Recommended Posts

hravati imaju jedan "lep" sajt

Nidzo i ja sam za to tvoje "plati pa se klati",ja se ne bunim,posto sam napravio prekrsaj,svesno i to je sve ok,ali kad naplate prekoracenje 5-10km/h onda je to vec izdkavanje

Link to post
Share on other sites
  • Replies 226
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Meni sad nista nije jasno... Ti si prekoracio za 70km i za to se pise prijava a ne kazna da se plati. Barem sam ja tako mislio...

@Nidza

Ne kapiram sta si hteo da kazes. Znas i sam kad se pricalo o tome a i javna je tajna da na auto-putu gde je ogranicenje 120 ne diraju nikog ispod 150. Ali ovde nije bilo 120 :)

Link to post
Share on other sites

jebiga bili su ipak tolerantni mogli su ti uzeti i dozvolu vidim da i ti imas neki radar detektor .................................. meni se desilo da su me u nedelju upecali sa radarom (iako mi je radar detektor bio ukljucen, pistao je ali ja nisam na vreme reagovao) na zaobilaznom oko sapca kod uno martina ogranicenje 60 ja isao 89 i kaze 3000 din kazna, ja kazem moze li neka manja kazna da platim na licu mesta. Oni kazu moze 1000 din. Ja kazem ok ali imam samo 20 e oni kazu nema veze vraticemo kusur i vratili mi 10 e. Ja sam se lepo zahvalio i pozeleo im prijatan dan. Ipak su bili korektni mogli su me odrati da radim 5-6 dana za kaznu.po meni je ovo dobro napravio sam prekrsaj i izvukao se povoljno.....

Link to post
Share on other sites

Poslednju pricu koju sam cuo je da su provalili kako se brisu snimci i da sada mozes da se dogovaras,ali pre dok nisu znali morali su po PS,sve to sto sam pricao sam i ja cuo tako da ne bude zabune,ja jos nisam imao susret sa njima,ali su mi pricali ljudi koji su imali akcije sa njima

Link to post
Share on other sites
Naime, prilikom izbora, pored ”neupadljivosti” u moru sličnih ili istih vozila na našim putevima, jedna od karakteristika bila je i snažan motor koji presretače lako i brzo dovodi do brzine od 200 km/h. Ova brzina uzima se kao limit do kog presretači idu. U slučaju da se praćeno vozilo ne zaustavlja ili čak ubrzava, alarmiraju se ostale jedinice saobraćajne policije, pa se ”jurnjava” završava na naplatnoj rampi ili čak uz pomoć barikada.

Znaci ne prelaze 200kmh :D

Link to post
Share on other sites

presretaci smeju da voze do 200km/h, ali panduri u sluzbenom vozilu ne bi smeli da prekorace ogranicenje bez upaljene rotacije (tako sam cuo/procitao negde)... tako da, po nasem zakonu, oni prave prekrsaj dok snimaju zrtvu...

aj neko ko bolje poznaje zakon neka kaze sta misli...

Link to post
Share on other sites

Meni su u HR oprostili prosle godine na 150. Upozorili su me da je ogranicenje 130, vratili dokumenta, pozeleli srecan put i to je to. Odusevio sam se. A vec sam video jedno 50-100 jevreja iz dzepa kako lete napolje. Za svaku pohvalu. :) :) :vampire:

P.S. Znaju pojedinci da ne ponavljam (ima u aktivnostima kluba ceo post) kako su presretaci odrali mog zeta. Bili su u Skodi 3.6 superb.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Citam da se uvodi veliki broj kamera (u Bg - 60) na raznim lokacijama...(propustanje pesaka, preticanje, ogranicenje brzine)...snimi se samo tablica i poziv dolazi na kucnu adresu vlasnika.

Neko se tamo buni jer vecina vozila se vozi na ovlascenje...ali, naravno, njih to ne interesuje....

Link to post
Share on other sites

Za crveno i pesake treba. U Nisu su pre nekoliko dana nastradala 2 momka, vozili su skuter i nisu stali devojci na pesackom, udarili u nju i odbili se pod kamion. Obojica su bila mrtva na licu mesta. Prizor je bio grozan.

Link to post
Share on other sites

Ovako,

letos na auto-putu BG-NS, vraćam se za NS i kad sam prešao most kod Beške ima onaj deo gde je jedna traka, prođem to i ponovo počinje auto-put, ja prvi u kolini prolazim levom trakom, a u desnoj ostaje AUDI A8 novi crni polu zatamnjen sa dva lika unutra, gledam ih, čudim se što idu oko 80km/h, vidim da vozač ne priča na mobilni a obično takve mašine samo lete, ja sa Doblom Fiatom ih prešao kao i cela kolona iz mene :D jako mi bilo čudno, ali reko ko zna šta petljaju... :)

E sad scena ide dalje, nekih 5km od one nove pumpe "minut levo" pred suženje za Novi Sad idem nekih 140km/h, pretičem neki kamion, pogleda, u retrovizor kad golf 5 crvena se zajurila, ja pretekao kamion i vratio se u desnu traku. Prolazi golf pored mene, vidim GTI :) a za njim ONAJ isti Audi nabio mu se u dupe, hoće da ga prestigne. Reko eho ih momci se probudili sad će da dokazuju silu da mogu brže od golfa :)

Pomeri se golfć u desnu traku, prođe ih Audi, skrene i in u desnu traku i BUM... Upali mu se na zadnjem staklu nešto u fazonu "stop milicija zaustavite vozilo" ali reč po reč i ona dva svetla što ima taj Audi na gepeku sa leve i desne strane od registracije se pale neizmenično crveno-plavo...

Ja odmah iz golfa, odsekao se jer sam išao 140km/h ;) ali naravno zaustavio je njega :)

Ne znam kojom je brzinom mogao ići ali je onako "glatko" bio prošao pored mene sa njim iz sebe...

Nisam verovao da to postoji u Srbiji :) od tad redovno gledam koji suto pretičem :D

Link to post
Share on other sites

Ili eventualno A6, iz jednog prostog razloga, imaju karakterističan hromirani ovir napred, oko znaka, registracije i rešetke hladnjaka LINK ZA HROMIRANI DEO NAPRED

A i ono što sam napisao da neizmenično svetli crveno-plavo su ova crvena svetla pored tabliceLINK ZA SVETLA NAZAD

Ovo su slike A6 i A8 ali je auto bio takav, sa tim napred i tim nazad :)

Al sam objasni jbl majku :)

Zaista ne znam rezliku na prvi pogled ali je bilo veoma slično ovim slikama, a koliko znam ovo je karakteristika audia...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Presretaci nece biti ni e46 ni e39, to su vozila koja su nova kupovana 2007. godine. Znaci moze da bude e90 ili e60. a e39 moze da bude onaj sto je koriscen za pratnju ali u njih nisu stavljali presretacku opremu...

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Prvi presretači juče počeli da patroliraju ulicama Beograda i hvataju vozače u prekršajima

28721.jpg

BEOGRAD - Koliko god brzo bežali, oni će vas stići!

Motori presretači saobraćajne policije MUP Srbije krenuli su juče u prvu patrolu beogradskim ulicama.

Oni će odsad tokom trajanja sezone vožnje motora svakodnevno biti na ulicama prestonice i drugih gradova u Srbiji i kontrolisati saobraćaj, presretati vozače koji prebrzo voze ili su počinili neki drugi prekršaj. Ovo je za Kurir najavio načelnik Uprave saobraćajne policije MUP Srbije Dragiša Simić.

Oko sto presretača marke „suzuki GSX“ Uprava saobraćajne policije kupila je novcem od naplaćenih kazni za saobraćajne prekršaje.

- Ovi motori su maskirani, nemaju vidljive policijske oznake, pa će im biti lako da prođu neopaženo u saobraćaju ili u zasedi. Obeleženi su skrivenim rotacionim svetlima, takozvanim blinkerima i kamerama, koje će snimati svaki trenutak potere - objasnio je načelnik Simić.

Zadatak presretača je da zaustavljaju vozače motocikala, automobila i drugih vozila koji ne poštuju propisanu brzinu, ne nose zaštitnu opremu, stvaraju buku, voze nasilnički i čine slične prekršaje. Dosad to nije bilo moguće raditi kada su prestupnici vozili prebrze motore ili automobile. Ovi motori razvijaju brzinu od čak 300 kilometara na sat!

- Policajci koji će voziti ove motore imaće i dodatnu obuku na profesionalnoj stazi Serez sa instruktorima „Suzukija“. Većinu policajaca čine muškarci, ali imamo i pet devojaka koje će patrolirati ravnopravno sa kolegama - kaže načelnik Simić.

Ukoliko neki motociklista odbije da stane na znak policajca, to će evidentirati kamere na motoru. Tako će u kratkom roku biti identifikovan prekršilac zakona, kome će potom biti poslata patrola na kućnu adresu.

- Presretaće nesavesne vozače i po gradu i na autoputu. Osim toga oni će biti u pratnji za obezbeđenje važnih ličnosti važnih delegacija, ali će delovati i preventivno, kroz upozorenja i razgovore sa građanima - kaže načelnik Simić.

Izvor: Kurir - http://www.kurir-info.rs/crna-hronika/turbo-policajci-patroliraju-beogradom-59964.php

Link to post
Share on other sites