F30 320d xDrive M-sport LCI


Recommended Posts

Kako kažu prva (prava) ljubav zaborava nema, pa se vraćam u BMW tabor posle višegodišnjeg odsustva... :)   

Već neko vreme sam tražio odgovarajući F30 u M paketu, i konačno ga pazario, slike govore 1000 reči.

Solidno je opremljen pa od dodatne opreme ima: veliku navigaciju professional, full LED farove, kožu, 360 kamere, crno nebo, 18" felne (225 napred, 255 pozadi), prepoznavanje saobraćajnih znakova.

Nema: adaptivno vešanje, adaptivni tempomat, prepoznavanje prepreka/pešaka, šiber, head-up, hardman-kardon muziku, lane-assistance, itd... ali i bez toga će lepo da se živi.

Provozao sam ga i dovezao na probnim tablama i sveopšti utisak je fenomenalan, iako je u pitanju "samo" 320d sa 190ks. Nema šta, vidi se osetan napredak u odnosu na E39 525i kojeg sam pre imao. Sve je jednostavno bolje, jedino zvuk motora naravno nije na nivou šestaka benzinca, ali je ipak mnogo mnooooooooogo bolji od tipičnog dizelaša (npr škode oktavije tdi što kotrljamo u firmi).

5a.jpg 6a.jpg 4a.jpg 3a.jpg 7a.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Srecan povratak u sektu ;)

Neces verovati,ali pre par dana sam se setio tebe i jos nekih starih clanova i razmisljao kako je sve manje stare forumaske ekipe....

A o masini,nemam komentar! Ko boLbona,svaka cast.

Link to post
Share on other sites

Autić je stvarno picikato, mada će biti i da se uloži van redovnog održavanja, otprilike po nekim mojim prioritetima:

1) Zaštita od krađe - OBD + električna & mehanička zaštita

2) Detaljan pregled ima li nešto za zamenu, popravku, mada ne bi trebalo, meni se zaista sve čini ok plus nema nikakvih grešaka na kompjuteru provereno.

3) Zaštita karoserije - nisam još odlučio da li nanokeramiku ili zaštitne folije

4) Zatamnjivanje stakala, ali ne drastično, 50-60% nazad, 30% napred, kako bi dobio atest. 

5) Razmišljam o m-performance look-u ili da ga ipak zadržim ovako u originalu... Ako idem na m-performance, možda i lak crna folija na krov... Ovako je nekako elegantniji a sa m-performance tu eleganciju pomalo gubi a dobija mišićavost... otom potom, videću još.

Trenutno je takođe caka da ima samo letnje gume, a zimske ovih dimenzija su baš skupe. Tako da ću ga do proleća terati iz garaže samo kad je suvo i temperatura dobrano u plusu, a za sledeću zimu ću da skupim para za 16-17" felne i zimski set guma.

Sve u svemu, zabava i uživanje tek predstoje... 9_9

 

Link to post
Share on other sites

Sada dok je sneg i bljuzga sigurno ga neću voziti, za sledeću zimu videću još...

@Delija, kolega: sad pogledah tvog plavog lepotana, stvarno vrh nema dalje... Ja još ne znam da li da idem ka M performace look-u ili ne... razlog za ne (pored para koje treba uložiti) su sjajne lajsne i bubrezi, koji ne idu uz m-performance look. 

Link to post
Share on other sites

Ja ne bih nista dirao.

Ekstra ti izgleda auto. Mozes samo da ga "pokvaris" :)

 

Nadji jos zimske 18-ice do sledece zime i to je to. Uzivancija.

Sad se malo strpi dok je ovakvo vreme. Znam da je tesko :)

 

I da - iglu / alarm / OBD resavaj odmah-sada-odmah. BItno je.

Link to post
Share on other sites

Da, zaštita mi je prioritet br1. iako ima garažu. To rešavam iduće nedelje.

Za izgled, sigurno sad na početku neću menjati, kasnije, za godinu-dve ako mi dosadi ovaj stock look, videću...

Jes' teško abstinirati dok je ovako vreme, ali izdržaću... Za iduću zimu, verovatno 17-tice, neke lepe, original BMW. 

Link to post
Share on other sites

Ja ne bi nista dirao, odlican je i sam po sebi ovako. Kulturica :) 

Jedino mi je malo krivo sto nisu siber skockali u njega. Ostale dzidza bidze koje si naveo su korisne i ok, ali zivi se lepo i bez toga (mada i bez sibera se zivi lepo) ;)

Puno srecnih km ti zeljim ;) 

Link to post
Share on other sites

225/45R18 nije problem (osim ako se ne jure runflat kakve su original na njemu i kako bi trebalo jer nema rezervne gume niti repair kit). Ima Wintera u toj dimenziji za oko 7.5k din. Veći problem je 255/40R18, nema Wintera u toj dimenziji, samo premijum gume i nema ih ispod 20k po gumi, naravno isto ne-runflat. Runflat, su barem 40% skuplje.

Repair kit se neki kažu ne slaže sa TPMS ventilima, pena ih navodno upropasti, tako da se ne bih igrao bez potrebe.

Za iduću zimu planiram 17" feluge, gume sve 4kom 225/50R17, felne relativno jeftine (oko 400e polovne original bmw), gume pristupačne cene (7k din wintera, 10k barum, kleber, fulda), stavim na njih standardne ventile i kupim repair kit. 

Elem ne žuri mi se, proći će brzo sneg i biće temperature u plusu. A kupio sam ga jer je bila prilika koju nisam želeo da propustim, ne javljaju se baš toliko često ovakvi primerci na prodaju. A imam drugo vozilo, quattro sa dobrim zimskim gumama, pa mi zaista nije frka. 

 

Link to post
Share on other sites