Potreba za novom rublikom - G20


Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobre slike ovog. Samo sto ovaj sa slika verovatno kosta 90000e

A taj pocetni za 37000euro verovatno nema za te pare volan i dobijes samo 2 tocka i samo jedno prednje i jedno zadnje sediste ? ili ono osnovni paket samo prve tri brzine, doplata 1000e za rikverc a za onaj sa 6+R barem 5000e preko.

Tako to ide u BMW obicno.

Link to post
Share on other sites

Svabe su uvek bili cigani za tu dodatnu opremu. Pa zato su izbacili rezervni tocak. Ne zato sto ne treba kako oni zele da nam predstave vec su izracunali da ih i copavac kosta tipa 30-50e po komadu.

Pa gde to da daju jesi lud! Stavicemo RunFlat gumu i cao!

I treba da ih pregaze japanci i koreanci kada su cigani!

Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, marko13 said:

Svabe su uvek bili cigani za tu dodatnu opremu. Pa zato su izbacili rezervni tocak. Ne zato sto ne treba kako oni zele da nam predstave vec su izracunali da ih i copavac kosta tipa 30-50e po komadu.

Pa gde to da daju jesi lud! Stavicemo RunFlat gumu i cao!

I treba da ih pregaze japanci i koreanci kada su cigani!

Konkretno to za runflat gumu nije bash tako kako si napisao, za ostalo se slazhem. Runflat gume su skuplje rijeshenje od rezervnog tochka, jer su obichno skuplje za 50 - 100EUR po gumi, pa rachunaj koliko njih dodje to. Ne dobijaju ih gratis, i oni ih placaju. Runflat su radi ushtede prostora najvishe.

Link to post
Share on other sites

Ne placa ih fabrika 50-100e vise to budi siguran. Garantujem ti da su ih dobili po istoj ceni. Posto se to isplati i fabrici guma. Time su ugurali mnogo skuplju gumu koju posle mnogi kupe zato sto moraju! Posto im je smrdljiva fabrika izbacila rezervu pa moraju ljudi da kupe opet. Sve je to odlicno smisljeno za uzimanje vise para.

A prica o prostoru je za budale. Jesi video koliko prostora ima iza u gepeku? potpuno isto kaoi pre. Ostavili su otvor za kao neki alat i kit za krpljenje. Kada se izbaci onaj tapacirung gde to sve stoji jako malo fali da moze da stane jedan copavac. Nego su to ciganska posla.

Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, marko13 said:

Ne placa ih fabrika 50-100e vise to budi siguran. Garantujem ti da su ih dobili po istoj ceni. Posto se to isplati i fabrici guma. Time su ugurali mnogo skuplju gumu koju posle mnogi kupe zato sto moraju! Posto im je smrdljiva fabrika izbacila rezervu pa moraju ljudi da kupe opet. Sve je to odlicno smisljeno za uzimanje vise para.

A prica o prostoru je za budale. Jesi video koliko prostora ima iza u gepeku? potpuno isto kaoi pre. Ostavili su otvor za kao neki alat i kit za krpljenje. Kada se izbaci onaj tapacirung gde to sve stoji jako malo fali da moze da stane jedan copavac. Nego su to ciganska posla.

Pa razlika je josh i veca za nas krajnje kupce, pogotovo za vece felne, zato rekoh 50 - 100 za fabriku. Ako im fabrika ne proda runflat, prodace drugu gumu :)

Ta rupa za copavac je istina tamo, ali recimo kod mene je prepuna, tu je akumulator, i gomila neke elektronike, sve je puno do vrha. 

Link to post
Share on other sites

Budi siguran pod jedan da BMW nije platio ni 2e preko fabrici guma za te runflet. A time su milione ljudi naterali da na dalje kupuju od fabrike guma te runflet koje su mnogo skuplje a opet ni tu fabriku guma ne kosta ni blizu toliko mnogo da proizvedu runflet u odnaosu na standardnu, ali zato je zarada neuporediva.

Tako da su svakako obe fabrike guma+kola nasle kombinu da se useru od love naravno na stetu krajnjeg korisnika. A koliko vidim jos te i ubede da je to super za tebe :D

Pa kako je do sada bilo mesta za taj tocak bilo bi i od sada. Samo malo veci prostor u izradi sasije, svakako zuji prazan prostor ako se sagnes ispod moze da stane ne copavac nego pravi tocak bez ikakve frke kada vidis koliko mesta iza tolikog plasticnog branika ima.

Link to post
Share on other sites

Ma ta prica sa rez tockom je jadna da ne moze da bude jadnija. Zapelo za 15cm dubine gepeka ... ajte molim vas. Gomilu ljudi znam koji dokupe sebi tog copavca pa ga natezu po gepeku.

Ja ga zbog plina vozikam u gepeku na e36, i opet sam stizao i na duze puteve da se spakujem. Zesce losa prica. A doziveo sam da se ovog leta iz MK vratim na copavcu, sa onim kitom bi mogao samo da cekam slep (u medjuvremenu mozda i u dupe sebi da ga nabijem :D :D: D) . Pa juri drugu gumu, cekas na autoputu, vikend ... iako bi me slep izasao free ... ode dan i gomila zivaca u najmanju ruku. Sada sam i taj copavac ostvio u podrumu, pa leti furam jednu zimsku felnu a zimi obrnuto. 

Link to post
Share on other sites

Pa ja sam odmah dokupio copavac. Tuga i jad. Kada se vozikam u "lokalu" ono radius 100-200km ne nosim ga. Ali za dalje obavezno. Nagurao sam u gepek u taj neki brostor za alat onaj mli kompresor, set za cepovanje i jedan sprej. Pa sta bude.

Svako pucanje gume na autoputu pri brzini od preko 100km/h ta guma je za bacanje i sto kazes ono za cepovanje mozes samo sebi u dupe onda da nabijes!

 

Link to post
Share on other sites

Prostor u gepeku + tezina...

G20 320d  bez doplate ima rezervoar samo 40l. Za 59l se doplacuje 180€.

I to nije izmislio BMW - Mercedes to radi odavno.

Poenta je u deklarisanim vrednostima potrosnje i izduvnih gasova.

 

Run-flat gume su danas jedva nesto malo skuplje od obicnih.

A uz novi auto se dobija i podrska na putu u trajanju garancije, tako da bez potrebe ne moras ni da se blatnjavis :)

 

I nemojte da mracite temu.

G20 ce ocigledno da pokida.

 

Samo jos da vidimo koji motor izabrati... :)

 

2019-BMW-330-G20-test-drive-02.jpg

 

2019-BMW-330-G20-test-drive-08.jpg

 

2019-BMW-330-G20-test-drive-86.jpg

 

2019-BMW-330-G20-test-drive-84.jpg

Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, Delija said:

G20 320d  bez doplate ima rezervoar samo 40l. Za 59l se doplacuje 180€.

I to nije izmislio BMW - Mercedes to radi odavno.

Poenta je u deklarisanim vrednostima potrosnje i izduvnih gasova.

 

Run-flat gume su danas jedva nesto malo skuplje od obicnih.

A uz novi auto se dobija i podrska na putu u trajanju garancije, tako da bez potrebe ne moras ni da se blatnjavis :)

 

Auu koji su cigani :D pa tacno bih kupio radje Hundai! Nije fora u 180e to je nista, pogotovo za nov auto. Ja sam malo karikirao kada sam poceo da nabrajam sta se sve doplacuje ali izgleda da nije karikatura vec istina! Ovo meni ne bi ni palo na pamet. Davace ga u standard opremi sa rezervoarom taman za rezervu a svaki L preko doplatis ?

Run-flat nije bas samo malo skuplja ali nije ni to stvar, kazes da se ne blatnjavis. Ne kapiras, ostao si bez gume u nekoj nedodjiji. Da li ces radje da sedis i cekas slep satima ili ces da zavrnes rukave i promenis tocak! Jos pogotovo ako imas decu u kolima! Imam ja uplacenu godisnju pomoc na putu pa ih nikada ne bih cekao sem ako bas nemam opciju da sam resim i nastavim put sto pre.

Link to post
Share on other sites

Ipak jeste samo malo skuplja ;)

100€ je razlika za set premium 18-ica ili 19-ica. Oko 3000 din po gumi.

Kupovao sam ove godine i nove letnje i nove zimske gume. Na 700+ € tih 100€ ne pravi neku znacajnu razliku.

 

Mnogo veca je razlika u udobnosti i buci u korist obicnih guma.

Link to post
Share on other sites

Razlika je mala ako kupujes premium gumu. To je tacno. Ali ako kupujes neku srdnju klasu tipa Fulda onda je oko 6000 i vise po gumi. Naravno zavisi sve od velicine.

Ali opet dolazimo do onoga, ako ostanes negde bez rezerve dzabe sve. Po meni nista ne opravdava nedostatak rezervnog tocka sem toga da fabrika zaradi vise novca. Sve ostalo je na stetu krajnjeg korisnika. Ni do sada nikome nije smetala ta rezerva u gepeku. Nisi ni znao da je imas ali za ne daj boze jos kako ti je znacila.

 

Link to post
Share on other sites

Uz nov BMW uglavnom dobijas premium gume. Mada sam video par puta i Hankook.

 

Nema to veze sa zaradom. Njih taj tocak smesno kosta i opet bi ga tebi naplatili :)

Rekoh vec - prostor u gepeku + tezina iliti deklarisane vrednosti potrosnje i izduvnih gasova. Vidis da ih opasno driblaju vec godinama.

 

I meni to ide na keks, naravno. Hocu rezervni tocak, ali necu da mi i ovako mali gepek smanji za 115l >:(

Link to post
Share on other sites

To je tek debilizam. Da smanji gepek za 115L nesto sto zapreminski zauzima 4x manje od toga!

Ali to je zato sto nisu predvideli u okviru sasije onaj okrugli prostor. Vec samo ako neko eto bas hoce oni samo izdignu dno gepeka za toliko koliko je guma i cao!

Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, Sicko said:

A to da se i Andjine oči doplaćuju. Ciganija vrhunska...

? Pobedili su! Za dve generacije ce biti doplata i da dobijes volan, tockove. Da li je desni retrovizor isto doplata? Secam se kada to nisam imao na Kadetu.

Link to post
Share on other sites

Ma beži ima tri vrste farova, obični led dobiješ samo dole crticu pravu(kao sa prvog linka), pa ako hoćeš da budeš džek iskeširaš malo više i dobiješ dinamički led far ima i male crtice na kraju kao neko blago retardirano U slovo, e ako si pokornik bluda i razvrata onda odrešiš kesu i uzmeš laser far on ima ove nazovi prstene kao plavi gore....

Link to post
Share on other sites

Adaptivni LED farovi su 1064€, a laser 2139€.

Sasvim su ok adaptivni LED. Nije poenta samo u dnevnom svetlu, vec sa adaptivnim LED i laser dolaze i LED pokazivaci pravca. Inace su halogeni.

I sto se bunite? Do nedavno su u osnovnom paketu isla jadna i bedna halogena svetla. Sad su bar LED :)

2019-BMW-320d-G20-test-drive-62.jpg

2019-BMW-320d-G20-test-drive-06.jpg

Link to post
Share on other sites

Ma nije problem u led, dinamic led ili laser faru.... To treba da se doplaćuje.

Zar nisu svi mogli da imaju prsten ili nešto nalik tome. Ipak je to postao prepoznatljiv detalj kod bmwa. 

Link to post
Share on other sites