Recommended Posts

1 hour ago, Marence said:

Zavisno od auta do auta, E46 kupe ima idealni balans koji je otprilike 50:50 rasporedjen. Napred ih duvam vise jer je niza guma i uglavnom se prednjim tockom udarim u rupu prvo, da bih zastitio felnu, jedini razlog, inace bih pumpao jednako. 

Kolko znam fabricki ide 2.1 2.4 na prazan auto 2.4 2.9 na pun. Malo veci tocak drugaciji pritisak, al' opet se zadnje duvaju na veci pritisak da bi se manje trosile jer ceo teret prelazi na njih kada lupis gas, pogotovo sto je 50:50 raspodela u "mirovanju".

Link to post
Share on other sites
  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znam sve to, logicno je.  Napred sam stavio 2.8-2.9 zbog rupa jer su dosta niske i imaju blagi strech, da kolko tolko felne sacuvam, kao sto rekoh, na gumama je propisano da se pumpaju na 2.7, ja sam malo preko toga, zadnje nisam pogledao sta pise na kolko idu, furam ih na 2.6...  

Link to post
Share on other sites

Ja balonke 205/55 prednje drzim na 2.4 zadnje na 2.8. Iako su mi gume blagi ocaj ovo postaje nemoguce vozitk po kisi i malo agresivnije. Al cekam prvo vesanje i sve da sredim pa onda na novim felnama nove i gume

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Otisao drzac diferencijala jbg, mnogo samaranja bilo  ? Bice to sanirano prekosutra...  Sledeci vikend auto ide na poliranje i dubinsko unutra, kod profi decka, polirao mi Golfa, ubio ga na mesto. 

 

Inace, otkinula me Octavia vRS 1.8t 180ks, odradjen fi60 izduv komplet, i sumnjamo da je cackana mapa, auto nije meren. Nemam nikakve sanse, auto me izuva u svakoj brzini. Haos bilo, kad bude lepse vreme snimicemo malo da se vidi razlika, par dana vec uzas vreme. ?

Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, Marence said:

Otisao drzac diferencijala jbg, mnogo samaranja bilo  ? Bice to sanirano prekosutra...  Sledeci vikend auto ide na poliranje i dubinsko unutra, kod profi decka, polirao mi Golfa, ubio ga na mesto. 

 

Inace, otkinula me Octavia vRS 1.8t 180ks, odradjen fi60 izduv komplet, i sumnjamo da je cackana mapa, auto nije meren. Nemam nikakve sanse, auto me izuva u svakoj brzini. Haos bilo, kad bude lepse vreme snimicemo malo da se vidi razlika, par dana vec uzas vreme. ?

Poredis Insinjea i Kulibalija... Naravno da ce turbak da te opere, probaj protiv 2.0 tsi, tek ces onda spoznati muku.?

Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, dredger said:

Tu nesto ne stima ako te oktavija dobila

Sta moze da ne stima? Ocigledno da nisi vozio auto s tim motorom. Jos ako je cacnuta mapa, dere kog hoces asmaričara!

Edit: Uz unapredjenje izduva, radjena je i mapa, na taj nacin je dobijen potpun efekat... Nemoj da te depremira, odrace taj i snaznije asmaticare.

Edited by Nismo
Link to post
Share on other sites

To je moja pretpostavka, jer pismen svet uz mapu koriguje i izduv, UVEK. Kod nas to malo drugacije funkcionise, kess ili galeto u ruke, pukni “neciju” mapu i u plusu si 50ks ???

Link to post
Share on other sites

Nije ortak radio mapu, uzet tako i on mu je samo uradio izduv komplet. Nasli smo neki clanak na netu da je auto na 215ks kolko se secam, kad ga uzeo. Ne fali mi 10 konja, nego 20 da ga dobijem, bas je dominantniji, nema sta. Uspeo sam da se drzim kada smo pucali iz mesta, jer obrce prvu brzinu kao nista, posle toga me stize, na 201m je moj, na 402m adios ?

Znao sam ja da je brzi, malo me cudi da tolko bas ali luda je skoda.

Link to post
Share on other sites

Razlika u kilaži - Škoda 1325 kg vs BMW 1385 kg. Dakle, iako je BMW nazivno jači sa 192 KS naspram 180 kod Škode, i razlika u kilaži ulazi u igru - da kažemo cca 60 KS u korist Škode...

Link to post
Share on other sites

Nebitna je tu kilaza, slicni su, skoda ima plinski uredjaj, da kazemo da su bili jednaki. U oba auta po jedan suvozac bio. Verovatno je radjena, svi misle i rekoh nadjen taj clanak, radjena mapa u Svici. Meni je auto ispravan, vanosi rade, terao ga 240km/h, snimao 0-100 za nekiu 7.6-7.7s, sa zimskim setom i startovanje sa 3000 obrtaja, vise od toga nije htelo jer je obrtao tockove mnogo, uzasan neki zimsi set, letnji set bi trebalo oko 7.5 da bude, kao sto fabrika i kaze. 

I da, skoda vozi 17ice 225 45, ja pozadi 18ice 225 35, cisto da napomenem. 

Edited by Marence
Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, dredger said:

Koji je to motor u skodi? Vozio sam pasat b5.5 1.8t, ide on nije da ne ide, ali nista spec. Uvek bi mislio da je bmw 2.5 brzi.

To je verovatno onaj od 150ks, a ovaj je sa 180ks, verovatno dobro remapovan?

Link to post
Share on other sites

Po specifikacijama, karakteristikama i snazi trebali bi 325ci i skoda octavia 1.8t rs biti isti, obzirom da je radjen izduv na skodu i da svi mislimo da je cackana mapa i nadjen clanak gde je cipovana na 215ks, eto ga razlog zasto mi bezi, nista cudno, skoda ide bolesno, videcete klipove kada budemo stali, snimacemo samo da bude lepse vreme. 

Kada budem uradio izduvnu granu, usisbi remap, trebala bi razlika biti manja, videcemo. 

Evo koja fotkica, nisam stigao da spustim auto pozadi, kada sam menjao nosac diff-a majstor nije hteo da cacka stelere, nepristupacni su, moram da se namucim kada budem odmarao. 

 

IMG-fdb00a6fe090a34ea0a45ef0f0aea6b5-V.j

IMG-e8385b3620dcc72e2043ce630937c594-V.j

20190510-170653.jpg

20190510-170619.jpg

20190510-170423.jpg

20190510-170253.jpg

20190510-170723.jpg

IMG-d917fd0de490a1cff0cc390a1f8c4bb9-V.j

20190510-174043.jpg

Link to post
Share on other sites

Moram prestati da ulazim u ovu temu, udjem nalozim se na felne krenem kalkulisati kako da se odreknem para za te felne prodje me sve bude ok ubedim sebe kako moze jos da ceka neke bitnije stvari da obavim pa tek onda felne i onda ti ubacis jos slika i jbg [emoji1787][emoji1787] Svaka cast na izgledu bas deluje kako treba. Mozda je Skoda brza al gledaj na to da je BMW zadovoljstvo u voznji pa je dobro da je sporiji da duze uzivas kad ides negde. A iz skode hoces da izadjes cim pre zbog plastika pa je dobro da brzo stignes [emoji1787][emoji1787]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites