E53 3.0d INPA & Bmw Scanner


Recommended Posts

Kupih ove dve dijagnostike i uspeh da instaliram na Win 10 da radi. Pa da podelim sa vama errore i misljenja :D

1. Cupali smo 2 diznu kad smo menjali dihtunge i sad mi ujutru ima belog dima i posle nista. Dizne su preko inpe -1 +1 osim druge koju smo jelte cupali i ona je 6? CORRECTION AMONUT TO LARGE Istegla se? Sta raditi?

2. Imam i neki RUNNING SMOTHNESS REGULATOR koji mi se pali tek od 1500 obrtaja kao greska, to je valjda pa previse goriva negde?

3. Stvar obe dijag mi prijavljuju PRE SUPPLY PRESSURE i pokazuje pritiske 3.67, 3.76, 3.75 bara - od pumpe u rezervoaru do pumpe visokog pritiska/filtera. E da li je to pumpa malo oslabila, da li to moze tako itd itd..

 

4. Turbina mi je u gasu oko 2100 mbar, oce u startu da grune i 2400 mbar, to je ok a? :D

5. Rail Pressure je oko 290 na leru

6. Air mass je oko 490 ali valjda toliko jer nemam egr.

 

 

Link to post
Share on other sites

1 i 2 su povezane greske ,ta dizna mnogo naliva...

3 ti je linearna pumpa,nova treba da gura 5.5bar

4,5,6 nemam pojma,trebalo bi da imas opseg vrednosti od do,pa da uporedis sa tim tvojim live vrednostima

Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da dijagnostika prikazuje ocitavanje sa MAP senzora, tj. pritisak u usisnoj grani (manifold absolute pressure) koji je jednak atmosferskom pritisku plus nadpritisak punjenja. U tom slucaju turbina radi na 1.1 bar, koliko sam mogao da izbunarim po netu stock pritisak na m57d30 je 1.3-1.5 bar, ako je informacija tacna to znaci da ti turbina ne gruva kolko treba stoga i trazi obrtaje jer motor kilavi.

Link to post
Share on other sites

To je to, upucacu se sad. Stavio sam sa stranca top diznu, i sve sredili namestili, iiiiiii ladno opet isto, korekcija 5 cilindra i dalje oko 6 -_- ... i dalje smothness i correction..i sta sad koj *****

Edited by ilovebigasses
Link to post
Share on other sites

Ne znam kako je kod m57, al na m60 dihtunzi usisne su od gume po jedan dupli za svaki par cilindara, vremenom guma od toplote izgubi elasticnost i oblik i pusta vazduh gde ne treba, samim tim dize smoothness na izolovanom cilindru i dize adaptacije.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Brat, sve je dobro osim cilindra na kojem je vrednost/korekcija dizne 6.5 mg. Sutra stavljam za probu drugih 6 dizni i merimo kompresiju. Ako je neka dizna opalila da vidimo a ako vrednosti budu slicne onda moguce da je taj cilindar opalio,izgubio malo kompresiju i sl... :D

Link to post
Share on other sites

Jednu stvar da ti pomenem,mozda znas a mozda i niste obracali paznju.

Merenje live parametara dizni radis kad je auto na radnoj temperaturi,tad je najpreciznije.

To moze da falsira i zbog ventila na tom cilindru... Neverujem da je cilindar,klip,karike tj kompresija u problemu...

Link to post
Share on other sites

i mene zanima gde naci referencijalne tabele sa vrednostima koje treba da imaju turbo, high pressure pump itd na leru i tokom voznje :) s tim da me zanima ko ti je to citao/gledao jel su vrednosti dobre? 

Pominjao si mi kuma bese, on to zna?  

Link to post
Share on other sites

Ja nisam neki dijagnosticarski mag, ali u INPA-i gde gledas live parametre imas ocekivane i dobijene. Kontam da 5-10% razlike je sve u granicama normale ... ostalo moze da bude da nesto slabi (turbina i slicno).

Ja to bar tako gledam, sa vremena na vreme. Gledam to, i kompenzaciju dizni (da vidim da li je sve ok sa njima). 

Link to post
Share on other sites

Hahahah :D brate ja sve zivo izmenjah na njemu. Ma imam kombinaciju za 4.4 druagrovog koji je boga para isto tako ulozio pa bi se tu nekkao nasao. Ali msm da nece biti nista do toga. A INPA ima te vrednosti tamo koje bi trebalo da budu. NPR protokomer ce na svakom pisati da je van vrednosti jer je zacepljen egr i to mora tako biti. ALI mene brine ta korekcija od 6.5 mg. Nikako da stignemo da zamenimo dizne i izmerimo korekcije. Pisem vam sve sto budem radiioo ?

Link to post
Share on other sites

Samo zameni mesta diznama i ukodiraj ako treba, ne znam koja ti je oznaka dizne. A Vuce problem je do tebe, vrednosti postoje. Makar izguglaj sta je sta, glupo je da ti sad pisemo procenat polozaja papuce gasa, koliko treba da puni turbo i protokomer koliko da pokazuje. To su hiljade redova napisane vec u programu. Prebaci se na ISTA-u ako ne mozes da se snadjes sa inpa-om. Ako ni to ne pomaze, nadji nekog da pogleda auto

Link to post
Share on other sites

Hahaha, ja da se javim. Znaci ovako, auto nema dima u voznji, ide lepo, oseca se da lepi u sediste, uz velike nagibe krece bez muke, motor radi lepo i mirno na leru, sve onako kako treba ALI smo juce izmerili kompresiju :D iiii ovako:

6 - 25 bara

5 - 24 bara

4 - 7 bara

3 - 12 bara

2 - 24 bara

1 - 25 bara

....

Link to post
Share on other sites