Recommended Posts

Kapiram zelju da ljudi nesto hvale, kude itd... ali... na Alfinom Twin Spark benzincu sam zamenio svećice (NGK... osam komada, dve po cilindru, traju 100.000 km), varijator faze, dva puta veliki servis, jednom set kvacila i jednom izduv od katalizatora do kraja. Bilo je tu  još nekih sitnica tipa pločice, po nešto u trapu... Ne mogu tačno da se setim ali ništa skupo i tragično. Pričam o periodu od OSAM GODINA koliko sam je vozio. AR 146... Na kraju je prodata za smešne pare nekom srećniku u top stanju. Prodao sam je samo zato što mi ne trebaju dva auta a kupio sam E83. Tako da... Kad čujem priče o kvarljivosti Alfe... Ili se meni zalomio neki top primerak, ili ljudi koji to pričaju nikada nisu imali Alfu.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Činjenica je da je faktor sreće nemoguće isključiti. Na avionima se ne čeka da se nešto pokvari već se menja čim ispuni predvidjeni broj radnih sati pa ipak avioni padaju zbog kvarova...

Tako da... Ako ti se auto svidja i ako ćeš da ga voziš narednih godina... Sredi taj motor za E53  i uživaj...

A faktor sreće... Moj kum ima e53 3.0D unazad par godina i... Ništa! Menjao je izduvnu granu, po nešto u trapu, imao problem sa centralnom bravom i tako neke sitnice... Da... Ne radi mu panorama krov :D Auto služi, prelazi puno i gotovo i da nema kvarove...

Link to post
Share on other sites

Ja lose odrzavam auto i to je glavni problem. Izgubio sam volju. Alfa je dobar auto, ima neku svoju pricu. Ali cim malo zakuka moras da je resis i to me ubija kod nje. Imam i stila jtd, to je zivotinja. Imam i vw sharan tdi, strasan auto, izdrzljiv, pouzdan. A alfa samo kuka. Promenicu je valjda ove godine da se ne patim vise. Inace alfa ima 350.000km realnih, 1.6 benz, i dalje ide dobro, trosi do 0.3l ulja na 1000km. Motor nikad otvaran. Al bas je isterana i istrosena. Jedino joj ulje menjam na 6-7 hiljada i filtere naravno. Struju stalno nesto krpim i to je glavni problem. 

@ilovebigasses brat izvini za off

Link to post
Share on other sites

Ja sam istovremeno sa Alfom imao i New Beetle 2.0 benzinac sa automatskim menjacem. Navodno "nemac, kvalitet, VW"... Auuffff... dusu mi je pojela sa kvarovima. Ali... Jednostavo se zalomio takav primerak.

Edited by idekius
Link to post
Share on other sites

Ma opusteno bre, pricamo o svemu ;) ne smeta meni nikakva tema. Ja npr bih terao i Alfu 159 u nekoj extra opremi. Brate odrzavao bih ga i pun gas :D skoro je bila jedna mnogo lepa na oglasu bela ali otisla. Pa sve zivo sam izmenjao, jos to na motoru i stvarno ce biti ozb dobar xD

Link to post
Share on other sites

Izvestavaj o toku generalne. Dobro je da se cuje real time... iz prve ruke...

Po meni SUV ne postaju ruzni i matori tek tako. Tako da ce to jos dugo biti lep auto. Kao sto mi npr. Opel Frontera iz 90-ih i dalje deluje o.k. kada je vidim na ulici. Terenac... Dok mi npr. Kadet Suza iz istih godina lici na to sto danas i jeste... Kanta :D

Link to post
Share on other sites

Sto bi reko moj kolega sto vozi onog starog Touarega, "mala ne zna da je on sad 4 soma e" :D E53ci mogu jos mnogi da pozavide. A slika ispod ce objasniti sta je problem sa novijima. 76a2b1a9ffe0787259ac812fb02a03c3.jpg

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, marko13 said:

Za ribe se varate, znaju modele i cene bolje od nas. Znaju ove profi i koliko je registracija ?

Ove danasnje gledaju da l’ sipas aditivirano gorivo ili obicno.?

Link to post
Share on other sites

Ali definitivno najsmesniji deo zovem auto otpad za neki deo nije ni bitno, lik me otrese preko one stvari boli ga uvo, a dao sam mu svaki podatak sto je trebao bukvalno ono nacrtao, lik smoren u zivotu ne radi mu se zesce, spustim sacekam par dana dam verenici da zove on ko leptiric ima, skida odma salje komedija hahah lepa rec i gvozdena vrata otvara hahahaa

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Hahahah joj sve tacno :D pa jel znaju onda koliko su kugle, spone, letve, menjaci sve im ***em :D ili kad mi povuce bravu pravo ka sebi, jos seca kaze nece, pa podigniii uvis, pa brava crkne pa ode 50-100e. Hahah da bre, znaju i modele sad xD ma bre na autopadima trazili mi 100 e u proseku za vazd jastuk polovan i star 14 god. Lepo narucim za 130 e sa 5 god garancije i cao ?

Link to post
Share on other sites
On 3/1/2019 at 1:24 PM, ilovebigasses said:

Hahahah joj sve tacno :D pa jel znaju onda koliko su kugle, spone, letve, menjaci sve im ***em :D ili kad mi povuce bravu pravo ka sebi, jos seca kaze nece, pa podigniii uvis, pa brava crkne pa ode 50-100e. Hahah da bre, znaju i modele sad xD ma bre na autopadima trazili mi 100 e u proseku za vazd jastuk polovan i star 14 god. Lepo narucim za 130 e sa 5 god garancije i cao ?

Zanesu se ljudi. Meni za soferku traze 100e svi. Nova "evropska" 150e sa ugranjom ... da li ljudi ne prate cene ili sam ja glup pa ne vidim razliku.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Evo me, stanje sledece. Sve rastavljeno, bregaste u super stanju, glava/ventili sve super, radilica je najverovatnije kad sam uzeo auto stavljena nova novcijata i u odlicnom stanju, cilindri/blok dolazili i merili, sve savrseno, nema odstupanja, sve fabricki, lezeci lezajevi isto kao novi, leteci lezajevi situacija sledeca, donji dosta dobri, gornji pocrneli, pojeli se, mikroostecenja, muku videli, videcete i slike. Karike vidi se sve pojedene a najvise na srednja 2 klipa i vide se tragovi gareza i kuda je sve prolazila(kompresija i garez), merili smo u mikronima sve klipove, pojeli su se podjednako od oko 1 do 3 stote (srednja 2 najvise) kum/majstor kaze da je to i dalje sasvim ok i da nemamo potrebu da menjamo klipove. Turbina odnesena na proveru sva masna i prljava :D iii u super je stanju, ali su morali da stave nesto drugo vezano za geometriju turbine (nesto je nagorelo,zagorelo) te kazu da je vrvt nekad vise ili manje punio pritisak. Ne treba remont, ne treba balansiranje sve fabricki i dobro. Tako da stavljamo komplet nove karike, komplet nove letece lezajeve, dihtung glave i dihtung kartera ?

https://photos.app.goo.gl/wXW389TFpWAr4q2o7

https://photos.app.goo.gl/R5ENqFUbZ2ch8Zqv6

https://photos.app.goo.gl/XPZtsS7RGz1rrjs86

https://photos.app.goo.gl/9bpYA3Lv7j8VLu949

Edited by ilovebigasses
Link to post
Share on other sites
Evo me, stanje sledece. Sve rastavljeno, bregaste u super stanju, glava/ventili sve super, radilica je najverovatnije kad sam uzeo auto stavljena nova novcijata i u odlicnom stanju, cilindri/blok dolazili i merili, sve savrseno, nema odstupanja, sve fabricki, lezeci lezajevi isto kao novi, leteci lezajevi situacija sledeca, donji dosta dobri, gornji pocrneli, pojeli se, mikroostecenja, muku videli, videcete i slike. Karike vidi se sve pojedene a najvise na srednja 2 klipa i vide se tragovi gareza i kuda je sve prolazila(kompresija i garez), merili smo u mikronima sve klipove, pojeli su se podjednako od oko 1 do 3 stote (srednja 2 najvise) kum/majstor kaze da je to i dalje sasvim ok i da nemamo potrebu da menjamo klipove. Turbina odnesena na proveru sva masna i prljava [emoji3] iii u super je stanju, ali su morali da stave nesto drugo vezano za geometriju turbine (nesto je nagorelo,zagorelo) te kazu da je vrvt nekad vise ili manje punio pritisak. Ne treba remont, ne treba balansiranje sve fabricki i dobro. Tako da stavljamo komplet nove karike, komplet nove letece lezajeve, dihtung glave i dihtung kartera [emoji846]
https://photos.app.goo.gl/wXW389TFpWAr4q2o7
https://photos.app.goo.gl/R5ENqFUbZ2ch8Zqv6
https://photos.app.goo.gl/XPZtsS7RGz1rrjs86
https://photos.app.goo.gl/9bpYA3Lv7j8VLu949
Svaka cast na ovakom projektu i poduhvatu, valja samu mrcinu od motora rastaviti i sastaviti a tek ovo sve kvalitetno pregledati i ispitati. Na taj nacin se isplati auto redovno i kvalitetno odrzavati sad nemas mnogo toga za zamenu. Cim se sastavi valja to dobro nagaziti da nalegne dobro i da se "razradi" :D Ako nije tajna i ako ti je poznat podatak koliko km je presao taj motor? Nadam se da si uskoro na drumu batice i da ce sluziti kao sat :)

Gesendet von meinem SM-J730F mit Tapatalk

Link to post
Share on other sites

A blok ces da radis ili ne?

Stare karike naprave tu svoj neki put-ležište gde nove karike ne mogu da legnu perfektno, trebao bi da uradis blok i da stavis karike za prvu specijalu...moj marori ih je uradio xy, pokusavao je da me nauci nesto kao.

Postoje valjda i neke ljute karike koje se same urežu, ali posle njih moz ga bacis u otpad.

Link to post
Share on other sites

Pa i nije, 300k sasvim ocekivane stvari na motoru, nije glavu pokrivio i slicno a on je mogao voziti ovako jos 600k ne bi crko bilo bi isto ko i vecina bi bilo razdrndano. Ovo je sasvim ok, sad kad ga utegnes nemas racunicu menjati ili prodavati auto a uzivaces bez problema lagano :) Po meni bolje uloziti ovako rebildovati motor nego uzeti noviju mrcinu sa vise km i ozivljavati ga sa vise para haha :D

Gesendet von meinem SM-J730F mit Tapatalk

Link to post
Share on other sites