Lose iskustvo na putu


Recommended Posts

Zeleo bih ovde podeliti sa vama jedno iskustvo koje nije bilo ni malo prijatno niti zavidno a sve zbog jedne male greske majstora, ukratko nego je mogao glavu izgubiti... 

25.1.2019- 8:20

Ulazim u auto kontakt dajem i cekam grejace, auto sve odradi okrenem kljuc u III poziciju cuje se (khkgkskskgk) kazaljke sve na nuli sve se restartovalo ali auto upali ipak, posto nije prvi put da to vidim ne uzbudim se puno... u 17h posao zavrsen sedam i krecem najnormalnije do kuce i do pumpe pa cu tek onda krenuti na put...

Otisao do Shell pumpe u NS, konacno posle dugo vremena kazem onom sipaj do cepa, uredno krenem sve normalno... Tu sam znaci gasio auto, sledece stajanje na bankomat moje banke znaci opet gasenje auta sve protekne normalno. Obzirom da sam krenuo po snegu koji po svim prognozama nije trebao stati do danas sto se ispostavilo tacno otisao sam proveriti pritisak u gumama, antifriz i sl... Krenem na auto put i do Beograda nikakav problem. U Beogradu kao po ORANJU... kakva prestonica ono je strasno ljudi se zlopate ko ce kako proci preko nanosa samo 1dnu grtalicu video na Brankovom mostu... Obavim tu sta sam imao reko bezi dok me gume nose :D Vratim se na auto put ka BG-Nis pocisceno jeste ali konstantno pada, vozi se 60 70 maximalno sve preko toga auto svoju politiku nosi, vidim ja da ce biti duga voznja i da mogu levoj nozi dati ime jer tolko ce utrnuti da ce biti odvojena licnost kolko je necu osecati, ide nas 30 u koloni kad samo vidis buseve i kamione pice 90 u fazonu mi smo teski pa ih za par kilometara vidis u sigurnosnoj ogradi... taman se rascistila guzva samo ja pajser po najvecem snegu idem vec kilometrima i kod Jagodine se desava prvi problem, znaci 5ta brzina, 70kmh gase se svetla odjednom usporavam auto ugasen i posle sekund se vraca u zivot i nastavlja da ide a sve se restartovalo.... ja odma stanem sa strane izadjem dignem haubu sve radi normalno, krenem bez ikakvih problema dalje... Sve se odvija normalno i na nekih 20 km od Vranja blackout... sve se gasi, svetla motor ma sve, gledam odmah na retrovizor hvala Bogu nema nikog iza skrenem do sigurnosne po osecaju gde bi ona trebala biti jer je sve pod snegom... podjem da upalim 4 migavca kad ono nece... Imajuci u vidu da sam radio alternator na autu problem je samo mogao biti akumulator.... Brzo se osvetlim skinem poklopac akumulatora ono klema olabavila jer se skidao par puta pa "MAJSTOR" nije lepo zategao kleme i od skakutanja auta po snegu klema je izgubila kontakt i auto se ugasio. Vratio to upalio i bez ijednog problema stigao do Vranja... Posle razmisljajuci o tome sta je sve moglo biti i gde je sve mogao da se ugasi, kolone, krivine, shvatih da sam zbog nemara drugog a i sebe koji to nisam proverio i jednim zatezanjem kljuca 10 mogao izginuti ko rasada resih da podelim sa vama mozda ce neko makar proveriti i to pre puta... Hvala Bogu sve je dobro na kraju ali eto skola zamalo da se plati. Veliki pozdrav.

Link to post
Share on other sites

Au druze dobro je da se sve ok zavrsilo.Ja sam imao slican slucaj majstora, kome kada sam objasnjavao kako se deakrivira alarm u fazonu, ti ces mene da ucis, naravno aktivirao mu se  i genije nije znao kako da ugasi i presekao mi masu.U sred voznje posle par kilometara elektronika pravi ludilo ,otvorim haubu imam sta da vidim... Naravno vratio sam se kaze nisam ja:D a majstorska krpa nabijena u sirenu od alarma...Ima majstora to je cudo jedno :D

Link to post
Share on other sites
Au druze dobro je da se sve ok zavrsilo.Ja sam imao slican slucaj majstora, kome kada sam objasnjavao kako se deakrivira alarm u fazonu, ti ces mene da ucis, naravno aktivirao mu se  i genije nije znao kako da ugasi i presekao mi masu.U sred voznje posle par kilometara elektronika pravi ludilo ,otvorim haubu imam sta da vidim... Naravno vratio sam se kaze nisam ja:D a majstorska krpa nabijena u sirenu od alarma...Ima majstora to je cudo jedno [emoji3]
Sve ti je jasno onda :D Znaci eto nemar, stigla poruka od neke cice il nesto i ne zategne ti lepo a ti svoj zivot i putnika ugrozis u sekundi. Nema posle ovog majstore zovem samo da pitam kolko su ruke, kad dobijem cenu kupim alat i sam radim pa makar ako sjebem nesto nije mi zao...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Ne bih da se pravim pametan, ali zato ja svoj auto i motor ne ostavljam nikome da radi bilo šta, a da ja nisam prisutan. Drugačije ne može.
To i ja radim sa mehanikom jer mi je dobar prijatelj mehanicar, a sa Elektricarima se nisam druzio.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites