Welcome svetla e90


Recommended Posts

Imam jedno pitanje, molim za odgovor ako neko zna. Imam 318 e90 2007. godište, zanima me da li je moguće da ˝welcome˝ svetla neće da se pale prilikom otključavanja zbog lošeg akumulatora? Unapred hvala

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Sigtran said:

Da, to je tako švabo zamislio... Za svaki slučaj proveri da su svetla u položaju "Auto" i da u menijima welcome funkcija nije isključena.

Provereno sve to, tačnije neće samo farove da upali, odnosno nekad ih upali nekad ne, pa me to buni. najbolje da probam da dopunim akumulator?

Link to post
Share on other sites

Ako nemaš neku dužu vožnju u planu (pa da auto sam dopuni akumulator što je najlakša varijanta), naravno probaj da ga dopuniš.

Idealno bi bilo da ne vadiš/raskačinješ akumulator, već da ga puniš u nekoj garaži kroz za to predviđene "jumpstart konektore" u motornom prostoru.

 

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Sigtran said:

Ako nemaš neku dužu vožnju u planu (pa da auto sam dopuni akumulator što je najlakša varijanta), naravno probaj da ga dopuniš.

Idealno bi bilo da ne vadiš/raskačinješ akumulator, već da ga puniš u nekoj garaži kroz za to predviđene "jumpstart konektore" u motornom prostoru.

 

Prošlog vikenda sam imao jednu malo dužnju vožnju ali ništa puno, i kada sam se vratio radilo je verovatno se malo dopunilo ali sutra dan ista priča nije htelo. Pošto sam nov u bmw svetu video sam da ima mogućnost punjenja akumulatora bez skidanja, video sam u motornom prostoru ˝+˝ ali nisam ˝-˝ pa ako može amla pomoć oko toga? Verovatno je do akumulatora jer i kad ugasim auto a ostane multimedia on je sam ugasi posle 2-3 minuta i napiše da je akumulator slab. Hvala puno na odgovorima

Link to post
Share on other sites

Da, tu zakačiš i ništa ne raskačuješ. Pretpostavljam da imaš neki noviji (šatro inteligentni) punjač, oni obično pune sa 4A (moralo bi da piše negde, pročitaj uputstvo), retko kad više od toga, a akumulator je barem 70Ah. Ako pretpostavimo da je trenutno 25% napunjen, to je oko 20-tak Ah. Dakle imao bi lufta za još barem 55Ah kad bi on bio nov (tj 12-13h punjenja). Računaj svake godine da gubi recimo 10% kapaciteta, pa sam sračunaj otprilike... 

Ako punjač relativno brzo završi/prekine sa punjenjem, to vervovatno znači da je već vreme za nov akumulator.

Inače postoje solidni digitalni testeri akumulatora, oko 30-tak evrića sa Aliexpressa, npr ovakav:$_10.JPG?set_id=8800005007

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Sigtran said:

Da, tu zakačiš i ništa ne raskačuješ. Pretpostavljam da imaš neki noviji (šatro inteligentni) punjač, oni obično pune sa 4A (moralo bi da piše negde, pročitaj uputstvo), retko kad više od toga, a akumulator je barem 70Ah. Ako pretpostavimo da je trenutno 25% napunjen, to je oko 20-tak Ah. Dakle imao bi lufta za još barem 55Ah kad bi on bio nov (tj 12-13h punjenja). Računaj svake godine da gubi recimo 10% kapaciteta, pa sam sračunaj otprilike... 

Ako punjač relativno brzo završi/prekine sa punjenjem, to vervovatno znači da je već vreme za nov akumulator.

Inače postoje solidni digitalni testeri akumulatora, oko 30-tak evrića sa Aliexpressa, npr ovakav:$_10.JPG?set_id=8800005007

Hvala puno, probaćemo da napunimo, pa ću javiti šta je bilo. Pozdrav

Link to post
Share on other sites
On 1/3/2019 at 6:09 PM, Dusan86 said:

Hvala puno, probaćemo da napunimo, pa ću javiti šta je bilo. Pozdrav

Druže dopunio sam akumulator, sada pali sve je ok. Hvala i srećni praznici.

Link to post
Share on other sites