Recommended Posts

  • Replies 226
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

opel astra 1.7 cdti 2009 god ide 215 km bez problema...al ne moze vise <_<

Link to post
Share on other sites

opel astra 1.7 cdti 2009 god ide 215 km bez problema...al ne moze vise <_<

I sta sada... 80% ljudi na forumu vozi automobile koji mogu da idu preko 200 km/h, ali za ovih 5 godina koliko sam ovde nije bilo 10 postova o takvoj brzini. Takvima treba oduzeti dozvole do kraja zivota.

Link to post
Share on other sites

Pa dobro i ti volis malo da opeglas po gasu :)

P.S. Na auto putu me je pukao radar na 197 km/h. Spasila me je legitiacija, ali mi je krivo zbog prijave, da bih mogao da se qrčim.

Link to post
Share on other sites

Pa dobro i ti volis malo da opeglas po gasu :)

Ne opravdavam se probao sam auto, ali nikada ne vozim konstantno velikom brzinom po auto putu.

Link to post
Share on other sites

Ako voziš prebrzo (npr >150-160km/h na autoputu) i misliš da si uočio presretača pa kreneš da kočiš, sva je verovatnoća da te je on već snimio - njihovi uređaju stalno snimaju! Ako za njega nije bilo interesantijeg od tebe, pripremi se kaznu... nekad i ne zaustavljaju, nego samo stigne na kućnu adresu. Ono što je sigurno jeste da imaju zatamnjena stakla i solidno brze automobile različitih marki, većinom crne boje (ali ima nekoliko i svetlih boja). Tu su SuperB-i, Passati, BMW5E60, Pežo407, Mitsubishi Lancer, itd... nijedan manje od 150ks, mnogi i čipovani, sve voze iskusni i dobro utrenirani vozači.

Kao i leon63, samo baš sa vremena na vreme ga razvučem gde je skroz prazno i dobar put, "da produvam motor" - tako da sam za sada samo jednom popio hyperbrzinsku kaznu još prošle godine i sa prethodnim autom (pežo 307 2.0HDi). Obično na autoputu vozim oko 130km/h (pravih, po GPS-u je 125km/h), neki optimum sigurnosti, brzine, potrošnje, udobnosti u vožnji, a i nikad ne diraju za do 10km/h više od ograničenja.

Link to post
Share on other sites

opel astra 1.7 cdti 2009 god ide 215 km bez problema...al ne moze vise <_<

Ako je fabrička (125KS), može samo 195km/h po Opel specifikaciji - dakle apsolutno nema šanse 215km/h bez problema, budimo realni.

Ako je čipovana, trebalo je to da naglasiš, ovako neko može da pomisli da je stock astra 1.7cdti brza kao E90 Bmw 320d... :)

Link to post
Share on other sites

Ako je fabrička (125KS), može samo 195km/h po Opel specifikaciji - dakle apsolutno nema šanse 215km/h bez problema, budimo realni.

Ako je čipovana, trebalo je to da naglasiš, ovako neko može da pomisli da je stock astra 1.7cdti brza kao E90 Bmw 320d... :)

Ne znam znam da joj je menjan softver u nemackoj na servisu (astrra nije moja i nisam ja vozio bio sam suvozac) ali znam da imam sliku sa preko 200 na sat po kilometar satu na gorivo iz nemacke ide 10 km brze sto je meni neverovatno ali tako je

Link to post
Share on other sites

jutros sam isao za nis mojim auticem i na auto pumutu plin mi nestaje i stajem na pumpu da dolijem i vidim golf 5 + iparkiran i ispred njega presretac sa BMW e60 530i crne boje i na zadnjem staklu ploca stop policija sija .. znaci ima ih i u e60 :))) a vidjao sam ih i u novom lanseru

Link to post
Share on other sites

Ne znam znam da joj je menjan softver u nemackoj na servisu (astrra nije moja i nisam ja vozio bio sam suvozac) ali znam da imam sliku sa preko 200 na sat po kilometar satu na gorivo iz nemacke ide 10 km brze sto je meni neverovatno ali tako je

Pa na nemačko gorivo Opel i daje specifikaciju... :) Nije da na njihovo ide bolje, nego na naše ide lošije. :(

I grubo računaj da cajger pokazuje oko 5% veću brzinu nego što jeste. Dakle ako pokazuje 200km/h po GPS-u to je obično oko 190-195km/h. Probaj i sam i videćeš, važi za bilo koji auto, takve su zakonske tolerancije. Ako je zaista pokazivao 215km/h, onda je to oko verovatno oko 205km/h, što bi značilo da je auto bio čipovan.

Link to post
Share on other sites

Inace, evo dobrog snimka da se vidi kako jedan pasivni uredjaj u presretacu meri brzinu. Snimak sam po sebi je bulja al se vidi ono bitno.

U gornjem redu pisu datum, vreme, i brzina kojom se krece presretac (menja se svaki cas)

Donji red ima D tj distancu, T, tj vreme, i S za brzinu koju izmeri.

Na pocetku snimka se vidi da ima vec izmereno, D=418m T=7,51s i S=203km/h

Na 9oj sekundi snimka ponovo otpocinje merenje, vreme i distanca se mere. Na 18oj sekundi zaustavlja merenje i dobija se brzina (izmerio je predjeni put i vreme, dovoljno za izracunavanje brzine). U HR mislim da je propis da na otvorenom putu mora najmanje 500m da prati vozilo da bi merenje bilo validno. Na 26oj sekundi opet krece merenje...

Link to post
Share on other sites

Voze i Volvo... malo mi idu teze oznake za tu marku automobila ali cini mi se da je s60. neki jak benzinski motor... opusteno mi se prikacio na 230, provalio sam ga i spustio na 130 al jbg, po proseku sam isao oko 170, dao sam pare na licu mesta (sreca pa je uslo da sam prekoracio 50km/h vise od dozvoljenog, a na autoputu je to 120, na autoputu je dozvoljeno do 50km/h da se prekoraci, umesto 30 koliko je na ostalim putevima) tako da sam uspeo da prodjem sa kaznom... ovom se desilo pre 2 i po god, mozda i 3, imao sam 2002 525d m paket. tada je kazna bila 3000 din :D

Link to post
Share on other sites

danas na zarkovu vidim micubisi ode ibarskom... neko ce da najebe...

Link to post
Share on other sites