Recommended Posts

U pitanju je 325Ci m54b25 ispod haube.

 

Godiste auta je 2001, na datu 211000km, uvoz Svajcarska pre par nedelja, po carinskoj deklaraciji i stanju auta moze se reci da je kilometraza prava. 

Od dodatne opreme ima: Kozna krem sedista na struju sa memorijom, MF trokraki volan, tempomat, automatsku  klimu, parking senzore, CD sarzer, mahagoni plastike, bele migavce. Nisam siguran da li nebo u kupe varijanti ide u crnoj boji fabricki, moje je crno. 

 

Auto generalno u super i ocuvanom stanju sto mi je bilo najvaznije, nigde guzvan i lupan. Motor perfektan, sam motor necujan u radu. Na autu je sve fabricki sem felni koje su sa e90 modela cini mi se.

Trenutna ulaganja su u prednji trap, zadnji amortizeri jer jedan lupka, veliki servis sem lanca jer se cuje neki roler/zatezac, i limarski radovi gde treba jer ima na par mesta krenula korozija i blago je ocesan sa zadnje desne strane ispod lajsne, iza vrata. Zakazano kod farbara oko 20tog decembra. 

Ulje i filter ulja zamenjeni, sipano Motul X-cess 5w40, zamenjene svecice NGK Bkr6equp. 

Jos jedan problem imam na autu, u leru dok je hladan ima los rad, oseca se missifire, trokira, trza i gasi po neki cilindar ( random missfire with fuel cut) dok je u radnoj temperaturi stabilniji rad ima ali hoce i tad da ugasi neki cilindar. Nemam dobru dijagnostiku da ga pratim u realnom vremenu sta se desava ali sam nasao veliki Vacuum leak. CCV crevo koje vraca ulje u karter, ono donje, je puklo na uobicajnom mestu, skro, kao sa je preseceno. Tako da je narucen ccv kit preko ebaya pa taman dok ne sredim sve ostalo sticice i on. Krecemo odatle, ispitacu tada i DISA ventil jer je sad hladno i nemam gde i alat da se petljam. Bobine su probane druge sve 6 i identicno se ponasa.

Kada iskljucim protokomer mnogo bolje radi, ne gasi cilindre. Ali posto Ecu ima custom map koja radi bez protokomera, gura malo vise goriva i bogatiju smesu daje za nijansu pa samim tim taj visak goriva pokrije vacuum leak, rekao bih da nije do protokomera, u voznji je auto besprekoran. 

Auto jos uvek nisam registrovao, cekam da sve sredim, da bude u top stanju pa lagano. Nisam ga nesto slikao jer je lose vreme i ne vozim ga. :)

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

IMG-4b0db94cb815057ae88a9e58e061ef57-V.jHvala!

Bice druge felne naravno, ovo je zimski.

 

Imam Brock b2 17ice, 10j pozadi a 8.5j napred, potrebno sredjivanje ali prvo da vidim kako ce da stoje, bilo hladno pa ih nisam montirao, sneg svuda. Ovo na slici je pokusaj zamene ali nisam mogao da skinem tocak, nisam nesto mnogo pokusavao jer je dizalica bila klimava, podloga meka. Probacemo kada bude bolje vreme.

Mada bez nekih opruga nece cuciti bas extraIMG-a6f496f4000679662693e528911118cf-V.j

Link to post
Share on other sites

Hvala tebra!

 

Bemba je u zimskom snu. Ide na sredjivanje limarskih delova oko 20og decembra, naravno sve se to radi najkvalitetnije moguce. 

 

Posle toga u januaru veliki servis sa prednjim i zadnjim trapom, komplet! Resavam CCV sistem cim stigne krajem januara i proveravam ostale slabe tacke sto se vacuum leak-a tice. Ako i dalje jede govna u leru, pravac bmwklinik naravno, ovde nema krstenih majstora koji poznaju materiju. 

Zelim da ucvrstim bembu u svim poljima pa zatim idu gewinde/opruge, zavisi sta naleti. Neki kvalitetniji panel filter vazduha. Odabir nekih nadrkanih felni ako ove Brock ne cucnu (ne nadam se nesto bog zna sta) i zatim catless headers (protocna izduvna grana), to ce biti najverovatnije neka ebay varijanta(nisu nekog kvaliteta, plasim se da ne pukne jer ponekad znam da iskidam auto) ili ako se bude pri parama kod nekog naseg "custom"majstora: Pirke, Batasport, CWB itd u kombinaciji sa straight cevima i protok loncem. To ostavljam za kraj jer je najskuplja stvar. Uglavnom, cilj je da se dobije onaj rezak zvuk bmw-a, nesto nalik M50 straight pipe kada se kvalitetno odradi. Sa fabrickom izduvnom granom i katalizatorima je to jednostavno nemoguce, ima tu neku notu koja mi se uopste ne dopada. I to je to, ostalo sve fabrika. 

 

Jos uvek ne znam za remap, koliko citam i vidim ne dobija auto mnogo samo izduvom i mapom tako da necemo da cackamo nista za sada. Ugasicu softverski zadnju sondu da ne pali gresku jer sam neverovatno alergican na bilo kakve sijalice na tabli. 

 

Svaka ideja, savet dobrodosli!

 

 

Link to post
Share on other sites

Teram ga, zaboravio sifru banzov :D Uskoro ide na komplet sredjivanje limarije, tu je malo popustila. Za koji dan bice malo ludovanja, zesci klipovi, samo da nam legnu plate hahah ?????

Link to post
Share on other sites

Da li se dihtung kartera lako menja, da li mora motor da se dize gore ceo da bi se izvadio karter ili kako? Jel zna neko da mi potvrdi? 

Link to post
Share on other sites

Sredjen trap.

Zamenio sam ono crevo sto ide ispod CCV ventila do sipke za ulje, odvod ulja. Resen problem sa "lean condition", gasenjem cilindara u leru, sa losim radom dok se auto ne zagreje itd, niz problema.  ?

Veceras klipovi, M5 u akciji ?

Link to post
Share on other sites

Ne znam gde ima originalnih, ali ovaj oglas čuvam ako mi zatrebaju nove:

https://www.kupujemprodajem.com/Automobili-Oprema/Patosnice-presvlake-i-tapacirung/BMW-e46-Tipske-Tepih-Patosnice-49523837-oglas.htm?filter_id=110419535

Nisam probao, mislim da ih pazarim na proleće kad izbacim gumene.

Link to post
Share on other sites

Uzecu njih ako ne budem nasao original. Hvala brate. 

 

Ako neko zna bas original gde mogu da nadjem neka mi javi... :)

Link to post
Share on other sites