Recommended Posts

Pozdrav drustvo. Imam problem koji izgleda ne moze niko da resi pa rekoh da vas priupitam. 

Auto ima sekvent, radi na oba goriva ali lose. Trokira, trza. Dobro pali. Menjane bobine sa lulicama, protokomer, senzor radilice. Pregledana creva za vazduh, nigde ne vuce fals. Svecice od prosle godine ngk. Meren pritisak goriva, dobar Isto se desava i na plin i na benzin. Upali i prvih deset sekundi radi kao sat i onda pocinju problemi. Cas radi normalno cas ne. Isao sam kod 4voro majstora niko ne zna sta mu je... Ne znam vise sta da gledam. 

Link to post
Share on other sites

Verovatno neki senzor... Jel si prikljucio dijagnostiku? Kod mene je trzao u toku voznje tj zatrza ponekad bio je knock senzor u pitanju. Promenio ga i sad sve radi odlicno.

Kod tebe moze biti senzor temperature rashladne tecnosti... Daj malo vise info kako ti radi motor?

Link to post
Share on other sites

Pa trza, npr idem 40 i ubacim u petu i gas do patosa (znam da je mucenje) i on ide, ide, pa trgne, pa opet ide ide i trgne, kao da stucne nzm kako drugacije objasniti. A desava se na leru da radi mirno pa odjednom zatrese, a nekada nece ni da smiri rad nego ko dajc na ler :) dijagnostika ne pokazuje nista u vezi motora

Link to post
Share on other sites

Slicno nesto je caletu bilo na e36 m50 motor.
Svecica je bila problem, tj dihtung popustio i svecica vlazi i tako trokira, pa neki put normalno pa opet pocne da trokira

Sent from my (S' mobilni) LG

Link to post
Share on other sites

Dihtung dekle sa onim malum dihtunzima sto idu kod svecice i svecice zamenjene prosle godine, stavlen viktor reinz dihtung i ngk bkr6equp svecice sa 4 pipka. Placene oko 1400 komad. Pa ako su one problem od sada cu kupovati samo super bosnu :)

Link to post
Share on other sites

Tako je meni radio isto... Nekad mi varira ler cca 300rpm gore dole, ide normalno i zatrza, najvise se oseti u drugoj oko 2000rpm. U pitanju je bio knock senzor i auto je imao detonacije, posao knock senzora je da "slusa" motor i ako se desavaju detonacije u motoru(cilindru) on daje signal ECU koliko da retardira paljenje svecice... Znaci simptomi su bili neravnomeran ler, i iritiracuje trzanje u voznji svakih 10 15sec. I ja sam proveravao sve zivo i skidao i sve mi bilo ok i vidim da je napukao knock senzor. Kupim nov boshov kao i sto je bio na njemu, platio ga 4k dinara i auto se preporodio doslovno... Mnogo lepse radi i tise, pre sam imao osecaj kao da se gusi tj muci, jednostavno osetis da nije to to. 

NIKAKO 4 "PIPKA" ZA PLIN! SVECICE UZIMAJ SA JEDNIM "PIPKOM" ZA PLIN! Ne mora bas svecica za plin one su dosta skuplje, ako imas para onda ne razmisljaj, ja ceo zivot vozim na plin i uvek samo uzimaj samo sa jednim krakom. NGK,BRISK, BOSH....

Link to post
Share on other sites

Za plin sa jednim, ja takve vozim vec 6 godina.
Kada trokira pusti neka radi i otkacinji struju za svecice jednu po jednu.. Ako ti na nekoj od 6 ne promeni rad ta je onda...


Sent from my (S' mobilni) LG

Link to post
Share on other sites

Za obican plin tj vakuumski obavezno svecica sa jednim krakom, za sekvent moze i vise ali postoji veliki rizik da nece raditi kako treba. Opet zavisi od motora i sistema plina... Ja sam imao problema sa svecicom sa 4 kraka. Bio kod raznih majstora i svi mi stelovali plin itd ali auto ne radi kako treba pa da ga ebes. i meni pukne film i ja sve poskidao i reko da kupim nove svecice cisto da probam, hvala bogu sto nisam imao puno para pa sam uzeo najobicnije neke sa jednim krakom i auto se preporodio :) Ne mora da znaci da su svecice, kod svakog je drugacije ali opet ne treba iskljuciti iz jednacine :P Probaj knock senzor da resis ako ne onda menjaj svecice. Ima pravilo kao da za plin treba da bude sa manjom toplotnom vrednosti jer plin sagoreva na vecoj temp...

Link to post
Share on other sites

Videcu sa knock senzorom sutra jer danas nemam vremena, do sad je radio perfektno na tim svecicama. Nisam zadrzao stare pa cu morati da kupim nove sa jednim pipkom pa cu videti i sa njima. Elem, mislim da svecica nisubproblem jer se isto ponasa i na benzim i na plin, da su svecice na plinu bi bilo izrazenije jer je on osetljiviji na losiju varnicu. Skidao sam i njih da vidim koja kako baca i svih 6 deluju dobro, sa skoro iste razdaljine bacaju varnicu i od prilike je iste jacine...

U svakom slucaju hvala ljudi pa cemo videte dal je knock senzor posto njega nije gledao ni jedan od majstora.

 

Link to post
Share on other sites

Nadam se da ces resiti problem ali sta god da je problem svakako promeni svecice. Brat je na M43 imao te svecice isto sve top bla bla. Kada je ugradio plin problem.

Posle je stavljao obicne NGK od 2-3e i nikada problem. Sve radilo super. A posle saznam za istu pricu od mnogih. Plin ih unisti, te fenci svecice su pravljene za top performanse za benzin. Plin ima vecu temperaturu sagorevanja i jos kojesta i cao! Prosto nije za plin.

Link to post
Share on other sites

Knock senzor nije posto ga ovaj nema jer je bosh kompijuter bez vanosa, knock su poceli da stavljaju u bosh sa vanosom i u simens... Sveca je bila problem skidao sam i proveravao svaku ponaosob, na jednoj je izolator elektrode pukao. Sva sreca pa nije ispao u cilindar. Koje svecice preporucujete obe briskove ili?

Link to post
Share on other sites

Lepo si rekao Filipe, nego sad koje svecice kupiti. Jer ja vozim na oba goriva, mesecno potrosim nekih 50-60l benzina i jos toliko plina... Trebaju mi svecice koje su dobre i za benzin i za plin? Da li je pametno kupiti brisk DR15YS ili nesto drugo?

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je u tom slucaju (jer vozis podjednako na oba goriva) uzmes one koje idu po katalogu. NGK, Bosch, Denso... Najbolkje original iz inostranstva, ili da vidis gde su provereno original kod nas od uvoznika itd, pa da stavis te. Ja, licno, vozim na plin 90% vremena, pa koristim Brisk, za sad su dobre i kad prebacim na benzin, auto fino pali na ovom minusu a uskoro treba da ih zamenim (uksoro ce 30.000 km), ali i pre toga sa standardnim je sve lepo radilo uz nesto duzi interval zamene. Neces pogresiti za sta god da se odlucis, jedina razlika je sto su Brisk malo jeftinije. 

 

Link to post
Share on other sites
17 hours ago, FILIP-M3 said:

Mass company ima te sto idu po katalogu, mislim da je 500din komad

Sent from my (S' mobilni) LG
 

Tako je, ovo su kataloske numeracije: U zagradi su prikazane oznake platinskih ili iridijumskih sviećica mada su i znatno skuplje, ali evo tacnih oznaka, jer cesto prodavcni nemaju na stanju ove pa daju neke koje idu u m54 motor ili neke koje su "slicne" samo da bi prodali nesto. Ovako je najsigurnije.

                                                                       Bosch F7 LDCR  (ne kupovati Bosch platinum seriju – loše se pokazale)

NGK BKR6EK - No.2288

Beru Z14 (14F-7LDUR4)

Denso K20TXR (5063)

Brisk silver (LPG) DR15YS – 1334 (30.000 km max interval)

                                                                                                              Eyquem RFC 58 LZ2E (A10) /  F 54

 

P.S. Mislim da i Febi i jos neke marke imaju svećice koje mogu da ste stave (Magneti marelli, Topran i sl...), ali ove navedene su ipak renomirane i dobro su se pokazale za sve ove godine. Pored njih imaju i Champion, ali one unazad godinama nisu zasluzile neki pomen i ne ulivaju vise poverenje. 

Link to post
Share on other sites

Vidi, nemoj pogreno da shvatis nije to Ferari. Neces izvaliti razliku i da stavis super bosnu samo da je ispravna!

Ne opterecuj se ni najmanje i ne trosi 1min svog zivota na te gluposti. Odmah sam ti rekao kao i Filip da su svecice.

Kupi najobicnije NGK 2-4e po komadu, menjaj na 20-30K i nikada neces imati problem u svom zivotu.

Link to post
Share on other sites

E sad kad rece super bosna...ja kupio svojevremeno e30, doteran bio iz austrije. Presao sam s njim 160-180.000, ne secam se vise, svecice pipnuo nisam. I plin je dobio poslednjih 50-60.000km, nikad stucnuo nije. Prodam auto kumu, zajedno menjali filtere, ulje. Skinemo svecice kad ono super bosna burazeru :-)))

Link to post
Share on other sites

Ovde su se nekad samo dobre stvari i pravile. Ja sam '81 godine rodjen, pa ne mogu da budem jugonostalgicar, ali patim za kvalitetnim stvarima. Ovde vise ni sraf ne mozes da kupis u kvalitetu. Skoro kupim srafove, 8.8, kao u kvalitetu. Oglajzno navoj iz odma. Radim na brodu na kom oprema iz 1970 i neke fercera kao nova. Made in SFRJ. Alat sam poceo da kupujem na buvljaku, onaj zardjali. Jer definitivno vise ni kljuc zglavan ne mozes da kupis.

Link to post
Share on other sites