Recommended Posts

0e0485e346db6c66653cdc0978f68d65.jpg

20170829-194513.jpg

20170829-194515.jpg

20170901-203451.jpg

20170909-132306.jpg

20170911-225008.jpg

20170918-145526.jpg

20170918-145538.jpg

20170920-063737.jpg

20170920-063752.jpg

20170920-063802.jpg

20170920-063827.jpg

20170920-063832.jpg

20170920-164607.jpg

20171106-173843.jpg

20171117-162935.jpg

20171128-200400.jpg

20171201-094935.jpg

20171215-124715.jpg

20171215-124719.jpg

38406bff204c303898c9294b37eb0a9a.jpg

83f3350a49126aea1c5bd719aac5c537.jpg

94cc80c0facce87d4ac93c2136889f2a.jpg

c80e579e5272833812ffc5200b3111f2.jpg

IMG-fe654f4b17e67c69042b5b00dad05712-V.j

 

 

 

Dakle.... Preselio sam se u Juznu Kaliforniju pre par godina, i od tada sam trazio da kupim M5. Napokon nakon 3 godine, proslog septembra, naleteo sam na ovaj. 2002 sa nekih 180,000 km. Bio je jedini E39 M5 u tom trenutku u americi da se prodaje u zvanicnom BMW-u. Pratio sam ga neko vreme, i kad su spustili cenu nekih 20%, po pravilima firme za polovna vozila koja stoje u inventaru duze od mesec dana odlucio sam da odem da ga vidim. Razlog sto je kostao manje od ostalih sa ovom kilometrazom, kako su mi objasnili je zato sto se vodi da je imao 5 vlasnika, i zato sto mu nije radio ceo multimedija sistem i navigacija. Odmah po kupovini auta, uvideo sam da je 3 od 5 navedenih vlasnika, zapravo vlasnik BMW placa u Denveru, i auto je sve vreme proveo pod nekom vrstom garancije, a multimedija se ispostavila (uprkos svim njihovim pokusajima da je ozive), zapravo radi bez problema nego upadne u loop jer ne moze da ocita prljav DVD za navigaciju, tako da sam ocistio DVD i sve je radilo bez problema (eksperti nisu mogli da rese ovu veliku misteriju haahah). Leteo sam do Denvera da ga pogledam, kupio ga, i onda u cugu vozio 2,000 km nazad ka kuci. Iskreno to je bio prvi put da vozim M5 i odusevio sam se, inace na putu do kuce uprkos  5000 kubika 400 konja i mene zeljnog za volanom, prosecna potrosnja mi je bila 10.3 L / 100km. Auto mi je stao 2 puta u pustinju, hteo sam da se upucam, inace kasnije sam shvatio da samo spadaju kleme sa akumulatora i da autu nista ne fali. S' obzirom da sam pre njega vozio slona a u srbiji 106 reli koji izuzev rol-bara je bio spreman za stazu, samo malko sam se razocarao u M, obzirom da nije bio bas ni udoban kao slon, a ni divlji koliko moj reli, mada obzirom da je sve u jednom, radi i jedno i drugo sasvim zadovoljavajuce. U gepeku sam nasao racune od nekih delova, po kojima sam nasao prethodnog vlasnika, i otkrio da covek sada ima 911 996 turbo, privatni avion, i da mu se bas moze u zivotu, pa se nisam previse zacudio kad sam video da auto poseduje radar detektor sistem sakriven u pepeljari, po racunima placen 1980 dolara, kao i rada jammer (ometac) od 1000 dolara sakriven u branik..... sad mi je bilo jasno sto sam morao da potpisem da je auto fabrika, i sto su mi dali nove maske za branik u gepeku (jammer je ilegalan i u americi). Odmah po kupovini zamenio sam mu 

-zatezac lanca ; ulje menjaca i diferencijala ( Royal Purple ) ; filtere goriva/vazduha/kabine/ulja ( Hengst ) ; svecice ( Bosch ) ; akumulator ; prednje gume Michelin Pilot Sport 4s (novi model ) i verovatno jos par stvari kojih ne mogu sad da se setim. To su sve stvari koje sam mogao da zamenim na parkingu na ulici usred noci da me ameri ne uhapse hahahaha, cisto neka mini preventiva.

Po zameni ulja ( Liqui Moly GT1 ) poslao sam staro ulje na analizu, i uporedio opiljke i vrednosti na forumu M5board.com sa drugim vlasnicima, i nasao da su vrednosti u nekim granicama normale za M5ice koje su presle upola koliko je presao moj, bio sam vrlo zadovoljan. Takodje sam otisao do jedne garaze koja se dici servisiranjem M-modela, posto nisam mogao da nadjem odakle mi curi ulje, ispostavilo se da je auto potpuno suv izuzev srafa za otpustanje (to sam verovatno ja konj pretegao i oblajznuo kad sam menjao ulje), i pitam coveka kako mu auto deluje za svoje godine, i covek mi odgovori da a svojih 120,000km deluje odlicno, a obzirom da je auto u tom trenutku imao oko 190,000 km bio sam veoma ponosan na njegovu procenu, i kad sam mu rekao da je presao 70,000km vise nego sto je mislio, samo mi je rekao "e onda jos bolje". 

Isao sam sa njim kroz pustinju do Las Vegasa pod klimom sve vreme na temperaturama na trenutke i do 51 stepen, kazaljka temeperature nije mrdnula. Auto je stvarno kvalitetan i zaista mislim da sam jako dobro prosao. Enterijer mi se nikako nije svidjao u pocetku ali vremenom sam se navikao. Malo zalim sto sam naleteo na toliko dobar primerak, jer mi je steta da mu ista menjam, hteo sam na primer da se otarasim zadnjih lonaca, ali mi je stvarno zao da mu ista diram...

Jedini problem koji sam imao sa autom je sto mi je par puta izbacio kod da zbog dotoka goriva gasi 1 cilindar... stanem izbrisem gresku, i bude dobar 2-3 nedelje i onda opet. Epilog svega toga je bilo da mi je crkla pumpa za gorivo, i posto ceo sklop kosta oko 450 dolara, nasao sam samo ulozak pumpe za nekih 200, zamenio za 20 minuta i od tada nikakav problem. Pazim ga mazim ga i perem ga minimum 2-3 puta nedeljno.

Nisam neki burzuj sa M5-icom da se razumemo, sve sto sam mu radio, sam sam mu radio, i auto je tek do pola otplacen, ostatak je na kredit, al jbg to je ljubav.

Trenutna situacija sa autom je sledeca... ja sam u srbiji vec neka 3-4  meseca, auto sedi u garazi kod drugara pokriven zasticen, u gepeku stoji nov (polovan ) karter sa obradjenim navojem i novim srafom, ceka me da dodjem... kad budem sleteo imam 1 dan da mu to zamenim i krecemo na put posto se selim na potpuno drugi kraj amerike. To ce biti nekih 5500 km u 3 dana, s' tim sto sam ja hteo da jurim rekord iz jednog dana, al jbg ne da zena, ide sa mnom, al bice jos prilika... pa mislim da ce biti interesantno da pribelezim ovde to putovanje, i da vidimo kako ce on to izdrzati, nadam se bez ikakvih problema.

Plan za srbiju : obzirom na skupocu majstora u americi, i nedostatak sopstvene garaze, za neke 4 godine planiram da posaljem auto za srbiju na zamenu lanca, kvacila, farbanje prednjeg i zadnjeg branika ( ima tackice od kamenjcica koje me mnogo nerviraju ) i jedno dobrooo poliranje i zastitnu providnu foliju, pa ako bude para i za jedno putovanje do Nurburinga. Auto je izuzev radar detektora i ometaca potpuna fabrika, i takav ce i ostati. Slike su neke sa putovanja nazad u Kalifroniju, neke od BMW placa kad sam ga kupovao, a sledi jos dosta slika sa navedenog putovanja.

Izvinjavam se sto sam napisao ceo roman, al eto to je moje opsirno predstavljanje mog auta snova, kojeg sam konacno postao ponosni vlasnik. Hvala

Link to post
Share on other sites

Čestitam na kupovini i ostvarenju sna!

Za izvinjavanjem nema potrebe, bilo je zadovoljstvo pročitati ceo tekst, koji nije sročen bez truda i na brzinu.

Posle mora postova "koliko troši moj dizel", "da li da ga vozim do 100 km/h", i sličnih, ovaj je pravo osveženje, u pravom duhu zaljubljenika u BMW.

Puno sreće i pređenih kilometara!

Link to post
Share on other sites

Svaka cast na tekstu i slikama, lepo je videti da neko ostvaruje svoje snove :) 

Nadam se da ces i u buduce kaciti slike i pisati sto vise :D

Auto je odlican. Moj predlog da promenis ili ofarbas u crno bubrege. Mislim da bi mu dobro leglo :D 

 

Link to post
Share on other sites

Uvek se odusevim kad procitam da neko ostvari decacki san! Citam opis puta do kuce, i zamisljam sebe za volanom. Prelep auto, bruka od motora i opreme! Zelim Vam puno bezbriznih zajednickih milja!

Link to post
Share on other sites
On 12/23/2018 at 11:49 AM, Sale-Sombor said:

Sjajan auto i jos lepsi tekst, svaka cast :)

Srecno sa autom i da te odlicno sluzi...

E39 M5 je i moj auto iz snova i zivotni san koji cu nadam se uspeti da ostvarim jednog dana 

ne treba ti to ako zelis da ustedis neki dinar xD

Link to post
Share on other sites

Hvala na romanu, sa uživanjem ga pročitah... Kao i dobrog dela bmw fanova ovde, i meni je E39 M5 san iz mladosti. 

Preporučujem ti da ga redovno održavaš i očuvaš u fabričkom stanju. Tako i najbolje drži cenu... 

Nego 5500km da napraviš u 3 dana??? Daj pamet u glavu...

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Sigtran said:

Hvala na romanu, sa uživanjem ga pročitah... Kao i dobrog dela bmw fanova ovde, i meni je E39 M5 san iz mladosti. 

Preporučujem ti da ga redovno održavaš i očuvaš u fabričkom stanju. Tako i najbolje drži cenu... 

Nego 5500km da napraviš u 3 dana??? Daj pamet u glavu...

5500km nije isto u Kaliforniji kao u Srbiji ;)

Link to post
Share on other sites

5500km u 3 dana je 1833km na dan. Da voziš 12 sati, što je već pomalo opasno po pitanju bezbednosti, morao bi da voziš sa prosečnom brzinom od oko 160km/h (računato stajanje od 10min svaka 3h što je realni minimum).

Držati 12 sati koncentracije uz prosečnih 160km/h (a biće na putu negde sigurno i neko zagušenje, radovi, policija i sl.) i tako 3 dana za redom, nije ni malo za potcenjivanje, samo to kažem. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nije tajna, platio 15,500 dolara, ali sa porezom je izasao blize 18,000.. 

 

Sto se puta tice od 5500km, nije naivno to stoji ali nije mi prvi put. Kad sam ga vozio kuci, iz cuga sam odvezao 2000km a kad sam krenuo vec sam bio budan nekih 15 sati.. imam dosta iskustva sa tim nenormalno dugacim voznjama. Prvi dan putovanja idem 2300km, drugi dan oko 1000, i treci ostatak, radi turistickih interesa, tako sam rasporedio plan. Samo se nadam da mi nece sneg usrati pricu u tim istocnim drzava, jer sam na letnjim gumama, a posto ga necu voziti nikad zimi nema ni svrhe kupovati zimske.

 

I sto se tice fabrickog stanja, takav ce i ostati, nista osim ovih radar pomagala nema niti ce, iako bih bas bas skinuo zadnji lonac, ali odolecu, ponekad se kajem sto nisam uzeo u malo gorem stanju da mogu da odradim izduv, ali neka i ovako zvuci lepo.

Link to post
Share on other sites

Ovaj sto kalkulise kako je nemoguce stici za 3 dana,a covek u 3 dana ugurao i turisticke aranzmane hahahah

 

Procitao sam ceo tekst a da nisam ni pogledao slike, samo napred merak nema cenu i javi se kad stignes da ne brinemo ?

Link to post
Share on other sites