Recommended Posts

9 hours ago, NikNS said:

Delta preteruje. Isto kao i za remenicu radilice Corteco kad uzmes, izbruseni originalni natpisi na gumi. Jednostavno marze lupaju ogromne. Pozovi u Nemackoj u Minhenu ovlascenog prodavca i bice oko 150e. Po meni ono sto je bilo u autu to treba i staviti ipak je mapa tako predvidjena, ecu cita te vrednosti i uskladjuje se prema njima najbolje sto moze. Kako je bilo tako i ugradjivati i milina

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

To sto je bruseno su prodate masine i alati ali nikako nije orginal.  Sirovina je drugacija

Link to post
Share on other sites
  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 6/8/2019 at 3:53 PM, Rocco77 said:

Ja def uzimam bosch polovni,a zivo me zanima kakvi su ovi oko 22-3e izlazi nov sa postarinom049d566d61845f6884beb97c5ce8d7f6.jpg

Послато са SM-A520F уз помоћ 

Bosch ima ugraviran datum proizvodnje ! Pa se mozes i orijentisati po tome ako nemas dijagnostiku da ga prikopcas i testiras . Nov bosch sa toplim motorom koji nema blindiran erg mora ti pokazivari  od 12 do 14 kg/h sve ostalo je upitno 😁

Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, ilovebigasses said:

Dobro dobro, upijam informacije brat :D a ovi za 22e bogami :D upitnik

Brate ja mislim da je to bacanje para 😁 i ja sam mislio to naruciti ali sam odustao 😉

Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, ilovebigasses said:

Jos ti bese nije stigao protokomer tvoj? Obavezno da nam pises utiske u radu 😉

Navodno u cetvrtak naravno odma slika inpa i utisci 😁

Link to post
Share on other sites
On 6/8/2019 at 10:49 PM, ilovebigasses said:

Pa to brate i mene Mare buni, da nije onda neka prodaja po klasama, po prioritetima, jbm li ga. Videcu kad dodje vreme za to opet, sta cu ciniti 😉

Iz nekog mog visegodisnjeg iskustva bih rekao da Delta jedino sa cim preteruje jeste cena radnog sata.. Mislim za nase pojmove.

Za delove se vec nebrojeno puta pokazalo od E30, E36... pa na dalje da su Deltini originali  ipak malo "originalniji" 😀 od ovih ostalih sto se kupuju upola jeftinije.

Tako da sam davno jos poceo kada jurim deo da zovem obavezno i Deltu pa onda vidim sta dalje. Posto se mnogo puta pokazalo da se njihov deo mnogo vise isplati.

Link to post
Share on other sites

Ma svi oni vrte iste zamenske delove. Samo je pitanje ko se koliko ugradjuje i koliko to placa on pa dalje prenosi na nas.

Ali sve u svemu isto g drugo pakovanje i vecina je daleko od originala i prave prve ugradnje! Ali ako ce svima biti lakse u glavi neka misle da je original Made in Njemacka 😉

Link to post
Share on other sites
Ma svi oni vrte iste zamenske delove. Samo je pitanje ko se koliko ugradjuje i koliko to placa on pa dalje prenosi na nas.
Ali sve u svemu isto g drugo pakovanje i vecina je daleko od originala i prave prve ugradnje! Ali ako ce svima biti lakse u glavi neka misle da je original Made in Njemacka [emoji6]
Buraz ta prica je.... pa pola bmw se u africi radi i americi znas kad bi amer uvlacio delove za ove nove X modele. Mnogo je dobavljaca koji samu fabriku u Minhenu snabdevaju iz drugih zemalja.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Nisam ja to napisao zbog zemlje porekal. Danas sve firme prave robu po celom svetu. Ali je razlika kada se kontrolu kvaliteta radi po standardu fabrike a kada je fals.

Zato sam napisao NJemacka. Aludiram da je vecina delova fals! Nije bitna zemlja odakle je.

Link to post
Share on other sites
Nisam ja to napisao zbog zemlje porekal. Danas sve firme prave robu po celom svetu. Ali je razlika kada se kontrolu kvaliteta radi po standardu fabrike a kada je fals.
Zato sam napisao NJemacka. Aludiram da je vecina delova fals! Nije bitna zemlja odakle je.
Znam znam, ja opet aludiram na to da je sam auto fabricki fus pa onda sve ostalo. Ti pogledaj svaki deo koji rikne na autu na 150k ili 200k mislim svi oni delovi sto u Srbiji ljudi zovu manom a zapravo trebaju tad da se menjaju bilo sta ugradio nece opet doziveti kilometrazu kao sto je napravio prvi deo. Samo sto ono osudjeni smo na to sto se nudi.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ali nemoj da misli neko da je to samo ovde.

Ima jedna fora nikad ali nikad nije isti kvalitet dela iz prve ugradnje i posle zamenski i ako ga radi ista fabrika. Prosto njihov dil.

Ajde samo neka se seti neko kada npr kupis TV ili stub pa one baterije koje dobijes u startu traju vecno bukvalno. Koje god kupio posle nikad vise isto.

Ili akomulator, svima traje jako dugo i po 10god. A svaki zamenski pa i u ovlascenom servisu nikad vise toliko.

Link to post
Share on other sites

Sto se mene tice ne mora, neka bude isto.

Ti verovatno mislis na neko budzenje boljih delova. Nije stvar u tome vec sto odes i kupis i platis nesto sa idejom da je kao prvog dana. Ali nije, nikad vise. Ak je odlican primer. Trapovi, lamela sve. 

Link to post
Share on other sites

Ja stavio nove letnje gume 😁 vozio sam 3 god Nokian neke (800e), presao blizu 40.000 km ostrije voznje uglavnom i ostalo napred 3 i nazad jedva 2 mm sare xD krenuli parcici da otpadaju xD uzeo sam ovaj put za duplo manje novca Petlas Starmaxx (škart max😁) za 400e i verujem da cu preci i sa njima slicno koliko i sa Nokian. Evo neke slicicee

https://photos.app.goo.gl/erZBRSqbJoUSc2CUA

 

Link to post
Share on other sites

Nije samo stvar u tome koliko km ce neka guma preci...

Posto da je tako uzmemo svi lepo Trajal plastikanere i bog da nas vidi (nekad i bukvalno) na njima je ista sara na gumama iz 1989 do sada.

Brze propadne limarije nego sto se potrosi sara.

Edited by marko13
Link to post
Share on other sites

IDEMOO DALJEEE

Je** me kljuc, kupio bat original panasonic vl2020 zamenio, prelemio, mada i stara ipak bila dobra xD iii od pre neki dan vise nmg da ukodiram kljuc (ona fora sa 3 stiskanja), proverio elektroniku kod elektronicara na aparatu, kljuc salje sve lepo signale ali auto ne prima xD pa nadjoh neki FZV/antena/key remote module stoji u gepek vratima, paaa cu njega zameniti drugim polovnim? Saveti?

 

AAaa drugo izbacuje mi u ZKE - DWA LED open circuit or cable DWAL KL30 gresku. E sad kada odstikliram u bmw scanner DWA opciju greske nema (ali nema migavaca da svetle kad otkljucam/zakljucam) a kada stikliram DWA onda rade migavci kad otkljucam/zakljucam ali izbacuje ovu gresku :D palo mi na pamet (krenuo LCM modul da mi izbacuje cesto da mi ne rade migavci, maglenke, svetla i sl) da nije mozda zbog tih gresaka? Da nisu krenili LED stopovi da prave neke pometnje u celoj instalaciji? Ima li ko kakvu ideju :D

Link to post
Share on other sites

Evo da to kopiram i u tvoju temu, ako u onoj nisi pročitao... 

Savo nemoj kljuc otvarati to je zadnja varijanta,pre toga pokusaj da pogledas GM3 (GMIII) modul,on sluzi za svetla,brisace,centralnu itd....Kad ima neki prekid,zna da sjebe kod u kljucu i da nece da radi daljinsko zakljucavanje-otkljucavanje. Na e39 me to zezalo 2-3 puta godisnje,onda poceli brisaci da brljaju,nece da se upale,onda krene da otkazuje servotronic...Posle igranja po majstorima(bezuspesnog) nadjem na britanskom forumu sve lepo ispisano i nadjem drugi GM3 mogul saistim HW i SW brojevima(hardver i softwer,jako bitno) i sa istim bmw kodom na njemu sto je jako bitno da bi sve radilo plug&play bez dodatnog kodiranja i slicno. Nikakvih problema vise nema....

Evo ti link sa iste stranice samo za E53 https://www.bmwgm5.com/GM3_X5_Removal.htm

Link to post
Share on other sites

Hahaha neka izgitovacemo xD negooo NEW info, menjao fzv/ews modul sve isto tako da sam danas skidao GM3 modul i otvarao ga. Ono sto sam primetio unutra u jednom od crnih releja nesto zvekece, zvecka kad se drma :D paaa predpostavljam da je tu negde kvar xD sutra ujutru idem da stavim sam drugi GM3 modul sa stranca i da iskodiram nadam se sa scannerom pa javljam sta i kako.

iii senzor vazd jastuka i dalje ne radi, imam 4 kom od kojih zasigurno 2 ispravna, leva strana uvek u naponu oko 3v i kako ljuljas auto pomera se a desna strana sta god radio 0.0v. Verujem da je problem instalacija/modul/racunar :D naprosto nznm odakle da krenem xD

Edited by ilovebigasses
Link to post
Share on other sites