Motor E87 123D


Recommended Posts

Mozda ga je pregrejao :)

kolega malo radi mehaniku i automatske menjace..kaze da im menja lanac tako sto skine menjac, ne vadi motor..kako li mu priđe ..vrv uz psovanje i kletve..voleo bih da vidim taj performans

Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, Indorile said:

Krene da lupa lanac o klizace dok sve ne pojebe il ne pukne, samo sto je taj zvuk dosta slican "regularnom" radu dizelasa pa lako promakne.

Zato i pitam.Posto meni apsolutno svaki dizel zvuci kao da je kraj iza sledece krivine. Desavalo mi se par puta da stisam muziku i koncentrisem se da cujem da vidim da li je sve ok.

Traktori!

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, marko13 said:

E ovo me zanima?? Kako se to cuo? Posto sam ja cuo da taj motor moze da samo puff stane.

Ma nista mehanicko ne crkne odjednom. Uvek prvo lupa, cangrlja. Samo struja moze da napravi puff.

Link to post
Share on other sites

Kod mene na F10 se chulo kao lagano kliktanje, na oko 1800 - 2100 obrtaja.   Najbolje se chuje oko prednjeg lijevog tochka, tu je zvuk najizrazheniji.

Ako nisi gluv potpuno, morash da chujesh :).  Chitam na stranim forumima da je nekima lanac jednostavno pukao bez simptoma, e sad da li su ti bili gluvi, potpuni laici, ili je stvarno pukao bez upozorenja, ko ce ga znati.

Link to post
Share on other sites

To moze bez najave da se desi,drugu mi se to desilo na 320d e90 n47 odradio je zamjenu lanca tad ga je kostalo oko 1100e posle nekih 30 000km valjda usled loseg kvaliteta djelova klizac se toliko izlizao da kao da je star 20godina i motor je prezbio i pukao lanac. To mu je povuklo za sobom jos jednu stetu koju su otkrili nakon ponovnog sklapanja motora poceo je da dimi mijesa vodu i ulje pumpa crijeva opet je nanovo otvoren motor i jedna stublina je sklizula za nepuni milimetar uglavnom dihtung nije mogao da pokrije to pa je nakraj uzeo drugi blok od 318d n47 sklopio i evo zadnjih 6 godina je miran. Ta ekskurzija ga je kostala oko 5000e i jedina pozitivna stvar je u tome sto sad umjesto 375e reg placa 220 jer zaveden kao 318

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
Zar mu nije bilo jeft ije da - kupi novi auto? [emoji50]
Kazi mi sta bi ti uradio da si ga tad kupio 13000e,bili ga prodao tako crklog motora 4000-5000,i dodat "jos" 2000e golf 5 da vozis sa minusom od 10000e ili bmw sa minusom od 5000e ali u koji je sve izmijenjano. On evo taj auto dan danas vozi ni najmanji problem od tad nije imao samo redovno odrzavanje

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Rocco77 said:

Kazi mi sta bi ti uradio da si ga tad kupio 13000e,bili ga prodao tako crklog motora 4000-5000,i dodat "jos" 2000e golf 5 da vozis sa minusom od 10000e ili bmw sa minusom od 5000e ali u koji je sve izmijenjano. On evo taj auto dan danas vozi ni najmanji problem od tad nije imao samo redovno odrzavanje

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 

Verovatno nece BMWa vise ni u ludilu... K zna kakve greske imaju ovi motori iz 2018, samo da se vidi za 10 godina xD

Link to post
Share on other sites
Verovatno nece BMWa vise ni u ludilu... K zna kakve greske imaju ovi motori iz 2018, samo da se vidi za 10 godina [emoji23]

To vecina tako pomisli,i jbg tu nije kriv bmw vec ne kvalitet djelova,auto je perfekt radio do promjene lanca, a od tad od kad je sklopljen ni nijmanji kvar nije imao on je prezadovoljan sa njim kao autom

 

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Tu je najveća greška što je lanac stavljen sa zadnje strane motora pa je zamena lanca prilično komplikovana a time i skupa.

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

ma nema tu greske, odradio dva lizinga bez po muke, posle 7-8 godina izvoz na istok, i koga boli uvo...

Link to post
Share on other sites