Potreba za novom rublikom - G20


Recommended Posts

6 hours ago, marko13 said:

? Pobedili su! Za dve generacije ce biti doplata i da dobijes volan, tockove. Da li je desni retrovizor isto doplata? Secam se kada to nisam imao na Kadetu.

E30 bila doplata za desni retrovizor. Mislim da ni jedan iz Ljubljanskog Autouniona nema desni retrovizor. 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

10 hours ago, njegovawisost said:

Iskreno radije bih 3 sata sedio u autu na autoputu i cekao slep, nego menjao gumu dok oko mene divljaju sa 140 km/h stotine auta...

A da je bezobrazluk ovo sa opremom, jeste. I drugo, i run flat ti moze da nepoptavljivo pukne.

Iskreno trika nema da bih 3h sedeo u kolima dom mi rezerva cuci u gepeku. A opet ponavljam, da li bi sedeo u kolima 3h sa dvoje male dece? Naravno da ne bi!

Pusti te price, to su gluposti. Nema varijante u kojoj sedim i 1h i ne radim nista!

10 hours ago, dredger said:

E30 bila doplata za desni retrovizor. Mislim da ni jedan iz Ljubljanskog Autouniona nema desni retrovizor. 

Da, samo sto je to bilo pre 30+god. Ali oduvek su bili poznati po tome. Dok u to vreme uz npr Hondu Prelude dobijes u standardnoj opremi podizace i sve zivo i malo dugme odmah uz upaljac i kada stisnes iskoci milksejk od cokolade ?

Link to post
Share on other sites
10 hours ago, njegovawisost said:

Iskreno radije bih 3 sata sedio u autu na autoputu i cekao slep, nego menjao gumu dok oko mene divljaju sa 140 km/h stotine auta...

A da je bezobrazluk ovo sa opremom, jeste. I drugo, i run flat ti moze da nepoptavljivo pukne.

Lepi, meni je u MK letos pukla guma (naleteo sam na poprecnu alu "dasku" od kamioana, ne samo ja, nas 4 oro). Zamenio sam gumu sa sve pumpanjem copavog kompresorom na upaljac (da slepac sam, nisam je proveravao) za 20 min i nastavio dalje. Da napomenem, desava se sve nesto ispre 05h. 

Plasim se da ne bi cekao samo 3h da se zavrsi ta agonija. To sa rez tockom je tesko ciganisanje (uglavnom delim Vladino misljenje, mislim da je to zbog jebene norme zagadjivanja i potrosnje). Isti djoka je start/stop. Ciganisanje za svaki gram izduvnog gasa (a niko ne gleda sekundarnu pricu oko zagadjenja i slicno). Jebiga, to je sada "name of the game"

Sto se tice AE na novom BMW_u, meni sada vise lici na Hyndai nego na BMW ... i unutra i spolja. Da ne ispadnem kaok samo hejtujem sve novo ... ali jednostanvo ne mogu da se otisnem takvom utisku ... neka ga, neka odlezi jedno 10 - 15 godina, pa kada ga budem kupio, mozda promenim misljenje :D:D 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Bas jake cene, taj bmw 3 u M paketu pogotovo. Bas cu da probam da nadjem na netu koliko je kostao e46 320d u M paketu. Mada realno, ne znam ni koliko je realno to poredjenje, ovi novi su puni elektronike, displeja, sto čuda imaju, a realno sve to kosta.

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Nismo said:

Tesko da ce se neki “mali” biturbo dokotrljati do 300K.

Ma od toga nema nista. Video sam one VW 1.2T guraju u Sharan. Uzas, tu realno ispod 2.0D ne mogu da zamislim. Naravno da ne traju puno. Ma da svi izguraju tu svoju garanciju i cao!

@Indorile

Dodatna oprema je uzasno skupa. Tu se najbolje zaradjuje. Vozio sam se u A4 karavanu koji je u sebi imao oko 35-40000e opreme. Cela vrednost kola!

@dredger

Ta elekronika je jos i najjeftinija. Mehanika je 5x skuplja. Ne znam jesi video nesto od ovih novijih kada ga rasture tabla itd... Samo po jedna stampana ploca i cao! To je sve 5x jeftinije od onoga sto je nekada bilo, gomila mehanike, polugica, tockica, sajlica...

A ti ekrani su tek smesno jeftini. Pa da uzmes danas naskuplji tablet koji u sebi ima ludilo specifikacije pa je smesna cena 300-400e A ti po kolima su smesni za njih.

Pa 5x je jeftinije da stavis jedan ekran od 7" umesto table i cao. Svi vide sljaste i kazu vauuuu kako sija, mora da je skupo. A taj displej daj boze da kosta 3e u proizvodnji!

Sta mislis koliko kosta prava tabla? Samo kazaljke i stampa kosta vise.

 

 

Link to post
Share on other sites

Kosta dosta vise jer placas celo istrazivanje i razvoj proizvoda, eno ECU ti je jedna stampana ploca cije komponente ne prelaze lupam 200-300e pa kostaju novi po soma i kusur jer treba to neko da osmisli i isprogramira. Naravno ugradjuju se oni tu mnogo vise nego sto bi trebalo (eno Audi naplacuje 2100e veci ekran sa navigacijom sto je imbecilno), proizvodnja samih komponenta jeste jeftinija ali je R&D skuplji :)

Opet sto da ne naplate kada mogu, njima ta matematika ocigledno odgovara, premium su brend i jebe im se.

Gledao sam Alfa Romeo Giuliu 2.0 benz 200ks, za 42k u opremi koja bi kod BMW-a bila 10k+ skuplja. 2019a je trebalo bi da su prelezali decije bolesti.

Link to post
Share on other sites

Pa i 1992 je kostalo i tada si placao razvoj proizvoda.

Samo je to sve otislo u nebo kao i sve ostalo. Pa evo telefoni, nekada su top telefoni bili plafon 400-600e sada 1000e uzas.

 

Sto kazes moze im se.

Link to post
Share on other sites

Ma računajući i inflaciju opet je skupo. Kockica 320i u solidnoj opremi je nova u drugoj polovini osamdesetih, tj. pre oko 30 godina koštala oko 25k DM, danas oko 50k EUR ili oko 4x više. Inflacija je poslednjih godina u evropi oko 2% godišnje ali je ranije bila nešto viša pa uzmimo prosečno oko 3% godišnje, dakle trebalo bi da za 30 godina cene budu oko 2.4x više. Ali kao što vidimo cena BMW 3-ke je 4x viša. 

Ali polako ovo sada je baš naduvana cena, G20 je novi tek izašao model bez popusta. Biće to barem 10-tak % jeftinije sa popustima uskoro... 

Link to post
Share on other sites

Pa nije ni sada klot 320i 50k. Tada nisi imao izbor skoro nikakve dodatne opreme, tako da ne mozes da poredis danasnji napucani primerak sa tadasnjom skoro pa klotarom.

https://jalopnik.com/how-inflation-has-jacked-up-the-prices-of-your-favorite-5953080

BMW 3-Series

Price in 1984: $20,970

Price with inflation in today's dollars: $46,704

Price new in 2012: $42,800

While the first BMW 3-Series came out in the 1970s with the E21, I thought I'd go with everyone's favorite car the E30 instead. For this comparison I used the cost of a six-cylinder 325e coupe vs. its modern equivalent, the 335i. No coupe version of that car exists yet, but you get the idea; the 3-Series has not only stuck pretty close to its original price, it's even become a bit cheaper. That doesn't mean it can't get mighty expensive, as we saw when we tested it this week.

Edited by Delija
Link to post
Share on other sites

Juce sam bio u BMW salonu.. Na zalost nisam nista kupovao ? bio samo na kafi.

Surovo su lepi svi novi modeli.

Ulazim na parking i moj auto je bio najjeftiniji na celom parkingu. Racunajuci i one havarisane koji cekaju popravak ?

Link to post
Share on other sites