BMW e32, 735i, ‘86


Recommended Posts

Nakon potrage za limuzinom visoke klase koja ima “dusu” prije dvije godine naletjeh na ovaj savrseno ocuvani e32 u Svajcarskoj koji sam uvezao i registovao kao old timer. Radi se o sedmici e32, 735i sa kompletnom opremom i originalnih 86000 kilometara. Auto je stvarno klasa za sebe, i vjerovatno u tom periodu nije imao puno konkurencije. Slike sve govore...d774cc4ed3b82198a625e3f136c582f0.jpgc8053b9afdd4bdfaba8ca8b8d0924d57.jpga3cd6f8a768ebb619e49990bfcf31f0c.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Nakon potrage za limuzinom visoke klase koja ima “dusu” prije dvije godine naletjeh na ovaj savrseno ocuvani e32 u Svajcarskoj koji sam uvezao i registovao kao old timer. Radi se o sedmici e32, 735i sa kompletnom opremom i originalnih 86000 kilometara. Auto je stvarno klasa za sebe, i vjerovatno u tom periodu nije imao puno konkurencije. Slike sve govore...d774cc4ed3b82198a625e3f136c582f0.jpgc8053b9afdd4bdfaba8ca8b8d0924d57.jpga3cd6f8a768ebb619e49990bfcf31f0c.jpg
 
 
Sent from my iPhone using Tapatalk



Kolega dragi,
Kapa do poda!!!
Svaka čast na prekrasnoj krstarici!

Suza na oko krene kad se sjetim da je do prije cca 1g. isti ali 750iL bio u garazi.

Ali tebi želim puno puno sretnih kilometara.

I sa gustom pratim nastavak.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
E kolega, taj 750il je već nešto. Šta se desilo sa njim?


Sent from my iPhone using Tapatalk


E32 750iL je nažalost promjenio vlasnika.

Zao mi je stavga je otac prodao ali se nadam da će stići uskoro opet isti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites

Jeste vala, ko ju god vidi kazu kao kod cika Kureta :)

I pojava je na putu i dan danas. Posebno za nas koji smo imali malo ispod 18 kada smo gledali film o cika Kuretu. Ta generacija se odusevljava ovom sedmicom :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Sve do najsitnijeg detalja na njemu je original, to i jeste razlog zasto sam ga i kupio. Cuvam ga odlicno. Sest zimsnih mjeseci se ne vozi uopste, a ljeti nedeljom na kafu. Za dvije godine nekih 3000 km sam napravio sa njim. Sada je na satu cca. 87000 km. Auto je od 1992 do 2017 stajao u Svajcarskoj u garazi, nije nikako upaljen za toliko godina zato je ovoliko malo presao i u ovako dobrom stanju. Na autu nijedna sitnica nema da ne radi. Nevjerovatno mi je za to vrijeme da je imao sjedala na struju komplet sve sa naslonom za glavu plus memorija polozaja, i to ova M paket. Ili dvozonsku klimu. Ili siber na struju. I jos dosta stvari koje su i danas doplata na nekim modelima


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

7fcbb057539421fc2fb7339a45af0ae1.jpg

Jos jedna slika tokom nocne voznje

Ovo je prvi auto koji je imao tzv. “sociva” u svjetlima, i zaista su svjetla vrhunska, sto se i na ovoj slici vidi


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Procedura oko uvoza...
Sve se moze naci na sajtu carine te sam i ja na taj nacin za istu saznao.
Uglavnom procedura je ista kako kod uvoza bilo kojeg drugog auta koje ispunjava normu euro3 (ne znam sada, ali prosle godine je bio euro3) PLUS potvrda muzeja da to vozilo ispunjava uslove za oldtimera-a (sto nije problem dobiti). Najvecu koplikaciju sam imao prilikom homologacije, te je vozilo provelo vise od mjesec dana u AMSS-u na homologaciji, sto standarda auta sa euro3 motorom prolaze za dan-dva


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Ja bih ovde za svaki slučaj oblepio auto providnom folijom. Itekako isplativa investicija za ovakav auto u ovakvom stanju.

Vise je pod fabrickom ceradom nego na putu tako da ne bih volio da neko sa skalpelom, prskalicom za pranje prozora i folijama obilazi oko njega :)
Uz dobru garazu u kojoj je sada zadrzace on lako ovaj izgled :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites