Motorna ulja za duzi vek motora


Recommended Posts

16 minutes ago, NikNS said:

Evo sad citam i 0wX i 5wX su im LL servisni intervali tj jednom godisnje. Tako fa ako u vreme servisa nemam nekog ko ide iz Holandije ili Nemacke sto je skoro nemoguce uzecu njega i milina. A zivo me zanima i ti hengst filteri koji stavljam da li su stvarno kao sa deklaracije made in Germany ili ce biti druga prica kad ga uzmem tamo direkt iz Njemacke emoji1787.png

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

Kod filtera je to manje izrazeno, jer su i cene priblizne kao i preko. Knecht by Mahle je sigurno original, to znam, jer mi drug radi kao zastupnik za anse trziste. Skoro su bili u Nemackoj, u fabrici itd...zaista su top proizvodjac. Mann se npr pravi u bosni, ali ne znaci da je los, samo im je tu pogon, dok Mahle papir proizvodi u Nemackoj. Za duge servisne intervale, preporuka za Mahle, a za krace moze i Filtron, za taj novac je best buy, definitivno. Od pumpadzijskih ulja odlicna su MOL i OMV, sa njima nema greske. Ali i Lukoil ima dobra ulja, narocito serija Genesis, kao i NiS koji je sigurno original. Mnogi hvale i FAM i GAlax kao odlicna ulja. NIko nema losa iskustva sa njima. Samo paziti na trazeni standard i sve je ok. Svi ti proizvodjaci kupuju bazno ulje sa istog emsta i aditive od istih proizvodjaca, zavisno od cenovnog ranga, blendaju po sopstvenoj recepturi i to je to. Nema tu prevelikih razlika, jedino sto neki nemaju toliko novca za reklamu i nemaju tehnologiju da u ogromnim serijama imaju identican kvalitet itd...(to vec zavisi i od kvaliteta pogona i tehnologije), ali svako koje ispunjava neke standarde MB, VW, Porsche, Man, LL i sl...su sigurna kupovina, pod uslovom da nisu neki fals iz "bureta". Ja, licno , godinama koristim Lukoil i NIS i za sada sve radi kao sat. Tako da za relativno manje para odrzavam motor, cak i sa nesto skracenim intervalima, jer mi se isplati i tako uvek imam dobro i zdravo ulje i filtere iako mozda nisu prvoklasni, zadovoljavaju potrebe i sluze svrsi, sto i motor ceni i postuje. :D 

 

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • Replies 286
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

22 hours ago, stefansd79 said:

Možda je neko već posravljao isto itanje, ali meni pretraga neštonslabo ide, jel neko od vas sipao ELf 5w40 u e46 320d 110kw i kakva su iskustva? 

Elf je pretezno namenjen RN motorima zbog posebnih specifikacija koje Reno motori traze (nivo fosfora, sumpora, bazni broj, viskoznost itd...), ali ako ispunjava trazeni standard za taj dizel motor iz e46, sto da ne. Sipaj i vozi. Inace, ako je u pitanju ELF 5w40 serija evolution 900, onda to ulje sipunjava LL98 standard za BMW i namenjeno je automobilima bez DPF filtera!

Link to post
Share on other sites

Sad je to bmwovo Shell iako kriju i navodno je to bas bmw i na tome se zavrsava njihova diskusija o ulju.

Castrol Edge turbodiesel ti je mama ako nadjes original. Ja ga pazarim u Kit komercu i za sada nema problema.

Link to post
Share on other sites

E ja se za kit naslusao svega i svacega od mog majstora, a i par jos ljudi... Ono sto je cinjenica je da se kastrol mnooogo kopira, prepakuje itd, kucaj na google koliko su nasli ilegalnih fabrika gde su punili "kastrol" u ambalaze original, i to naravno ne ide za zapadnu evropu nego pogodices kod nas i tako te zemlje treceg sveta. Tako da ako neces da razmisljas uzmes original bmw u delti koje puni shell, ako ti se ne placa bmw kantica prodjes malo jeftinije za shell kanticu istog ulja, a mozes i da ides na motul koje je u top 3.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ako cu Shell onda cu uzeti na Shell pumpi lepo za manje para. Ja sam preko Kita uzimao boga oca delova nisam imao problema do sada nikad kao ni 90 posto majstora sa kojima sam radio. Ne branim ih al svasta se i danas majstorom zove pa dolazi do problema. Castrol se kopira mnogo ali zasto bi bilo drugacije sa bilo cim? Motul mi je isto top, cak postoji firma koja ih uvvozi direkt ali nisam imao problema sa vec pomenutim pa ga nisam ni uzimao. :)

Link to post
Share on other sites

Castrol je najpopularniji, najvece ime, itd, najvise se prodaje pa ima mnogo mesta za muljanje. Ja sad treba servis da radim, uzecu bmw original da probam

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Na zvanicnom sajtu castrola nema oznacen niko iz srb da uvozi... sad moguce da nemaju ugovor o distributerstvu i da moze svako da uveze, ali opet i ako je tako mislim da bi trebalo da stoji ko su direktni kupci... jedino sta bi trebalo da je provereno jeste u delti kupiti, ima onaj BMW 6+ na novom beogradu, mozda je tamo jeftinije...

Link to post
Share on other sites

Ja sam uvek bio sta pise na cepu glave to i sipam, dal ih ima na sajtu i nema dal pretacu ili ne evo za 40000 tj 4 servisa nikad nije omanulo. Mislio sam uzeti sad motul ali ostalo mi je castrola 1.5l pa cu dokupiti samo 4l  jer ne volim da mesam.

Link to post
Share on other sites

Ja godinama sipam shell (dosadan sam vise sa time, kao da ga ja prodajem :) ). Pre toga sam godinama sipao Motul.

Razlog prelaska na shell je iskljucivo ekonomske priorde. Ja imam 2-3 servisa godisnje (pre sam imao i 4-5). Kupujem ga preko suraka na bure (kobajagi direktno od uvoznika).

Inace mislim da previse ozbiljno ljudi razmatraju koje ulje u motor.Previse se palamudi na tu temu ... a sustinski mislim da je isti q ... samo ubodi preporuku proizvodjaca i dobar si. Disclaimer: Govorim o ovim starijim krsevima (<2010) ... ove nove ne smes da kines kada je dignuta hauba :D Tu mozda i ima razlike ...

Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, smg said:

 

Inace mislim da previse ozbiljno ljudi razmatraju koje ulje u motor.Previse se palamudi na tu temu ... a sustinski mislim da je isti q ... samo ubodi preporuku proizvodjaca i dobar si. Disclaimer: Govorim o ovim starijim krsevima (<2010) ... ove nove ne smes da kines kada je dignuta hauba :D Tu mozda i ima razlike ...

E vidis ta konstatacija ne mora bas uvek da znaci. ;)

Recimo ja u E30 (stari krs kao sto kazes), vec dve godine tocim Mobil 5w50. Za doticno ulje se nigde ne spominje ni slovo kao preporuka BMW-a. Rezultat tog tocenja je da imam manju potrosnju i tiši rad motora pod svim okolnostima, u odnosu na neko cak i kvalitetno 10w40 (koje sam ranije i sipao) kao jedna od preporuka, cak i od samog BMW-a.

 

 

Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Elvir said:

E vidis ta konstatacija ne mora bas uvek da znaci. ;)

Recimo ja u E30 (stari krs kao sto kazes), vec dve godine tocim Mobil 5w50. Za doticno ulje se nigde ne spominje ni slovo kao preporuka BMW-a. Rezultat tog tocenja je da imam manju potrosnju i tiši rad motora pod svim okolnostima, u odnosu na neko cak i kvalitetno 10w40 (koje sam ranije i sipao) kao jedna od preporuka, cak i od samog BMW-a.

Vidi .. da ne ulazimo u raspravu. Ja sam rekao svoje misljejne :) .

Ne znam na kakvom modelu si ustanovio da ti manje trosi, i manje je bucan (ne mislim ironicno, interesuje me kako si zakljucio).

Po mom misljenju, da bi to utvrdio (iole precizno), treba da meris te parametre i to konstantno i u duzem vremenskom periodu. A da bi ti merenje bilo iole tacno, moras da uradis u istim uslovima i u sto vecoj iteraciji (bar preko 10-15 rezervoara i 4-5 zamena ulja). Tek tako mozes da imas trend potrosnje, prosecne vrednosti u nekoj pristojnoj meri tacne. Ovaok odokativno ... da ga j***m. Najbitnije u celoj prici je da si ti zadovoljan, pa makar i subjektivno ;).

Ja sam malo poremecen na tu stranu sa pisanjem raznoraznih gluposti u zivotu i posle izvlacenja statistika :) . Neki bi to rekli i profesionalna deformacija. Odavno koristim spritmonitor za potrosnju, i sta god da sam sipao od ulja, nisam primetio razliku. Cak sam se igrao i jedno tromesecje (to je oko 10 - 12 rezervoara) sam probao i razliku izmedju G-DRIVE i "obicnog" dizela i nisam primetio razliku u potrosnji. Dok na primer, razliku izmedju 16 i 17 u gumama mogu da primetim.

Ja i dalje mislim da su jako mali procenti bilo kakve razlike kada sipas jedno ulje u odnosu na drugo (pricam o istim gradacijama). Mnogo je bitnije menjati redovno ulje i ostale potrosne delove.

Link to post
Share on other sites
On 10/14/2019 at 1:46 PM, Indorile said:

Sipaj Dijamant, original 100%.

Predlog je dobar, samo mora kraci interval.

 

Inace danas u Delmaxu vidim na zidu okacen neki sertifikat od Castrola u kom se kunu u sve zivo da im je ulje originalno u originalnoj ambalazi koju je dizajnirao sam Castrol. Ko ide u Delmax nek pogleda, verujem da imaju sertifikat u svakoj prodavnici.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, smg said:

 

Ne znam na kakvom modelu si ustanovio da ti manje trosi, i manje je bucan (ne mislim ironicno, interesuje me kako si zakljucio).

 

Na jednoj strani imas ulje gradacije 10w40 ulje a na drugoj 5w50. U svakom slucaju ce bilo koje ulje da odabares i suneš u motor, ono će ti završiti posao kroz regularnu voznju. Ipak, neke razlike koje bi uticale pozitivno  na motor i u krajnjem slucaju njegov zivotni vek ipak postoje. Kod M40 motora se to odražava kroz zvuk lupkanja hidropodizaca koji su pod 5w50 uljem znatno umanjeni, kako po okolnostima hladnog motora, tako i vrućeg. Ako uzmemo primer hladnog zimskog perioda, svakako nije svejedno da kada kroz motor od momenta hladnog starta procirkuliše 5w ulje u odnosu na 10w, koje ipak nesto gušće. Taj vremenski interval koji se meri u sekundama je ipak na  strani 5w ulja.  Ako zabodemo još malo dublje u teoriju, shvatićemo da  je slična stvar i pod okolnostima vrućeg motora, jer zbog oznake 50, dotično ulje ima bolja svojstva podmazivanja zbog nešto jačeg uljnog filma u odnosu na 40 ulja. Oseti se i tokom vožnje pod visokim obrtajima, koji su pod 50 uljem i nešto "glaći" . Samim tim, 5w50 je bolja preporuka u svim vremenskim uslovima, zima/ leto u odnosu na 10w40 ulja, koja u letnjim uslovima voznje imaj tendeciju troškarenja koje se manifestuje kroz isparavanje. Naravno, neće motoru ništa biti i da redovno koristiš kvaliteno 10w40 ulje i koje regularno menjaš tokom servisnih intervala. 

Sve ovo je plod mog ličnog iskustva sa kockom i M40 motorom i ništa više.

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Elvir said:

Na jednoj strani imas ulje gradacije 10w40 ulje a na drugoj 5w50. U svakom slucaju ce bilo koje ulje da odabares i suneš u motor, ono će ti završiti posao kroz regularnu voznju. Ipak, neke razlike koje bi uticale pozitivno  na motor i u krajnjem slucaju njegov zivotni vek ipak postoje. Kod M40 motora se to odražava kroz zvuk lupkanja hidropodizaca koji su pod 5w50 uljem znatno umanjeni, kako po okolnostima hladnog motora, tako i vrućeg. Ako uzmemo primer hladnog zimskog perioda, svakako nije svejedno da kada kroz motor od momenta hladnog starta procirkuliše 5w ulje u odnosu na 10w, koje ipak nesto gušće. Taj vremenski interval koji se meri u sekundama je ipak na  strani 5w ulja.  Ako zabodemo još malo dublje u teoriju, shvatićemo da  je slična stvar i pod okolnostima vrućeg motora, jer zbog oznake 50, dotično ulje ima bolja svojstva podmazivanja zbog nešto jačeg uljnog filma u odnosu na 40 ulja. Oseti se i tokom vožnje pod visokim obrtajima, koji su pod 50 uljem i nešto "glaći" . Samim tim, 5w50 je bolja preporuka u svim vremenskim uslovima, zima/ leto u odnosu na 10w40 ulja, koja u letnjim uslovima voznje imaj tendeciju troškarenja koje se manifestuje kroz isparavanje. Naravno, neće motoru ništa biti i da redovno koristiš kvaliteno 10w40 ulje i koje regularno menjaš tokom servisnih intervala. 

Sve ovo je plod mog ličnog iskustva sa kockom i M40 motorom i ništa više.

Slazem se sa Elvirom, upravo tako, s tim sto je 5w50 znacajno skuplje ulje od 10w40 i prilicno teze ga je naci, tako da je pitanje ekonomske isplativosti ukoliko se vozi umereno, ali svakako da je 5w50 bolje. 

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Indorile said:

Kada hidropodizaci lupaju, uzmes i kupis nove a ne sipas gusce ulje da zamaskiras problem.

5w50 ulje kao full sintetika ne moze biti gusce ulje od bilo koje polusintetike .  Ja sam jedino sa tim uljem uspeo da umirim podizace, prakticno se i ne cuju pod bilo kojim okolnostima. Tako vec dve godine. Kocki leglo to ulje, kao budali samar. 

Link to post
Share on other sites
On 10/16/2019 at 10:31 AM, Indorile said:

Kada hidropodizaci lupaju, uzmes i kupis nove a ne sipas gusce ulje da zamaskiras problem.

Nema veze to sa gustinom...Naprotiv. Obicno ce prelazak sa mineralnog na PS ili full sint smanjiti ili cak spreciti lupanje. 5w50 gradacija je sjajan izbor za sve cetvrtake starije konstrukcije, narocito za one motore kod kojih se cuju hidropodizaci. 

Link to post
Share on other sites

Ja samo da iskazem da jako postujem ovakve debate gde se lepo svako izjasni pa je aktivan razogovor i koristan, problem je sto je malo nas koji nismo prodali dedinu njivu ili traktor za kupovinu vozila i "samo oteram kod majstora i kazem sredi sve" vec se angazujemo da ne bi bile ovce i krkani koje ce da zulja svako kako stigne. Svaka cast na podeljenim iskustvima, jedino sto bih dodao da dosta ljudi nije pretrazilo forum ovih debata oko ulja ima u 4/5 tema bar da ja znam pa bi bilo lepo da vise ljudi pokrene pretragu i nadje sta ga zanima za svoj model :)

Link to post
Share on other sites

Pozdrav, mozete li mi reci na koliko je kod vas podeseno da se mijenja ulje na vozilu po bordu ; ili ti onim lampicama , x5 e53 je preso je preko 10.000 i slucajno obicno ne pratim lampice vidim svih 5 lampica i dalje svijetli ? dali je to podeseno na 30.000 ili se to moze negdje da koriguje. Hvala

Link to post
Share on other sites