Recommended Posts

Moj omiljeni, imao sam svojevremeno sličan E39 525i M (takođe bio iz Švice) tamo negde 2011-2013 i baš sam uživao u njemu, tako da se nadam da ćeš i ti isto...

Opremi nema šta da se zameri, ima praktično sve šta M može da ima... Dobro je da je manuelni menjač, automatici su po pravilu problematičniji i skuplji za popravke/zamenu, naročito kod starijih auta sa većim kilometražama.

Sav je vidim u "Black" fazonu, mora da ga je vozio neki entuzijasta, nadam se samo da ga je dobro održavao kako bi ti imao što manje izdataka. Neka ti je sa srećom...

Link to post
Share on other sites

Hvala puno.

Inace auto je u mom vlasnistvu vec duze vreme posto zivim u svici ali planiram da ga dovezem i ocarinim.

imam i e34 iz 88’ u slicnom fazonu i odlicnom stanju koju sam garazirao pre 2 god i sada ceka restauraciju tj sredjivanje do perfekcije ?

Link to post
Share on other sites

Da li se javio neko na oglas?

Mislim da nema šanse da u Srb dobiješ ni 6000e, plafon možda 5000e i to ako imaš sreće/strpljenja da se pojavi pravi kupac. 

Pravi M5 E39? Verovatno bi se ovde mogli prebrojati na prstima jedne ruke...

Vidim u Švabiji i okolnim zemljama da M5 E39 počinje sa oko 15k evra, a idu i preko 25k evra za navodno vrhunski očuvane i održavane... Skupa rabota, ali M5 E39 je raritet koji ako ga održavaš i čuvaš ima odlično da drži cenu, čak i da mu raste. Pogledaj primer M3 E30, cene tek kreću od 30k evra, solidni su oko 50k a vrhunski idu i preko 100k evra!!!

Link to post
Share on other sites

Ovde za te pare hoce da kupe e39 M5 ?

Nemoj dzabe doteravati taj auto ovde sa ciljem da ga carinis i registrujes,osim ako bas moras.

To se ovde ne moze prodati ni blizu koliko vredi.

Moj poznanik se "zeznuo" pa doterao iz CH e24 635csi,ocarinio i pokusao da ga proda,medjutim nista od toga... Taj auto ima cetvorostruko vecu vrednost i vece trziste tamo.

Link to post
Share on other sites

Da, Srbija sa svojim standardom definitivno nije tržište za kolekcionarske primerke kada je u pitanju prodaja. 

Evo jedan moj poznanik, koji inače menja automobile ko čarape (a i trguje njima, kad naleti na nešto baš povoljno), naleteo pre oko godinu na nekog dedu koji izgleda više nije mogao da vozi zbog zdravstvenog stanja i kojeg je ubedio da mu proda E30 316 garažiran, održavan, prvi vlasnik, prva boja, stanje fabričko, prešao tek oko 80k za 5k evra. Uradio detailing spolja i unutra, i brzo našao kupca u Sloveniji za 9k evra.

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Sigtran said:

Da li se javio neko na oglas?

Mislim da nema šanse da u Srb dobiješ ni 6000e, plafon možda 5000e i to ako imaš sreće/strpljenja da se pojavi pravi kupac. 

Pravi M5 E39? Verovatno bi se ovde mogli prebrojati na prstima jedne ruke...

Vidim u Švabiji i okolnim zemljama da M5 E39 počinje sa oko 15k evra, a idu i preko 25k evra za navodno vrhunski očuvane i održavane... Skupa rabota, ali M5 E39 je raritet koji ako ga održavaš i čuvaš ima odlično da drži cenu, čak i da mu raste. Pogledaj primer M3 E30, cene tek kreću od 30k evra, solidni su oko 50k a vrhunski idu i preko 100k evra!!!

Izgleda sam ja jedini koji je uspao da proda e39 za 6000e, jeste bio bas dobar, ali sam se i sam iznenadio kad je decko dosao dao mi pare i oterao auto bez da ga je i probao... 

Link to post
Share on other sites

Овај је унутра добар али је споља тотални промашај! Неки су заборавили  како игледа тај М пакет,угрдиле су га ове криве двоцевке позади! Не вреди то ни тамо тих пара!

 

 

Link to post
Share on other sites

Da, tako je nažalost u originalu kod E39 525d u M paketu.

Benzinci 525i i 530i u M-paketu imaju jednu veliku ravnu cevku, vidi moj bivši auto:

1.jpg

Kod nekih 530i u M-paketu sam viđao i ravne dvocevke, delovale kao original pa se pitam možda je to bila neka opcija kod 530i.

Mislim da će samo pravi E39 M5 da zadrži odnosno da mu raste vrednost u budućnosti, jedino je on pravi raritet. Ali treba ga naći, kupiti, održavati...

Link to post
Share on other sites

@Sigtran I moj je imao fabricki izduv sa jednom ravnom cevkom pa sam ga zamenio Hamman izduvima koji su atestirani i za sta posedujem i papir koji moram da prilozim prilikom tehnickog pregleda jer bez njega npr ne bih mogao da prodjem tehnicki.

Link to post
Share on other sites

Ово није ни близу М мотора и  не видим чему оволики топови позади! Ако хоћеш да га уваљаш "како си чуо" за 6000 то споља не може да буде тако,јеР за те паре још мало па Е60 у М пакету...да не говорим о овој црвеној оптици и црним тачковима који су тотални промашај(за мој укус)....једино ретровизори ваде просек!поз

 

Link to post
Share on other sites

@Glisa Prvo ne radi se ni o kakvim „valjanju ili uvaljivanju“, auto nije na prodaju i to sam vec objasnio.

Drugo tvoj ukus je tvoj ukus i o tome ne zelim da raspravljam ali bih voleo da mi posaljes tvoj e39 da vidim kako bi to trebao da izgleda pravi M paket.

pozdrav

 

Link to post
Share on other sites

@Indorile Ta prica.

Ali eto, ima tipova koji smatraju da e60 sa predjenih 400000km vredi isto ili vise nego e39 sa pravih 169000km...mada to su oni tipovi koji cene da retrovizori vade prosek autu u koji kad bi jednom seli upiskili bi se u gace od srece ??‍♂️

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Indorile said:

E60 u M paketu za 6 soma je da se baci u dunav :)

Нее нее,ниси ме разумео :) Мала је разлика од 6500(колико мисли да вреди овај) до неког Е60 у М пакету!  

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13591281/bmw-525-m-sportnavl 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13536720/bmw-530-530d  

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13456124/bmw-525-m-paket 

Имаш видео горе како изгледа фабрика Е39! друго возио сам другаров 528,унутра  није имао команде на волану али све остало јесте! Пре 4 или пет година је плаћен 4.500,тада је за њега један познавалац реко: Мора Е39 за те паре мора да дуби на глави...јбг,шта ће човек не разуме се у кола сад вози Е39 М5! А за ретровизоре сам реко зато што су ретки и много лепше ауто изгледа са њима,да се мало боље разумеш знао би и не изгледа ти ауто као да је прешо 200,више ме ентеријејр подсећа на 500 као и сви....све најбоље!

Link to post
Share on other sites

@Glisa Sve je to ok momce samo sam hteo da mi pokazes tvoj e39 da vidim kako bi to inace trebalo da izgleda.

O tome koliko se ja razumem u automobile ili u bmw-a ne bih polemisao sa nekim ko o vrednosti bmw-a iz jedne serije govori u globalu kao da je njena proizvodnja trajala samo jednu godinu a ne 7/8. Razlika je momce e39 iz 96‘ i iz 2003. 

pozdrav i sve najbolje

p.s jos cekam slike 

Link to post
Share on other sites

@dredger Nisam jos uvek. Cim resim javljam.

p.S Dobio sam informaciju od jednog tipa da je moguce da je problem u situ koje se nalazi u karteru.Kaze desava se da se ono zaprlja i zapusi pa ne dozvoljava ulju da se podigne u motor i zbog toga se cuje tako na hladnom startu. 

Link to post
Share on other sites