116i cudan zvuk


Recommended Posts

Pozdrav svima,

Nov sam na forumu i ne znam da li postavljam pitanje na pravom mestu.

Kupio sam pre par nedelja bmw 116i 2004‘ sa pravih 194000km i auto je zaista kao nov. Kupio sam ga od prvog vlasnika u Svajcarskoj, auto jwbod pevog do poslednjeg servisa odrzavan u istoj bmw garazi i ima svu mogucu dokumentaciju itd.

doterao sam ga na tockovima presavsi 1600km bez ikakvih problema.

medjutim ono sto me „brine“ je zvuk koji se javlja prilikom startovanja motora kada je auto hladan. Sumnjao sam na lanac i oterao ga u servis koji nije ovlascen za bmw jer u Kragujevcu ne postoji ali su na dobrom glasu i rade sva vozila.

zamenili su mi set lanca i lancanika i odradili servis, medjutim taj zvuk se i dalje cuje. Kada se auto zagreje radi zaista besprekorno.

Ako ima nekog da je imao slican „problem“ bio bih zahvalan na pomoci, savetu.

Unapred hvala,

Alex

Link to post
Share on other sites

Можда је то само звук док не повуче уље пумпа у потпуности... Ланац на том мотору се не квари (или ретко). 

Сад си гарант у оној фази да чујеш свакакве звукове кад купиш полован ауто :)

Link to post
Share on other sites

Proveri neporatni ventil u kucistu filtera ulja, kod mene je on pravio problem na n42, mada se kod mene cuo par sekundi pri hladnom startu, nije toliko dugo. Oslabi opruga koja ga drzi, pa vrati ulje iz glave u karter.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
On 12/26/2018 at 9:59 AM, pimp said:

Proveri neporatni ventil u kucistu filtera ulja, kod mene je on pravio problem na n42, mada se kod mene cuo par sekundi pri hladnom startu, nije toliko dugo. Oslabi opruga koja ga drzi, pa vrati ulje iz glave u karter.

Koliko si platio kuciste, kazu mi da ga ima samo iz originala, moji lokalci ne migu da ga nabave Otvaracu ga uskoro pa da pogledam da li moze da se da se zameni gumica samo, mada tesko.. na starijim modelima postoji set za reparaciju, kod nas nema. Stize mi iz švabije alat za zupcenje i jos svasta nesto, videcu tamo koja je cena za kuciste da uporedimo cene.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
On 12/26/2018 at 9:49 AM, bmw131289titan1389 said:

Ne znam da li si resio problem,na proslom autu sam imao identican zvuk ujutru dok je hladan,kad se ugreje nema greske,posle malog servisa desetak dana se nije cuo taj zvuk pa se vratio.Inace auto pici i dan danas,cujem se sa covekom kome sam prodao auto presao je 20k bez greske ali me bas zanima sta je moglo da bude ako si resio ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...