Recommended Posts

On 6/19/2019 at 10:18 PM, ilovebigasses said:

IDEMOO DALJEEE

Je** me kljuc, kupio bat original panasonic vl2020 zamenio, prelemio, mada i stara ipak bila dobra xD iii od pre neki dan vise nmg da ukodiram kljuc (ona fora sa 3 stiskanja

Isti problem imam, od pre neki dan.. Nov ključ, baterija..neće.. nemam vreme da ga cackam.. Otvarao sam gepek desetak puta za redom, tad je umro.. mozda žice koje idu iz gepeka u karoseriju..? 

Edited by La Haine
Link to post
Share on other sites
  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aha GM modul je Bogu ispod brade, onda je vrv prijemnik u gepeku, kutijica metalna? 

Osećam da će da radi brusilica kad mi crkne dugme za otvaranje gepeka.. 

Edited by La Haine
Link to post
Share on other sites

Hahaha polako bre. Sta bese ti brate vozis, isto X a? Koje god? Ako smo isti i ako su antene u zadnjim staklima onda ti je prijemnik (fm/tv/key remote) u gepek vratima ispod gornje lajsne i skida se na zabice za 30 sec. Imas 3 dzeka i jedan antenski kabal i to se zove EWS/FZV modul. Ja menjao 3 kom sve isto :D GM3 modul se nalazi iza kasete suvozaca koja se skida za 10 min max. 3 dzeka na sebi, danas sam menjao GM3 modul sa drugog, iskodirao moju opremu i nista. Sve isto, sve radi ali kljuc nista. I danas sam 5 sati kupusao instalaciju vazd jastuka, svi kablovi, senzori sve ispravno, nista u prekidu ali desni senzor ne dobija napon :D stoji i dalje 0.0v i sutra idem da stavim drugi MODUL vazd jastuka. On izgleda ne salje napajanje. Izludeeeeeeeeeeeeeeeeeehhhhhhhhhhhhh

Link to post
Share on other sites
Hahaha polako bre. Sta bese ti brate vozis, isto X a? Koje god? Ako smo isti i ako su antene u zadnjim staklima onda ti je prijemnik (fm/tv/key remote) u gepek vratima ispod gornje lajsne i skida se na zabice za 30 sec. Imas 3 dzeka i jedan antenski kabal i to se zove EWS/FZV modul. Ja menjao 3 kom sve isto [emoji3] GM3 modul se nalazi iza kasete suvozaca koja se skida za 10 min max. 3 dzeka na sebi, danas sam menjao GM3 modul sa drugog, iskodirao moju opremu i nista. Sve isto, sve radi ali kljuc nista. I danas sam 5 sati kupusao instalaciju vazd jastuka, svi kablovi, senzori sve ispravno, nista u prekidu ali desni senzor ne dobija napon [emoji3] stoji i dalje 0.0v i sutra idem da stavim drugi MODUL vazd jastuka. On izgleda ne salje napajanje. Izludeeeeeeeeeeeeeeeeeehhhhhhhhhhhhh
Ja sam mislio da ja imam jos par problema sa autom al ti si podigao na visi nivo. Hahaha al zverski se boris sa Bavarskim inzinjeringom brate tu ti skidam kapu. Kontam kad popravis to pravis slavlje opste [emoji1787][emoji1787] ne daj se i daj boze da resis to. Javljaj nam lepe vesti

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
13 hours ago, ilovebigasses said:

Hvala bratski moj 🙂 drzim se, ne budem li otvorio neku BMW garazu i krenuo da dovozim za deloveee 😄 nista nisam uradio xD hahaha. Javljam se tommorow xD

KING :)  ma ja ti skidam kapu za toliki trud, zivce to moras da volis da bi razumio  :) 

Link to post
Share on other sites

Stavljeni senzori sa e60 sve isto opet. Prednji senzor za svetla kada pomeram, pomeraju se svetla, zadnji senzor (vecina) kada pomeram polugicu pomeraju se svetla iako stoji greska za isti senzor za visinu. Ali struju ne dobija na 3 zice koje su zaduzene za visinu jastuka. Promenio sam i sam dzek i stavio najbolji koji sam imao sa najboljim pinovima ali dzaba. Padalo mi je na pamet da li mozda LCM modul moze iz nznm kog razloga da pravi problem? Da utice na sve ovo?

Link to post
Share on other sites
Brate, ciganka, hauba, rekoh ja [emoji23]

Sent from my EML-L29 using Tapatalk


I meni sve vise lici da je ovo neka vlaska magija u pitanju hahaha. Ko zna koju je brat opleo pa ga prokunula u vazdusne jastuke [emoji1787]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Iz modula imam izlazni napon dolazi struja do dzeka ali kad nabodem dzek i senzor error [emoji3]
Mozda neki pin nije ok... mada i to si gledao...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pa jeste i vezan je za moduk vaze jastuka i za modul automatskih svetala. Nego je generalno zicom vezan i za LCM modul iz razloga kad opali senzor ili neki kvar da ga prikaze na instrument tabli/dijagnostici. Cuveno "selflevel inactive" 😂 pa vise nznm mozda tu nes prespojilo.

Link to post
Share on other sites

Instalacija proverena ozbiljno. Sve radi i sve ispravno. Izgleda da za desnu stranu mora da bude senzor koji je i bio na desnoj strani sa 6 kanala(pinova). Svaki koji imam polovan je sa 3 pina (odnosno leva i prednja strana) a ovaj desni ide 6...zakljucak trazim senzor sa strogo zadnje desne strane i 6 pinova...

Link to post
Share on other sites

Xixixixi 😊😊😊 9 kom sam probao i nista. Iii odem uzmem jos 5 i naidjem na identican broj, izgled, oznaku, sve, zakacim iiii RADI 😁😁😁 Obrisao odmah gresku dobio voltazu da varira. Gotovooo, mada ni sam ne verujem. Ladno je bilo do senzora, mora da bude taj za to mesto takav i kraj.

Edited by ilovebigasses
Link to post
Share on other sites

Hahahahahahahahahah.... garant je brat skeptican niko ne moze da sedi napred on drzi laptop sa dijagnostikom aktiviran da u voznji gleda. Brate bas je bilo kako smo rekli glupost tj sitnica. Ipak ne moras obarati cigancicu hahaha [emoji1787][emoji1787][emoji1787] uzivaj sad zasluzio si [emoji23][emoji23]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites