Recommended Posts

Juce je u Presu bio tekst o presretacima.

Pise kako ih ima na svim auto-putevima. A uskoro i na ibarskoj.

Voze BMW 330d koliko sam video. Pored toga i Pezoe i skode.

Ajde ljudi pomagajte ako je nekao vec imao nesrecno iskustvo neka kaze.

S obzirom da ovde ne pomazu niti detektori niti ometaci ostaje samo ovo.

Da se svi maksimalno dobro organizujemo i borimo protiv toga kako god mozemo.

Otvorite dobro oci otvorene gledajte ko vas prati. Voze se po trojica, dva papana u civilu napred i jedan u uniformi pozadi.

Sta da kazem probajte da naljusite smrad.. i paznja. Da vas ne povuce to sto oni voze brzo i onda cao.

Predlazem ako i neko bude imao nesrecu da ga uhvate da odmah snimi auto i tablice. I da ih kacimo po forumima da svi vide. I to ne samo na ovom forumu vec na svim forumima. od foruma mobilnih telefona do kucnih ljubimaca. I da ih mi snimamo i hvatamo gde god ih vidimo.

Rekli su kako ce oni kao cesto mnjati kola kako bi izbegli bas ovo sto ja pricam.

Ali mislim da delimicno BLEFIRAJU. Nije to jeftina igranka.

Neka svima bude makar neka licna sadisfakcija da ih raskrinka ako su vec njega uhvatili.

I ako i slucajno primetite nekog od njih i da vas ne uhvate vi snimite pa da ih sve raskrinkamo.

Pozdrav svima i puno srece u lovu na stetocine!!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 226
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Za sada se zna da se koriste novi Passat, Superb, 607 (sa njim sam se sreo) i od juce znam za taj e90. Pomoci nema osim da se prati stanje na putu. Mozete ih prepoznati po skalameriji ispod retrovizora ali ako ih zatamne i to tesko. Ono sto mene nervira to sto ce oni (iako ne smeju) da jurcaju bez potrebe i da provociraju ljude kako bi pisali prijave. Znaci ako vam se zalepi u branik i blica a vi po gasu, nece da bude dobro. U tom slucaju jedino pomazu neki pravni lekovi tipa (ne znam strucno) da vi ne bi napravili prekrsaj da niste izazvani pa da tako prijava pada u vodu ali za ovo nisam siguran. Ili kao sto je neko napisao na cannonu da kazete da ste se uplasili jer vas je neko pratio pa ste hteli zarad sigurnosti da pobegnete. Ono sto je koliko-toliko korektno je kako sam cuo da na auto-putu tolerisu do 150...

Link to post
Share on other sites

A sta je tu lose? Ta ekipa formirana je da bi se upravo sprecilo divljanje po putevima zbog kojeg svaki dan ginu ljudi. Ne samo da ne mislim da su stetocine, nego ih stoprocentno podrzavam. Oni mogu smetati samo nekome ko vozi protivno pravilima saobracaja, a koliko naizgled vidim, tebi lezi da seces krivine preko puno linije i vozis brzinom 2-3 puta vecom od ogranicenja. U tom slucaju zelim ti brz i skup susret sa sa presretacima.

Link to post
Share on other sites

Opet ce pojedinci moci da jurcaju a ovi panduri kad osete novu igracku ce postati najgori divljaci po putevima i da se izivljavaju na pravdi Boga. I siledzijski ce se ponasati i verovatno ce provocirati kao sto sam napisao.

Btw. mislim da ne mogu da snimaju od pozadi tako da ko hoce da jurca moze za njima :preved:

Link to post
Share on other sites

Divljaka koji jurcaju po putevima ce nazalost uvek biti, ali ce ih uz pomoc ovakvih metoda biti manje. Manje divljanja znaci manje izgubljenih zivota. A ta prica kako ce te toboze uplasiti i naterati da vozis brzo je najveca glupost koju sam cuo. Niko ne moze da te na silu primora da vozis brze. Ko hoce neka prtenke, ko nece ili ne moze neka ide u koloni i gotova stvar.

Link to post
Share on other sites
Ja sutra uvece idem za NS stisnucu ga malo da vidimo da ce neki magarac da se primi

ako se primi slikacu ga i kacim sliku...

Ne mogu da verujem koliko ste primitivni. Radi se o ljudskim zivotima! ALO! Jesi li ti ikada preziveo sabracajku?

Link to post
Share on other sites

Bane nemoj samo da on okaci tvoju sliku sudiji :preved:

@bmw2002

Crni zatamnjeni npr. e60 ti se zalepi u dupe a ti nemozes da se sklonis u desnu traku. Aj mi sada reci da bi i dalje vozio istom brzinom i da ne bi ubrazo da skines budalu sa branika.

Link to post
Share on other sites
Crni zatamnjeni npr. e60 ti se zalepi u dupe a ti nemozes da se sklonis u desnu traku. Aj mi sada reci da bi i dalje vozio istom brzinom i da ne bi ubrazo da skines budalu sa branika.

Ako govoris o autoputu, sumnjam da ne bi bilo dovoljno mesta da se sklonis u desnu traku, a akog govoris o magistralnom putu, naravno da bih nastavio da vozim istom brzinom. Zaato bih se ja imalo stresirao zbog neke budale?

Nisam ne treba prizivati ali ako neces da ucestvujes u temi nemoj je ni minirati

po meni vise ugrozavaju saobracaj oni sabani koji voze 60 u trećoj traci nego onaj ko cepa 200 u trećoj tako da...

Zato tako i mozes da seres. Ja sam preziveo sudar sa jednom nadobudnom budalom koja je na ibarskoj sekla krivine u 4 ujutro. Znam kakav je osecaj kada si potpuno razbijen a nisi nimalo kriv za to. Ja cu na ovoj temi biti dokle god ne bude zatvorena, jer svojom gluposcu neki clanovi i nazalost admini ohrabruju klince da voze kao manijaci i uludo gube svoje zivote.

Link to post
Share on other sites

Na svakom putu, pa i autoputu postoje oranicenja brzine. Ona su tu ne zbog izdrkavanja policije (osim na nekoliko mesta), vec zbog tvoje bezbednosti. Ako ih ti ne postujes ili ne zelis da ih postujes to je tvoja stvar, ali nemoj druge nagovarati na to. Srbija nema super ravni autobahn, vec poludzombave autobuteve po kojima voze kamioncine i Turci koji nisu spavali od Frankfurta. Divljanje u takvim uslovima je najgluplja moguca stvar. Na kraju krajeva, ti presretaci te sigurno nece juriti ako si prekoracio dozvoljenu brzinu za 20-30 km/h. Oni su tu zbog onih koji idu 200 tamo gde je dozvoljeno 100.

Link to post
Share on other sites

Ja sam u Crnoj Gori video jednog, kad smo se vracali iz Budve, pored nas je proleteo neki golf 3

a posle 2 min isto tako je proleteo novi pasat srebrne boje sa zatamnjenim staklima.

Posle toga, ne znam ni ja kolko ispred, golf 3-jka, bio je zaustavljen od strane pasata, a imao je i plavu rotaciju...

Ne znam dal na ovakve presretace mislite???

Link to post
Share on other sites

bmw2002 ti mora da si pandur ili ti je tata pandur.

Ako ti se ne svidja pali.

Ja iskreno govoreci nikada ne prelazim u naseljenim mestim ogranicenja.

I znam kako je to kada te udari budala naputu a ti ni kriv ni duzan. i Tada panduri nisu nista uradili u vezi toga.

Ali mi je muka vise od tih ulicnih HAJDUKA koji sluze samo da nekom uzmu pare.

Nema te raskrsnice koju oni mogu lepo da regulisu.

X puta mi se desilo da ja zovem policiju zbog nekog sranja na putu tipa prepreci se kamion na auto putu i njih nema.

Ja ih okrenem a oni zacudjeni situacijom. Ili crkne tramvaj na kraju bul zorana djindjica i prepreci celu ulicu i njih opet nema..

I tako uvek!! A kada moja keva u jugu prekoraci na putu kog zemun polja prekoraci brzinu za 15km/h oni joj otimaju pare.

Ili isto tako kada sam bio klinac i meni izadje iz kola lik sa pistoljem i pocne da mi preti a saobracajni pandur stoji pored i gleda kao picka.

I kome oni sluze, sem svom dzepu.

To su najobicnij paraziti i ulicni razbojnici.

I ja nemam nameru da divljam 200km/h auto putem ali hocu da vozim kao covek i ako krenem za nis necu da vozim 120

Zato kome se nesvidja neka ide u saobracajne pandure AKO VEC NIJE TAMO!!!!

A mi ostali normalni ljudi cemo da se snadjemo vec nekako.

I zato ljudi pomazite jedni druge i ono se pomazu medjusobno i ne pisu jedni drugima kazne i ponasaju se kao da je drzava njihova.

Link to post
Share on other sites

i ja sam licno imao loseg iskustva kao i marko, nailazio sam na razne bezobrazluke, ali brzina i jako losi vozaci oduzimaju zivote sebi a sto je i najgore i drugima tako da podrzavam sto rigorozniji zakon o kaznama ali samo kad su velike brzine u pitanju

Link to post
Share on other sites
bmw2002 ti mora da si pandur ili ti je tata pandur.

Ako ti se ne svidja pali.

Ja iskreno govoreci nikada ne prelazim u naseljenim mestim ogranicenja.

I znam kako je to kada te udari budala naputu a ti ni kriv ni duzan. i Tada panduri nisu nista uradili u vezi toga.

Ali mi je muka vise od tih ulicnih HAJDUKA koji sluze samo da nekom uzmu pare.

Nema te raskrsnice koju oni mogu lepo da regulisu.

X puta mi se desilo da ja zovem policiju zbog nekog sranja na putu tipa prepreci se kamion na auto putu i njih nema.

Ja ih okrenem a oni zacudjeni situacijom. Ili crkne tramvaj na kraju bul zorana djindjica i prepreci celu ulicu i njih opet nema..

I tako uvek!! A kada moja keva u jugu prekoraci na putu kog zemun polja prekoraci brzinu za 15km/h oni joj otimaju pare.

Ili isto tako kada sam bio klinac i meni izadje iz kola lik sa pistoljem i pocne da mi preti a saobracajni pandur stoji pored i gleda kao picka.

I kome oni sluze, sem svom dzepu.

To su najobicnij paraziti i ulicni razbojnici.

I ja nemam nameru da divljam 200km/h auto putem ali hocu da vozim kao covek i ako krenem za nis necu da vozim 120

Zato kome se nesvidja neka ide u saobracajne pandure AKO VEC NIJE TAMO!!!!

A mi ostali normalni ljudi cemo da se snadjemo vec nekako.

I zato ljudi pomazite jedni druge i ono se pomazu medjusobno i ne pisu jedni drugima kazne i ponasaju se kao da je drzava njihova.

Marko decace, jadno je tvoje uverenje da postovanje saobracajnih propisa po automatizmu znaci povezanost sa policijom. To uverenje je nazalost jako uvrezeno u Srba i zato 1000+ ljudi gine godisnje. To da saobracajna murija ima sopstvenu mafiju koja se bahati i reketira potpuno je tacno (ja se trenutno sudim sa jednim koji je mene udario prosle zime), ali zar to znaci da im na ovaj nacin treba kontrirati i stavljati svoju i tudju glavu u torbu? Sta vise, ako propisno vozis samo su manje sanse da se neki nadobudni pandur izdrkava na tebi, jer prosto i jednostavno nema za sta. I uopste, zasto se dize frka oko tih presretaca. Njihov posao je da jure one koji divljaju po drumu, a ako ste svi vi bas tako pazljivi i odmereni, cemu onda strah?

Link to post
Share on other sites

Pa sta ako sve vide? Pogledaj samo na netu koliko ima snimaka sa strane gde su 1000x stroziji zakoni pa nikom nista.

A bmw2002 bi mogo da proba neku najnoviju peticu i sedmicu da vozi na autoputu 120kmh :preved: pa to je kao da ja vozim moj bmw 50-60kmh

Link to post
Share on other sites

Moje neko misljenje je da su i marko13, bane318is i bmw2002 delom u pravu.

Ja, iako i sam vozim cesto 3x ogranicenje, vodim racuna o sebi, svojim saputnicima i svom autu

i ne ulecem u rizicne situacije. Gde procenim da moze ( zato valjda sluzi polaganje vozackog ? ) ja malo

nagazim, gde vidim da je guzva i sl ja usporim.

marko13 i bane318is - delim vase misljenje i u potpunosti se slazem sa vama.

bmw2002 - PRETERUJES, malo je tvojih postova u kojima ne kontriras i sl...ako hoces da se svadjas mislim

da si na pogresnom mestu. Niko ovde ne bi hteo da oduzme svoj ili tudje zivote, da pravi probleme, vodimo maximalno racuna

i kao sto si video ( bar ovde na forumu ) svi imamo neka svoja mesta ( razne poligone, udaljene parkinge )

za razno izivljavanje i udovoljavanje svojih potreba...i nikad necu shvatiti ljude koji su u stanju po 40km da

idu iza slepera...NEMAM JA CITAV DAN ZA PUTOVANJE i ako mi se ukaze sigurna prilika ja ne gledam ogranicenje !

(ISTA SU POSTAVLJENA PRE 50 godina kad su kocnice bile ravne Kremenkovim)

Ovo je forum ljubitelja BMW-a i samim tim ljubitelja agresivne voznje i adrenalina.

Ja da sam hteo 2 osecaj ja bih za duplo manje para kupio Passata i ljuljao se.

....PROMASIO SI FORUM !

Link to post
Share on other sites

Mare care skroz si u pravu, sistem je smisljen dan nas sjebe sve, i to je javna tajna, i to za snimke na you tube-u

si u pravu al dobro to svi stavljaju ima preko 1000000 snimaka o kolima, ali jng oni sve vide jel su zeljni para lopovi debilni.

I da imam ja jednu pozitivnu situaciju, kad su caleta zaustavili a on kao bio pijan, to jest imao malo vise alkohola u krvi,

i nesto ga smarali i potuko se lik sa caletom a ja sam bio klinac i gledao ko budala i gadjao kamenjem sa strane, i tako

ko debili, ali ladno je uzo da se bije sa caletom.

Pozitivnih sigurno nema.

Link to post
Share on other sites

bmw 2002 i ti si delom u pravu, ali ako vec vozis bmw, jbg stvari su drugacije, u pravu lonca za to.

P.S. zakon je tu da bi se..... sta?

Link to post
Share on other sites

Lagao bih kada bih rekao da apsoultno uvek postujem ogranicenja brzine. Naravno, kad god idem brze od dozvoljenog trudim se da to sa paznjom i odmereno. Racunam da tako vozi vecina ljudi ovde. Medjutim, ako to tvrde svi prisutni, zasto onda uopste postoji strah od murije koja presrece? Koliko sam ja razumeo, oni nisu tu zbog malo brzeg preticanja ili 150 na autoputu, vec zbog onih koji voze 200+, seku krivine po magistralama i rade ostale idiotizme. Ja se iskreno nadam da na ovom forumu nema pripadnika ove druge grupe.

A sto se tice BMWa potpuno se slazem da je umerena voznja dosadna, medjutim, pored toga sto je uzivanje, upravljenje automibilom je i velika odgovornost.

Link to post
Share on other sites

Takodje, nemam nameru nikoga da uvredim, nego samo da naglasim koliko je opasno razbacivati se brzinom. Previse ljudi strada usled nepromisljenosti i potpuno pdrzavam svaku akciju policije koja ce dovesti smanjenju tog broja i vecoj bezbednosti u saobracaju.

Link to post
Share on other sites

Pa sta ako sve vide? Pogledaj samo na netu koliko ima snimaka sa strane gde su 1000x stroziji zakoni pa nikom nista.

A bmw2002 bi mogo da proba neku najnoviju peticu i sedmicu da vozi na autoputu 120kmh :preved: pa to je kao da ja vozim moj bmw 50-60kmh

+1

sa novom 745 sam prosle sedmice preso oko 800-900 milja za nekolika dana i mogu samo da kazem da auto na nekih 150kmh plovi i ne osjetis da ide ikako a da ne govorim o kocenju i tako tim stvarima :preved:

Zato se bas nekad pitam kako su kodnas mala ogranicenja za ovako ova novija auta...ovuda mozes rec po gradu je ogranicenje oko 70kmh i to je bas ok nije ni presporo ni prebrzo....a policija nesme da se k*rci i prelazi ovlastenja ko nasi posto ovde dobri advokati su bog i batina :preved:

Link to post
Share on other sites

Spadam u one koji na autoputu idu preko 200 kad god je moguce.

To automatski ne znaci da i odobravam takav stil voznje.

Iako mi tesko pada svako ogranicenje, pa i ovo sa presretacima, na autoputu ipak ima mnogo nekorektnog ponasanja i uopste vozacke nekulture.

Koliko ih je vozilo ovom brzinom, pa mogu da razumeju zasto sluzi leva traka i kada i kako se upotrebljava!

Koliko god mi bili spremni da pojurimo, uvek ima mnogo vise onih koji nisu spremni da nas takve prihvate i npr. nesmotreno pocinju preticanje bas pred vama.

Da li su krivi sto nikad nisu imali priliku da brzo voze pa neznaju da procene mogu li u preticanje!?

Sta da kazemo za one koji preticu zaustavnom trakom i kako to spreciti?

Zar nam nije dovoljno svakodnevne crne hronike (Ikodinovic, Tose, ...).

Necim se mora stati na put ovakvoj texas praxi, a klasicne metode sa fixnim radarima ocito ne daju rezultat.

Kako bilo, svako ko vozi brzo, za to treba da preuzme i punu odgovornost!

Mi smo jos uvek daleko od kulture nemackih autobanova, time i uslove za brzu voznju.

Sto se tice uloge presretaca, ja je vidim pre svega u excesnim situacijama kada se grubo krse pravila kretanja (preticanje sa desne strane, slalom, mnogo veca brzina od dozvoljenog, pijani ucesnici, nepropisno koriscenje leve trake i sl.)

I naravno, ima za njih posla i van autoputeva.

Voziti srcem je najlepse, glavom najsigurnije, samo treba naci dobar mix.

Link to post
Share on other sites

2 bmw2002

Ne zelim da te uvredim i slicno, i u ovom Topicu se vidi da imas zreo stav o svemu ovom i skidam kapu.

Pitas zasto se cimamo...

Da je sve regularno u ovoj nasoj Srbiji ne bi se mi cimali ali

pandur ( IQ = ? ) + kvalitetan auto + nova oprema = izdrkavanje na kome god mogu.

A i mislim da na auto putu 200km/h i nije neka brzina....

Link to post
Share on other sites

To i ja pricam. Nemoj te misliti da sam ja nalozeni indijanac koji je zeljan adrenalina. Ja do adrenalina dolazim na drugi nacin. Zna Bane318is na sta mislim.

Samo mi je muka od njih i njihove gluposti i bezobrazluka.

Evo jos jedan primer danas.

Nailazi blaga krivina na desno i ali medju kucama. i glupi panduri mere brzinu i zaustavljaju kombi tacno na krivini. Kombi samim tim zauzima celu desnu traku. I svi mi koji idemo iza moramo da ga obilazimo tako sto na potpuno nepreglednoj krivini izlazimo u levu traku i izlecemo na automobile koji nam idu u susret. Dok druga gluperda sedi u kolima i trazi novu ovcu za sisanje.

I sada mi molim vas recite svi cemu oni sluze dali se tako postize bezbednost u saobracaju????? Ponavljam to su najobicnije gluperde i krvopije koje samo zanimaju pare!!!!

E zato sam i poceo ovu temu. I opet apelujem da pomazemo jedni drugima da se zastitimo od njihove bahatosti i gluposti.

Link to post
Share on other sites