BMW E30 - servo, diff i jos stosta


Recommended Posts

Pozdrav svim clanovima, ja sam Milan novi clan...

Imam par pitanja vezanih za svoj E30 koji sam nedavno kupio i poceo sredjivati malo po malo, od plate do plate...

Prvo, zanima me ugradnja servo upravljaca na E30, auto je sa M40b16 motorom, 73kw onaj najnoviji u njima, do sad jedino sto sam spremio za to je dupla remenica na radilici za pogon pumpe.. sad zanima me sa kojeg auta da stavim, koje dijelove trebam, cuo sam da je najbolje od Z3 jer je isti skoro kao od E30 a ima samo 2.7 okretaja hoda pa je lakse dosta skretanje, tj manje treba okretati volan? Ne mogu kod nas naci za E30 servo, bar ne po razumnoj cijeni... 

A drugo, diferencijal, da li je moguce ubaciti iz E34 diferencijal sa oznakom preko 4.4 i kako bi auto povlacio na tom? Ili bolje ubaciti 4.27 od e30? Da li ima neko sper(lsd) da prodaje za e30 po nekoj cijeni? 

Takodje potrebne su mi sve sitnice za bmw, ako ima neko nesto zanimljivo da predlozi.. slobodno samo recite sve ideje su dobrodosle, volim oko tih originalnih sitnica da se bakcem..

Edit: Zaboravio sam... Da li mislite da se moze uraditi dobar auspuh za ovaj motor da ima jaci zvuk ali ne dublji, razmisljao sam o vadjenju svega samo da ide cijev i umjesto katalizatora da stavim tzv staklenu cijev a zadnji lonac od e39 3.0 bez jedne pregrade, to vec imam.. koliko je pametno i zna li neko kako bi izgledalo to? Da ne sjecem bezveze

Pozdrav svima! 

 

 

Edited by DirtYE30
Zvuk
Link to post
Share on other sites
6 hours ago, StunterSM said:

Ti trenutno imas mali dif 168. Moguce je ugraditi 188 iz e34 naravno. Ali to ce da te kosta. Bolje nadji 168 4.45, taj m40 ga nece polomiti veruj mi

Da, to znam, ali nasao sam vec od e34 sa nekom oznakom 4.44A, predpostavljam od automatika, ali ne znam da li pase, nemam sliku ni nista, samo znam da je veci.. pa pitam onako ako neko zna da je neko uradio i sta je potrebno da napise.. a 168-icu 4.45 ne mogu nigdje naci kod nas.., 4.27 ima za 30-40evra

Link to post
Share on other sites
Just now, StunterSM said:

Posto taj 4.45 188? Ima posla da se promene poluosovine i treba ti deklo od e30 188 koje samo kosta ~100e

uhh nista onda ako i deklo treba.. nisam an to ni racunao... 70km ja mislim sto je 35evra

Link to post
Share on other sites