nirvana

Motorna ulja za duzi vek motora

Recommended Posts

10 hours ago, pesimista said:

Ja sam ili pogrešno protumačio pisanje iskusnijih forumaša ili je cela priča sa originalnim i prepakivanim uljem i dalje velika nedoumica kod nas.

Ideja od koje sam krenuo, a za koju sam našao potvrdu na ovom, kao i drugim forumima, svodi se na to da je jedini siguran način da se kupi ulje koje nije falš - kupovina na pumpama. Sve ostale kupovine su kao igra na sreću: može a i ne mora biti original.

I onda sam napravio selekciju ulja koja su BMW LL-04, tj. ispunio zahteve proizvođača.

Ja stvarno ne želim da ulazim u poslovnu politiku Autolajna, uvoznika Motul, Shell, Castrol ulja... da li je to original ili ne, ne želim da razmišljam.

A finansijski deo, tj. računicu koje ulje, pokrenuo sam samo pri izboru nekog od pumpadžijskih ulja. Tako da ako se govori o uštedi, to ima smisla samo u slučaju izbora jednog od ovih ulja.

Prema tome, jedino što bih želeo da saznam je da li je neko od vas sipao i bio zadovoljan pumpadžijskim uljem.

Hvala

Ok, nasa greska. Lepo si sada forumlisao. Pa nikada se nisam usudio da probam ta ulja sa pumpi. Mozda su predrasude. Mozda jesu bolja... Ko ce ga znati...

Ne poznajem nikoga ali bas nikoga ko je ikada sipao ta ulja. Cak ni ono drug od druga pa njegov drug...

13 hours ago, pesimista said:

Ja sam ili pogrešno protumačio pisanje iskusnijih forumaša ili je cela priča sa originalnim i prepakivanim uljem i dalje velika nedoumica kod nas.

Ideja od koje sam krenuo, a za koju sam našao potvrdu na ovom, kao i drugim forumima, svodi se na to da je jedini siguran način da se kupi ulje koje nije falš - kupovina na pumpama. Sve ostale kupovine su kao igra na sreću: može a i ne mora biti original.

I onda sam napravio selekciju ulja koja su BMW LL-04, tj. ispunio zahteve proizvođača.

Ja stvarno ne želim da ulazim u poslovnu politiku Autolajna, uvoznika Motul, Shell, Castrol ulja... da li je to original ili ne, ne želim da razmišljam.

A finansijski deo, tj. računicu koje ulje, pokrenuo sam samo pri izboru nekog od pumpadžijskih ulja. Tako da ako se govori o uštedi, to ima smisla samo u slučaju izbora jednog od ovih ulja.

Prema tome, jedino što bih želeo da saznam je da li je neko od vas sipao i bio zadovoljan pumpadžijskim uljem.

Hvala

Ima jedan dobar blog na temu ulja, piše ga naš čovjek - http://motornaulja.blogspot.rs/, tamo ima sve što možeš, a i ne možeš da zamisliš na temu ulja.

Informacija odatle, a dobijena i sa više različitih strana jeste da ulja na pumpama koja su brend proizvođača (dakle NIS - NIS, MOL - MOL, itd.) su sigurno original. Nema potrebe provjeravati, ne isplati se njima kocka sa kanticama ulja. EDIT: To što je original, ne znači da je bolje od onog BMW-ovog.

Ne vjerujem da Orbico koji je uvoznik BMW ulja prepakuje ne znam ni ja šta u te kantice, niti da se bave time. Na svakoj kantici BMW ulja iz Auto Line-a ima etiketa sa podacima uvoznika. Meni dovoljno. A i imam svaki račun za sve što sam kupio za auto.

Samo sta se desi izmedju Orbika i Auto Line to je pitanje....

Posto svi znamo da je ovo srbija... Pa imas uvoznika za bombone koje jedan deo uvozi a drugi dopakuje svojom "original" proizvodnjom...

Pa si imao u centru grada jednu jaku parfimeriju koja je jedan deo uvozila na belo pa "dopunjavala" kopijama ostatak... Pa sta te dopadne...

U prilog priči o originalnim pakovanjima.

jeste stara vest, iz februara 2016. ali pokazuje kako je sve moguće.

Castrol se najvise radi fals. Pre nekoh 10+god bila je jedna "punionica" u okolini bg-a.

On 4/12/2018 at 11:00 PM, pesimista said:

Hvala

Ja sipam godinama, kao i vecina koje poznajem, Lukoil, pa i Nis, i sve je ok. Sigurni smo u originalnost, kvalitetom zadovoljava, posebno ako ima LL odobrenje. Konkretno Genesis vec nekoliko godina se izvozi i u USA. Ne vidim razlog zasto ne bi bilo dovoljno dobro. Taj standard je trazen za tvoj motor pre 15 god, pa nije ta tehnologija svemirska pa da 15 god ne moze niko sem Shell i Castrola da je dostigne. Ako je u pitanju Shell kupljen u Austriji, onda ok, ako nije, vise sam za varijantu Lukoil kupljenu na njihovoj pumpi. Ako si sumnjicav, mozes da probas i sa Kroon uljima, Fuchs, Texaco...vrhunska ulja i jako retko se falsiraju. Ja licno prethodnih 10 zamena samo LUK i NIS, i mogu da potvrdim za jos 10 ljudi da sipaju iskljucivo pumpadzijska us voje BMW motore i do sada nikakav problem, stavise, solidna usteda uz zadovoljavajuci kvalitet. Malo skrati inetrval i bice super.