PROBLEM PRI PALJENJU


Recommended Posts

Pozdrav,

Kada auto ne palim nekoliko dana prilikom prvog paljenja dok stavim kljuc izbaci mi lampicu žute boje auto na dizalici. Kada upalim ne stane. Vrijeme, potrosnja, datum budu restartovani vrijeme 00:00, potrosnja - -. Kada vrijeme i datum podesim auto pali bez ikakvih signala. Znate li o cemu je rijec? 

Unaprijed vam hvala.

 
Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Kada auto ne palim nekoliko dana prilikom prvog paljenja dok stavim kljuc izbaci mi lampicu žute boje auto na dizalici. Kada upalim ne stane. Vrijeme, potrosnja, datum budu restartovani vrijeme 00:00, potrosnja - -. Kada vrijeme i datum podesim auto pali bez ikakvih signala. Znate li o cemu je rijec? 

Unaprijed vam hvala.

 
Postovanje i pozdrav, svima razlicito brlja, meni nekad samo nesto zakrci i sve se restartuje a auto ipak upali, bukvalno se desi sekund pre verglanja, skidao sam akumulator u nadi da ce se popraviti i sve, evo pre neki dan remontovao alternator i akumulator napunio skroz i desi se posle par sati, a taman se smirilo samo od sebe... Momak koji je imao slican problem mi rece da je njemu problem pravio star akumulator pa u trenutku kad zelis da zaverglas nagli pad struje pokrene sigurnosni sistem koji presece struju svemu sto je elektricno da ne bi bilo problema i onda se restartuje sve... Po zameni akimulatora problem je nestao evo vec godinu dana...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, NikNS said:

Postovanje i pozdrav, svima razlicito brlja, meni nekad samo nesto zakrci i sve se restartuje a auto ipak upali, bukvalno se desi sekund pre verglanja, skidao sam akumulator u nadi da ce se popraviti i sve, evo pre neki dan remontovao alternator i akumulator napunio skroz i desi se posle par sati, a taman se smirilo samo od sebe... Momak koji je imao slican problem mi rece da je njemu problem pravio star akumulator pa u trenutku kad zelis da zaverglas nagli pad struje pokrene sigurnosni sistem koji presece struju svemu sto je elektricno da ne bi bilo problema i onda se restartuje sve... Po zameni akimulatora problem je nestao evo vec godinu dana...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

U mene pali bez problema nit verdla niti bilo sto. Prije nego sto upalim, kada stavim kljuc vrijeme mi je restartovano na 00:00.

Link to post
Share on other sites
54 minutes ago, NikNS said:

Postovanje i pozdrav, svima razlicito brlja, meni nekad samo nesto zakrci i sve se restartuje a auto ipak upali, bukvalno se desi sekund pre verglanja, skidao sam akumulator u nadi da ce se popraviti i sve, evo pre neki dan remontovao alternator i akumulator napunio skroz i desi se posle par sati, a taman se smirilo samo od sebe... Momak koji je imao slican problem mi rece da je njemu problem pravio star akumulator pa u trenutku kad zelis da zaverglas nagli pad struje pokrene sigurnosni sistem koji presece struju svemu sto je elektricno da ne bi bilo problema i onda se restartuje sve... Po zameni akimulatora problem je nestao evo vec godinu dana...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

Imala sam ja taj problem 2 nedelje nakon kupovine auta, samo sto je dodatno na tabli izbacivalo raznorazne greske. Kad je kupljen u njemu je bio akumulator od 47ah sto je stvarno slabo za e46, prebacila sam iz drugog auta Bosch 74ah i otisla da mi izbrisu greske i radi bez problema. Cak je sad na ovom minusu palio iz prve. 

Link to post
Share on other sites
Imala sam ja taj problem 2 nedelje nakon kupovine auta, samo sto je dodatno na tabli izbacivalo raznorazne greske. Kad je kupljen u njemu je bio akumulator od 47ah sto je stvarno slabo za e46, prebacila sam iz drugog auta Bosch 74ah i otisla da mi izbrisu greske i radi bez problema. Cak je sad na ovom minusu palio iz prve. 
Naravno, meni je akumulator od 95ah ali svakako ima par godina verovatno je vreme za zamenu. Sudeci po tvom slucaju izgleda da cu i ja resiti problem sa tim restartovanjem svega...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Tvoj akumulator je za zamenu, jer si neko vreme po zimi vozio sa neispravnim alternatorom...
Tako je, i plus sam ga dva puta praznio do kraja jer me alternator zezao i od pokusaja paljenja na kraju nisam mogao prozor podici tako da i to struje sto sad ima je drzi vodu dok majstori odu, svakako ga menjam kroz koji dan ponovo 95ah ponovo varta i trebalo bi da sam miran

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Da, ako je par puta pražnjen i punjen i nije pomoglo, sigurno je za zamenu.

Inače akumulatori su čudne sprave, većina akumulatora čak i kad su novi ali se preprazne, oni su uništeni, nema im pomoći. To se svojevremeno desilo mom ćaletu sa par meseci starim Varta silver akumulatorom, naknadno ugrađeni stereo u puntu je ostao uključen na mute tokom nedelju-dve (bio sneg pa ga nije vozio)... Akumulator se prepraznio i nikakvo punjenje mu nije moglo pomoći, izgubio je kapacitet - sulfatizacija.

Ali baš pre mesec-dva sam ima slučaj kod komšije, kupio 2017-te novi akumulator, koji je završio u vozilu koje više od godinu ostalo u garaži i nije bilo paljenjo, i bio je skroz ispražnjen, na manje od 1 volt mereno unimerom, ni lampice na kontakt nije palio. Mislio sam odmah treba novi, ali rekoh sebi šta me košta da probam da ga napunim. Automatski punjač nije ni hteo da počne da ga puni, ali nakačim ga ja na neki stari ruski punjač i s njim prvo punio par sati, pa posle prebacio na automatski punjač koji ga je tada prihvatio i napunio preko noći. 

Akumulator je besprekoran, pali auto ko mina i na -10, testiran je i sa uređajem za testiraranje akumulatora i daje deklarisanu amperažu i kapacitet. Nisu izgleda ni svi akumulatori napravljeni isti.

Link to post
Share on other sites
Da, ako je par puta pražnjen i punjen i nije pomoglo, sigurno je za zamenu.
Inače akumulatori su čudne sprave, većina akumulatora čak i kad su novi ali se preprazne, oni su uništeni, nema im pomoći. To se svojevremeno desilo mom ćaletu sa par meseci starim Varta silver akumulatorom, naknadno ugrađeni stereo u puntu je ostao uključen na mute tokom nedelju-dve (bio sneg pa ga nije vozio)... Akumulator se prepraznio i nikakvo punjenje mu nije moglo pomoći, izgubio je kapacitet - sulfatizacija.
Ali baš pre mesec-dva sam ima slučaj kod komšije, kupio 2017-te novi akumulator, koji je završio u vozilu koje više od godinu ostalo u garaži i nije bilo paljenjo, i bio je skroz ispražnjen, na manje od 1 volt mereno unimerom, ni lampice na kontakt nije palio. Mislio sam odmah treba novi, ali rekoh sebi šta me košta da probam da ga napunim. Automatski punjač nije ni hteo da počne da ga puni, ali nakačim ga ja na neki stari ruski punjač i s njim prvo punio par sati, pa posle prebacio na automatski punjač koji ga je tada prihvatio i napunio preko noći. 
Akumulator je besprekoran, pali auto ko mina i na -10, testiran je i sa uređajem za testiraranje akumulatora i daje deklarisanu amperažu i kapacitet. Nisu izgleda ni svi akumulatori napravljeni isti.
Upravo tako, ja znam da je moj kod mene makar 2 godine kako ga imam a pre toga ko zna od kada, sasvim slucajno na sajmu autodelova zavrsim na predavanju o akumulatorima da ne davim puno, svi strucnjaci koji su bili tamo savetuju varta silver ili blue jer kazu da varta nece iznenaditi tipa ujutru kreces na posao on nece da upali vec mesec dana unapred krene da pokazuje znakove slabljenja tako da ima fin indikator da je vreme za zamenu. Ja sam ovaj punio celu noc starim punjacem sastavio je na pola kljuca, ali par stajanja u gradu i vec krene da vergla a ne na zub da pali... udarna snaga je opala :)

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

imam taj exide preminum godinamai jos  je u garanciji ali radi kao sat, prosle zime na -28 palio kao mina bez problema, ova zima takodje radi kao sat nema brige da ce da ostavi negde

ako ti se ne daju neke pare velike uzmes akon ili rekator ruske 40 meseci garancija a cena skoro pa uplla jeftiniji, ja uzeo za neki kombi 74ah za 8500din. IMaju varijantu da odneses stari akumulator i koliko god ih imas i smanje cenu. Cena po klilu je 70dina pa racunaj

Link to post
Share on other sites

Ovaj sto preporucujete definitivno dolazi u obzir, svi ga hvale a ne gledam da stedim iz razloga sto kad auto ne moze da upali zbog akumulatora tih par hiljada ustede mogu samo da ih uzmem u ruku i placem :D Takodje kolega sa posla u svoja dva auta i zeninom ima neku marku Energizer i kaze da mu u fulu rade vec 4 godine na svakom autu...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Exide je nekada bila prva ugradnja za BMW brat i ja smo to trosili u kolima jos od 2000 i neke..

Ali moras da znas da nije ni on sto je bio. Ja bih sada radje uzeo Varta ak. Energizer isto radi top. Samo da znas vecina tih ce da svakako izgura 5god.

Link to post
Share on other sites