Recommended Posts

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hahaha fala fala kolege ? obrnuli smo jedan krug al ne smem da ga stiskam. Proveravamo polako da li je sve u redu. Ujutru cemo doliti ulja u menjac, stavio sam opet konverter drugi (presao 85.000km) skinuo sam nov/remontovani pa je izaslo nesto ulja. Za sada 'vako dobro sve ?

Link to post
Share on other sites

Sa srecom neka je novi stari bmw... [emoji16]
Ma samo dok izadje temp. iz plavog i vatra... [emoji38]

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Cim dodje na sredinu temperatura ti baci ciglu na pedalu gasa kao privremeni tempomat i uzivaj [emoji23] mrtvi sestak ima lep zvuk i kad je dizel, grokce ko svinja... ne znam da ima jedan da se ruzno cuje sa rednim sestakom

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Sve super, sve radi, trenutno vozim za CG, jedino mi je dusu pojeo SENZOR vazd jastuka. 2 dana smo se zezali, oko instalacije, oko EHC modula, na kraju imali 4 senzora, dva modula i sa svakim manje vise isto. Sa 4 senzora voltaza konstantno 0 na desnom senzoru (i nece da obrise gresku, stalno je prisutna) na levom varira kako se pomera auto oko 2 - 2.5v. Jedino desni reaguje na jedan moj senzor i stoji konstantno na 3.145v i ne mrda - i hoce da obrise gresku. I cim krenem da vozim posle 500, 600m upali opet suspe. inactive. Proverili smo instalaciju do ulaza u kabinu jedna zuta tanka je trpela struju i gotovo se prekinula, nju sredili i komplet instalacija je ok.. palo nam je na pamet kad se vratim da proverimo sve ostale senzore mozda je neki dr riknuo pa lazira. Inace auto stoji kako treba, ne gubi vazduh, nista, sve ok. Mozda sad malo u voznji kad udjem ostrije u krivinu se malko vise naginje xD

Link to post
Share on other sites
Ma jok [emoji3] ostalo nereseno, tako dodjoh u CG. Kad se vratim da trazimo kvar.
Dugo ti je auto stajao, predpostavljam bez akumulatora, ili ce mozda sam od sebe da se popravi ili mu skini klemu preko noci pa sutradan stavi mozda resi problem. Uglavnom tako komplikovani sistemi imaju glupa resenja haha

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
Planiram da zamenim ovih dana sva 3 senzora za selflevel pa da probam opet. I dalje mi ne radi [emoji23] naginje se u krivine, kad neko sedne nazad malo legne [emoji23]
Ti jos uvek taj problem mucis? Kako podnosis talase jel tera na mucninu. j***m mu Hansa sto ga napravi tako. Jel neko resenje na pomolu?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Da me jebes ako ikada prodam svoj e36 :). Jebo ih patak sto ubacuju tih 300 djavola koji pisle samo crkavaju.

 

@ilovebigasses brate, iskreno iz dna svog srca ti zelim da te taj auto ne grebe vise ... stvarno si zasluzio da sedis i vozis samo! :)

Link to post
Share on other sites

Imam 2 protokomera, jedan je pirburg kupljen nov i presao 30.000 km i imam bosch polovan presao vrvt 100.000 km :D vozio sam malo sa boschom i vec od 1400, 1500 obrtaja auto krece da puni i da vuce a sa pirburgom tek od 1700, 1800 obrtaja grune. Ostalo je skoro sve pa isto u voznji i saltanju brzina. I sad nisam pametan kad budem kupovao opet nov koji da uzmem :D koji je bolji, pirburg ide fabricki valjda na e53. I zasto po kp, u radnjama se krecu oko 100 - 120e a u Delti 400e? Da li je realno da su ovi jeftiniji samo dobre kopije? Ili Delta preterujeeeeee.

Link to post
Share on other sites
Imam 2 protokomera, jedan je pirburg kupljen nov i presao 30.000 km i imam bosch polovan presao vrvt 100.000 km [emoji3] vozio sam malo sa boschom i vec od 1400, 1500 obrtaja auto krece da puni i da vuce a sa pirburgom tek od 1700, 1800 obrtaja grune. Ostalo je skoro sve pa isto u voznji i saltanju brzina. I sad nisam pametan kad budem kupovao opet nov koji da uzmem [emoji3] koji je bolji, pirburg ide fabricki valjda na e53. I zasto po kp, u radnjama se krecu oko 100 - 120e a u Delti 400e? Da li je realno da su ovi jeftiniji samo dobre kopije? Ili Delta preterujeeeeee.
Delta preteruje. Isto kao i za remenicu radilice Corteco kad uzmes, izbruseni originalni natpisi na gumi. Jednostavno marze lupaju ogromne. Pozovi u Nemackoj u Minhenu ovlascenog prodavca i bice oko 150e. Po meni ono sto je bilo u autu to treba i staviti ipak je mapa tako predvidjena, ecu cita te vrednosti i uskladjuje se prema njima najbolje sto moze. Kako je bilo tako i ugradjivati i milina

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pitanje je da li preteruju?!

Secam se slucaja sa termostatima, svi kao kupili original a opet ono ne valja za oko 4000din

Odes u deltu isti za oko 7000din

Ali radi!

Tako da je i ovo veliko pitanje da li Delta dere ili ne..

Link to post
Share on other sites

Ej drugari, pa sta vam je? Pa protokomer ima fals da se kupi isto kao i ulje. U Kini mozes nuklearnu podmornicu da narucis, a ne protokomer na kome treba da pise BOSCH i jos par sifri. E jedino je fora sto Delta ne sme da se igra sa tim stvarima. Ne kazem da svi drugi prodaju fals, ali da ga ima na trzistu, ima ga.

Link to post
Share on other sites