo se raspitaj. cak je podlozniji prevrtanju auto kada je patos! ali ok, neka ja lupam...

Svakako auto je top, felne surovo dobre izgledaju. ?

Link to post
Share on other sites

Pazim na rupe i sahte vise nego na nove patike ?

Mtech branici i lip na gepeku ce iduce godine, komplet, za sad je ovako. 

Link to post
Share on other sites

Menjam samo motor za 3.0 ?

 

Kakva je fora sa harman kardon ozvucenjem, da li mogu da uzmem samo zvucnike i da to bude to ili moram da menjam i plejer fabricki? Jel neko menjao to? 

Link to post
Share on other sites
Menjam samo motor za 3.0 [emoji1787]
 
Kakva je fora sa harman kardon ozvucenjem, da li mogu da uzmem samo zvucnike i da to bude to ili moram da menjam i plejer fabricki? Jel neko menjao to? 
Pojacalo, instalacija i rasturas naravno sve i ide nova instalacija plus zvucnici dodatni itd. Jako puno posla a ono iako je hardman zamoreni su i ti zvucnici. Bolje aftermarket

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja se ponadao samo zvucnici...

Izgleda da cu pozadi morati da odvrnem stelere do kraja, ja sve po malo po malo i nikad da legne kako treba, napred je do jajca.

20190429-182454.jpg20190429-180335.jpg

20190429-180323.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja to ne bih dirao po meni bas lepo lezi. Makar ovako deluje brutalno. Umesto zvucnika baci pare na xenone ako vec gledas da bude i korisna modifikacija. Mada meni je on ovako top. Ove felne su tako bolesno dobre da i da je podignut foxovim lift kitom dobro bi izgledao. Inace jedno pitanje, u normalnoj voznji kako si zadovoljan udobnoscu auta? Jel skakuce ko blesav ili je kao i na amortima

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Xenon zajebancija ce da me kosta solidno, da to bude sve OEM, nisam spreman sad na to, gledam da resim izduvnu granu, to mi je prioritet, da se malo razdere, inace svetla su mi skroz okej, nemam zamerke. 

Treba jos malko dole pozadi, da bude rub popunjen isto nazad i napred, sada nije isto, iz profila deluje ruzno.

Sto se udobnosti tice, samo spilovanje amortizacije je skroz okej ako ne i skoro pa kao fabricki. Kada sam bio na ovim 16icama, 205 55 guma, retko ko bi primetio i zapitao se "sto je ovolko tvrd", da nisam rekao ortacima da su montirane gewinde ne bi ni primetili. Prica je drugacija kada sam stavio letnji set, napred 215 35 18, pozadi 225 35 18, dosta tvrdji auto ali po mojoj proceni zbog tocka i niske gume, pritom napred ih duvam na 2.8-2.9, pozadi na 2.6-2.7 tako da je glavni uzrok tvrdje voznje tocak. 

Link to post
Share on other sites
Xenon zajebancija ce da me kosta solidno, da to bude sve OEM, nisam spreman sad na to, gledam da resim izduvnu granu, to mi je prioritet, da se malo razdere, inace svetla su mi skroz okej, nemam zamerke. 
Treba jos malko dole pozadi, da bude rub popunjen isto nazad i napred, sada nije isto, iz profila deluje ruzno.
Sto se udobnosti tice, samo spilovanje amortizacije je skroz okej ako ne i skoro pa kao fabricki. Kada sam bio na ovim 16icama, 205 55 guma, retko ko bi primetio i zapitao se "sto je ovolko tvrd", da nisam rekao ortacima da su montirane gewinde ne bi ni primetili. Prica je drugacija kada sam stavio letnji set, napred 215 35 18, pozadi 225 35 18, dosta tvrdji auto ali po mojoj proceni zbog tocka i niske gume, pritom napred ih duvam na 2.8-2.9, pozadi na 2.6-2.7 tako da je glavni uzrok tvrdje voznje tocak. 
To mi je bitno. Stigle su mi gewinde cekam majstora da montiramo pa reko da cisto proverim dok nisam ugradio. Cekam da stignu stabilizatori od 407 pezoa posto su sraf na sraf i optiku kad odradim bitno mi je da nije pretvrdo da mi kamen u bubregu ubija iako volim malo tvrdje vesanje od fabrickog. A i kod mene ce biti na 205/55 vecinu leta dok mi ne stignu felne. Hvala svakako buraz

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
55 minutes ago, Indorile said:

Pozadi ide veci pritisak a ne napred...

Zavisno od auta do auta, E46 kupe ima idealni balans koji je otprilike 50:50 rasporedjen. Napred ih duvam vise jer je niza guma i uglavnom se prednjim tockom udarim u rupu prvo, da bih zastitio felnu, jedini razlog, inace bih pumpao jednako. 

Link to post
Share on other sites

Koje su duzine ti stabilizatori od 407? Jel na zadnje mislis? Meni ovi stelujuci jedu govna, cuju se malo, izgleda da nisam imao srecu sa njima, menjacu ih uskoro sa fiksnim. 

Link to post
Share on other sites
Koje su duzine ti stabilizatori od 407? Jel na zadnje mislis? Meni ovi stelujuci jedu govna, cuju se malo, izgleda da nisam imao srecu sa njima, menjacu ih uskoro sa fiksnim. 
Prednji 141mm duzina. A zadnji su isti ili je od 406 slagacu te. Javicu ti od majstora kad saznam. On je isto na svom e46 koristio. Doduse sedan kao moj al trebalo bi da je isto kod tebe. Prva slika je prednji druga slika je zadnji2d222694c5c78af6b9c240cd34770df8.jpgae07bfdb35e417130dee8e0ed3064555.jpg

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites