Recommended Posts

Pozdrav, 

5 dana nisam sela u auto, danas krenem i u sred voznje prestane kvacilo da radi, onako je tvrdo, kruto, ne mogu da nagazim do kraja. U brzine mogu da ubacim kad je ugasen, ali realno, nisam smela rizikovati da palim u prvoj brzini i vozim 8km. Sto je najgore, nemam ni kuku ? palo je jedno guranje od 4km. U pitanju je E46 320d. Servisi su zatvoreni do srede zbog praznika, a mene grize savest sto sam svoju "bebicu" ostavila van garaze, pored puta. Da li neko zna sta bi moglo biti?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Kako se manifestuje proklizavanje kvačila? Danas sam nasadio šus pleh na valjcima na tehnickom, zapeo  o metalne profile na kanalu..malo slajfovao pa poceo da gubi kao snagu na 4000rpm..osecao se specifican miris, tehnicar kaze gume smrde,ja mislim da je kvacilo..u voznji 2. 3.4.5. na ekstremnim mukama sve ok, u prvoj na punom gasu oće da gubi snagu kao, pa se vrati..a nekad lepo zanese dupetom bez problema.. Kao sumnjao sam da mi se malo cuje zamajac fiju.fiju povremeno, u servisu kazu sve ok, teraj dok ne crkne kvačilo..spremio sam neku crkavicu za kvacilo i zamajac, ali se javlja i vanos na dijagnostici..

Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, La Haine said:

Ispratiću .. 

Kreni uz neko blago uzvisenje, opali po gasu i prati obrtaljku i zvuk motora, ako podigne obrtaje, a auto nastavi da ide kao da nisi dodao naglo gas, znaci da lamela proklizava i da je vreme za hitnu zamenu. To sto fijuce moze biti druk lezaj.

Link to post
Share on other sites

Terao sam ga skoro uz Juzni Kučaj, dobar je..

Pare idu na vanos, dosadilo mi je da mu stavljm polovan koji radi neko vreme, pa krene da zeza, jedan mi je nov, nije mrdnuo.

Link to post
Share on other sites